Niewiadówka

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadówka

Postautor: chris_666 » wtorek, 17 lut 2015, 21:58

Paczek pisze:Z tym przetrzymywaniem różnych różności jest o tyle dziwnie , że przecież generują one koszty w postaci choćby OC


wiele z tych towarów nie było nawet zarejestrowane, kwity były na dziadka co już dekadę piach gryzie itd

mam obiecaną niewiadkę , w zasadzie jest moja , stoi w szopie u znajomych zabezpieczona i też mi sie nie spieszy z odbiorem, co pojadę to zawsze są jakieś okoliczności przeciwko , a to pada, a to piwo czeka zimne, a to znajomy pojechał w trasę i sama kobita w domu siedzi :lol: , więc nie tylko z kupieniem są kłopoty, z dostaniem za free również :lol: :lol:

Gregs
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 15:54
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Niewiadówka

Postautor: Gregs » wtorek, 17 lut 2015, 22:26

Wracając jeszcze do kwestii "urabiania" potencjalnych sprzedawców, nie zgadzam sie ze tym, że istnieje uniwersalna metoda na przekonanie do sprzedaży. Czasami nieszczera ckliwa opowiastka o marzeniach z dzieciństwa może tylko rozdrażnić kogoś kto może akurat ceni sobie konkrety. Gdyby mi naprawdę mocno zależało na tej przyczepie to ostatnia rzecz jaką bym zrobił to polazł do właściciela z pytaniem czy sprzeda. Mieszkam w mieście w którym jest raptem 16000 mieszkańców, nie ma takiej opcji aby nie udało się dotrzeć do właściciela przez jakiegoś wspólnego znajomego który może dyskretnie wypytać, wystarczy rozpuścić wici. Wiele razy to działało w różnych sytuacjach. Z czystej ciekawości to właśnie zamierzam zrobić i myślę, że już niedługo będę wiedział co i jak.

naal

Re: Niewiadówka

Postautor: naal » wtorek, 17 lut 2015, 22:58

Tak offtopowo, ale tutaj już wkraczamy na psychologię. Tutaj trzebaby zapytać o opinię jakiegoś akwizytora z dużym stażem, który techniki manipulacji w dyskusji ma opanowane do perfekcji.

Awatar użytkownika
sikor32
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 137
Rejestracja: środa, 28 gru 2011, 23:21

Re: Niewiadówka

Postautor: sikor32 » środa, 18 lut 2015, 09:01

Proszę bardzo:
-najpierw wzbudzić zainteresowanie
-potem zaufanie
-następnie przedstawić wynikające korzyści-oczywiście dla sprzedawcy... :wink:
sikor
N126 kurołapka ex
N126e ex
N126n
GK 110 namiotówka
FSM 126p 650 E
FSO 125p 1,5 ME 1990
Polonez Caro 1,6 GLE 1992 ZŁOMBOLOWÓZ
Polonez Caro 1,6 GLE 1994 STRAŻACKI
Polonez Caro 1,6 GLE 1994
Junak M-10 500 1964

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadówka

Postautor: chris_666 » środa, 18 lut 2015, 11:01

sikor32 pisze:Proszę bardzo:
-najpierw wzbudzić zainteresowanie
-potem zaufanie
-następnie przedstawić wynikające korzyści-oczywiście dla sprzedawcy... :wink:



można skrócić proces przez zastraszenie właściciela , podobno bardzo skuteczne :lol:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewiadówka

Postautor: vvarrior » środa, 18 lut 2015, 12:35

chris_666 pisze:można skrócić proces przez zastraszenie właściciela , podobno bardzo skuteczne :lol:

Kiedyś pracowałem w pewnej firmie z kategorii Contact Center. Na jednej sali przez telefon kupa ludzi obrabiała klientów na rzecz różnych firm. Ja akurat rozwiązałem jakże przyjazne techniczne aspekty z zawsze zadowolonymi klientami firmy oferującej dostęp do internetu. Obok siedziała dziewczyna która sprzedawała usługi taryf telefonicznych "wiadomo że tanio jest a jest i jeszcze dopłacają".
Któregoś dnia słyszę jej ostrą w tonie rozwmowę: "Panie! Mówię panu że taniej jest!? Pół godziny tłumaczę jak chłop krowie na miedzy a ten z kalkulatorem wyjeżdża!" :D.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Niewiadówka

Postautor: cyran'o » środa, 18 lut 2015, 17:40

Że też na to wcześniej na to nie wpadłem.To o zastraszaniu mi się najbardziej podoba :lol: :lol: :lol:
" Mam dla pana propozycję nie do odrzucenia "

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Niewiadówka

Postautor: Paczek » środa, 18 lut 2015, 22:01

chris_666 pisze:
Paczek pisze:Na drugi raz wywalę na śmieci , bez żadnego żalu ....


widzisz, do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć 8)


Młody jestem - wciąż uczę się ... :lol:

Dziś oglądałem Niewiadkę i ...może nawet bym ją kupił, ale właściciel mówi, że nie sprzeda bo , od stu lat nie płacił OC i nie chce się narażać. ( czytaj - ujawniać ) .

Wg. to tak jakby nie iść do lekarza, bo mi wykryje raka ( a bebechy napierniczają , że hohoho) .

Przecież taki brak ubezpieczenia zawsze wyjdzie na jaw.

Czy jest możliwe , żeby się gościowi udało ?

Od 20 lat przyczepka w jednych rękach , ale nie opłacana od 10-ciu .

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Niewiadówka

Postautor: NIL2 » czwartek, 19 lut 2015, 13:13

Jak nie będzie g...a ruszał to nie wypłynie i się przedawni ; pewnie nikt nie ma jej w systemie ( gdzieś leży w archiwum wydziału komunikacji ) , jeszcze nie tak dawno można było sobie załatwić max zniżkę na ubezpieczenia ale teraz to już jest niemożliwe :D
Natomiast co do sprzedających to po pierwszą N-kę pojechałem do W-wy i mając kilka adresów z gazet i ograniczoną kasę zacząłem od najdroższej i najmłodszej ( 2-letnia ) z najazdem EA , przedsionek z plombą , koła zdjęte i na strychu kuchenka nie odpalona ani razu , lodówka nie używana , na siedzeniach uszyte dodatkowe pokrowce w/g właściciela nikt w niej jeszcze nie spał . Starsi ludzie za odprawy emerytalne zakupili nówkę sztukę z nadzieją na miłe spędzanie czasu na emeryturze i niestety oboje poważnie się rozchorowali i marzenia prysły ; cena była poza moim zasięgiem ale po miłej rozmowie przy herbatce i moich opowieściach o naszym wcześniejszym zwiedzaniu Europy maluchem z namiotem właściciel powiedział , że ma już kilku potencjalnych nabywców którzy dają dużo więcej ale im nie sprzeda bo chce żeby przyczepka poszła w dobre ręce służąc nam w spełnianiu marzeń których im nie udało się zrealizować i tak właśnie nabyłem naszą pierwszą i jak do tej pory najmłodszą n-kę :D
W tych czasach to chyba nie do pomyślenia :lol:

Gregs
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 15:54
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Niewiadówka

Postautor: Gregs » czwartek, 19 lut 2015, 17:35

Tak jak mówiłem, wystarczyło popytać i już wiem wszystko. Przed chwilą rozmawiałem z człowiekiem który dobrze tego Pana zna i stwierdził krótko: nie ma najmniejszych szans aby on tą przyczepkę sprzedał. Bez jakiegokolwiek powodu, po prostu nie sprzeda, taki typ człowieka. Cepka sobie zgnije i już. Chyba, że odpowiednio wcześnie ktoś ją dostanie w spadku i zainteresuje się tematem.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Niewiadówka

Postautor: chris_666 » czwartek, 19 lut 2015, 19:32

Gregs pisze: Bez jakiegokolwiek powodu, po prostu nie sprzeda, taki typ człowieka. Cepka sobie zgnije i już.



bo w życiu trzeba mieć zasady , a nie być miętką fają co to przyjdzie gościu pomacha jakimiś banknotami i już się ślinisz na ten widok i nogi miękną :lol: :lol: :lol:

lubię gościa

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Niewiadówka

Postautor: dworek » czwartek, 19 lut 2015, 19:39

chris_666 pisze:
bo w życiu trzeba mieć zasady , a nie być miętką fają...



:clap:


:thumbup:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
tacho
Posty: 73
Rejestracja: środa, 3 wrz 2014, 23:08
Lokalizacja: ETM

Re: Niewiadówka

Postautor: tacho » czwartek, 19 lut 2015, 22:23

Fundusz gwarancyjny ma 5 lat na sprawdzenie nieopłaconego OC.
Ale uwaga! Interesuje ich tylko pierwszy rok nieopłaconego ubezpieczenia.
Praktyka jest taka, że dług próbuje ściągnąć firma windykacyjna.

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Niewiadówka

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 19 lut 2015, 23:52

Paczek pisze:
Przecież taki brak ubezpieczenia zawsze wyjdzie na jaw.

Czy jest możliwe , żeby się gościowi udało ?

Od 20 lat przyczepka w jednych rękach , ale nie opłacana od 10-ciu .


Dopóki nie sprzeda lub nie ubezpieczy gdziekolwiek to nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4544
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Niewiadówka

Postautor: Paczek » czwartek, 19 lut 2015, 23:55

BobBudowniczy pisze:
Paczek pisze:
Przecież taki brak ubezpieczenia zawsze wyjdzie na jaw.

Czy jest możliwe , żeby się gościowi udało ?

Od 20 lat przyczepka w jednych rękach , ale nie opłacana od 10-ciu .


Dopóki nie sprzeda lub nie ubezpieczy gdziekolwiek to nie wyjdzie.


Skąd taka pewność ?


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości