Piekarnik

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Piekarnik

Postautor: fortis » środa, 1 paź 2014, 11:52

Wyszukałem przypadkiem tanio piekarnik :) jako, że nigdy nie widziałem na żywo piekarnika z przyczepy a tym bardziej jak jest zbudowany, pytanie do was , bo takie pomysły mnie nachodzą, czy dało by się go wykorzystać na części, tzn. palnik, ( piekarnik marki supreme) czy elementy grzewcze jako grzejnik bo niestety piecyk trumy jest drogi chociaż na bieżąco przeglądam net to nie widzę okazji, lodówka też by się przydała na gaz a jeśli znajdę absorpcyjną elektryczną to wystarczy palnik i też by się nadawało, a jako, że piekarnik jest z przyczepy to chyba kwestie bezpieczeństwa są rozwiązane ?

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Piekarnik

Postautor: kooba » środa, 1 paź 2014, 12:26

Piekarnik nie zastąpi ci trumy i lodówki. Pamiętaj, że największy problem z gazem to odprowadzenie spalin, sam palnik nie załatwia sprawy.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Piekarnik

Postautor: reflexes » środa, 1 paź 2014, 12:27

Istotą trumy jest to, że cały proces spalania gazu odbywa się na zewnątrz, poza atmosferą przyczepą. W piekarniku pewnie podobnie jak w tradycyjnych piekarnikach domowych jest żywy ogień, a co za tym idzie spalasz tlen którym oddychasz i wytwarzasz spaliny, którymi zaczynasz oddychać. Czy to bezpieczne to na pewno wiesz dobrze.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Piekarnik

Postautor: chris_666 » środa, 1 paź 2014, 13:08

fortis pisze:Wyszukałem przypadkiem tanio piekarnik :) jako, że nigdy nie widziałem na żywo piekarnika z przyczepy a tym bardziej jak jest zbudowany, pytanie do was , bo takie pomysły mnie nachodzą, czy dało by się go wykorzystać na części, tzn. palnik, ( piekarnik marki supreme) czy elementy grzewcze jako grzejnik bo niestety piecyk trumy jest drogi chociaż na bieżąco przeglądam net to nie widzę okazji, lodówka też by się przydała na gaz a jeśli znajdę absorpcyjną elektryczną to wystarczy palnik i też by się nadawało, a jako, że piekarnik jest z przyczepy to chyba kwestie bezpieczeństwa są rozwiązane ?



kup trume jak ci życie miłe , jak nie to od razu trumnę 8)

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Piekarnik

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 1 paź 2014, 13:13

chris_666 pisze:
fortis pisze:Wyszukałem przypadkiem tanio piekarnik :) jako, że nigdy nie widziałem na żywo piekarnika z przyczepy a tym bardziej jak jest zbudowany, pytanie do was , bo takie pomysły mnie nachodzą, czy dało by się go wykorzystać na części, tzn. palnik, ( piekarnik marki supreme) czy elementy grzewcze jako grzejnik bo niestety piecyk trumy jest drogi chociaż na bieżąco przeglądam net to nie widzę okazji, lodówka też by się przydała na gaz a jeśli znajdę absorpcyjną elektryczną to wystarczy palnik i też by się nadawało, a jako, że piekarnik jest z przyczepy to chyba kwestie bezpieczeństwa są rozwiązane ?



kup trume jak ci życie miłe , jak nie to od razu trumnę 8)

Dziś wyjątkowa data, zupełnie się z Chrisem zgadzam;)
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Odp: Piekarnik

Postautor: fortis » czwartek, 2 paź 2014, 13:06

kooba pisze:Piekarnik nie zastąpi ci trumy i lodówki. Pamiętaj, że największy problem z gazem to odprowadzenie spalin, sam palnik nie załatwia sprawy.

Jasne, że nie chociaż działa jako piec podnosząc temperaturę.... pozostaję kwestia wydajności.Jeśli chodzi o lodówkę to kupując nawet nową MPM absorpcyjną jest to wydatek 500zł a nie 1500 czy 2000zł, a potrzeba tylko właśnie palnika.W sprawie odprowadzania spalin to przecież w tym piekarniku powinno być załatwione w końcu to jest z przyczepy.Pozostaje kwestia adaptacji.Niestety chyba nikt z was nie miał do czynienia z piekarnikiem dlatego się nic nie dowiem.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Piekarnik

Postautor: fortis » czwartek, 2 paź 2014, 13:08

reflexes pisze:Istotą trumy jest to, że cały proces spalania gazu odbywa się na zewnątrz, poza atmosferą przyczepą. W piekarniku pewnie podobnie jak w tradycyjnych piekarnikach domowych jest żywy ogień, a co za tym idzie spalasz tlen którym oddychasz i wytwarzasz spaliny, którymi zaczynasz oddychać. Czy to bezpieczne to na pewno wiesz dobrze.

jeśli tak jest to mój pomysł kategorycznie odpada.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Piekarnik

Postautor: chris_666 » piątek, 3 paź 2014, 00:23

CornBlumenBlau pisze:Dziś wyjątkowa data, zupełnie się z Chrisem zgadzam;)


:lol: :lol: :lol: schodzisz na psy :lol: :lol: :lol:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Piekarnik

Postautor: chris_666 » piątek, 3 paź 2014, 00:24

fortis pisze:jeśli tak jest to mój pomysł kategorycznie odpada.


tak jest i inaczej nie próbuj

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Odp: Piekarnik

Postautor: chris_666 » piątek, 3 paź 2014, 00:28

fortis pisze:
kooba pisze:.W sprawie odprowadzania spalin to przecież w tym piekarniku powinno być załatwione w końcu to jest z przyczepy.Pozostaje kwestia adaptacji.Niestety chyba nikt z was nie miał do czynienia z piekarnikiem dlatego się nic nie dowiem.


spaliny klasycznie idą przez kominek w niebo , więc tak czy siak kominek musisz zrobić

wydajność do grzania środka nie powala, musiałbyś jakiś wiatraczek wsadzić do mieszania powietrza - pamiętaj , że piekarnik ktoś zaprojektował żeby piec w środku a nie grzać na zewnątrz


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości