swissRoomBox

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

swissRoomBox

Postautor: pawlo fiona n126e » czwartek, 5 mar 2015, 21:57

Świetny system zabudowy auta i chyba nie tylko...



Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: swissRoomBox

Postautor: vvarrior » piątek, 6 mar 2015, 04:39

Fajna opcja. Lubię przemyślane i systemowe rozwiązania. Ciekaw jestem jakby to działało w realu. Zakładając, że grzeje wnętrze vebasto i da się tam przeżyć pod względem temperatur to mnie zastanawiają np. Narty pod sufitem i kap kap kap?
Ogólnie nie czepiając się idea super i właśnie dzięki takim rozwiązaniom nasze Niewiadki na postoju mają ;) 126 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: swissRoomBox

Postautor: reflexes » piątek, 6 mar 2015, 07:43

Patent fajny ale jakoś sobie nie wyobrażam tak mieszkać, może przez to, że mam dość dużą tzw. strefę intymną i dałbym radę jakbym tam pojechał z żoną ale z kumplami to bym chyba nie zasnął :lol: . Podziwiam ludzi, którzy decydują się na takie rozwiązania. Czasem jak czytam i oglądam o tzw. mikrokamperach to nie wierzę, że tak można. Przeczytałem kilka relacji z wyjazdów i z modernizacji gościa który się udziela na karawaningu i camperteamie i jeździ z rodziną Mercedesem ML. Ogólnie rzecz ujmując taka wycieczka może być fajna dopóki jest upał, sucho i trwa ona jeden dzień. W momencie jak pogoda się załamuje to jest dramat. Każdy z nas pewnie to przerabiał w Niewiadówce i miał problem z suszeniem, wilgocią itp itd, a co dopiero w takim busiku. W zeszłym roku nad Soliną trafił nam się dzień, że padało od rana do wieczora. Byli z nami znajomi z namiotem więc trzeba było ich ugościć pod dachem. Po kilku godzinach nie dało się nawet wyjść do przedsionka, bo wody było po kostki. Cały dzień spędziliśmy w 6 osób w naszej budzie. Masakra, wypiłem wszytko co miałem, bo na trzeźwo nie do przeżycia. :D

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: swissRoomBox

Postautor: Slawol74 » piątek, 6 mar 2015, 10:51

Ogląda się fajnie . Nowatorskie rozwiązania .Dwa dni da radę ale nie więcej a gdzie suszenie butów i stroju , gotowanie para w środku, jakieś chociaż skromne umycie , i ciągle na kolanach masakra i ten zestaw 1K + 2M . Odwrotnie to jeszcze okej :wink:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: swissRoomBox

Postautor: pawko » piątek, 6 mar 2015, 17:09

Podzielam wątpliwości przedmówców - za dużo "wynalazków" jak na busa takiej wielkości. Szkoda, że jeszcze tego kibla nie wstawili do środka :lol: :lol: :lol:
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: swissRoomBox

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 6 mar 2015, 19:06

Ten system dedykowany jest do krótkich i szybkich wyjazdów.
Jak dla mnie świetna opcja wrzucam dwie lub trzy skrzynki i mam w miarę wygodne spanie.Jest gdzie ugotować i się umyć.
Nie każdemu pasuje ciąganie ogona,przykład mojego szwagra nie chce słyszeć o przyczepie a ten system bardzo go interesuje.Może wykorzystać auto którym pracuje,wyrwanie u niego choćby weekendu graniczy z cudem.
Także być może niedługo uda mi się tego dotknąć,a swoją drogą nie jest to tanie...

http://4outdoor.pl/news/6891/swissroomb ... amochodzie



Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: swissRoomBox

Postautor: reflexes » piątek, 6 mar 2015, 19:56

30tys.? Przecież to chore jakieś.

reflexes z tapatalk

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: swissRoomBox

Postautor: chris_666 » sobota, 7 mar 2015, 08:54

reflexes pisze:30tys.? Przecież to chore jakieś.

reflexes z tapatalk


Znaczy nie jesteś targetem :lol: zaczynanie tematu od hasła "ile to kosztuje " nie jest dobrym pomysłem

A tak na serio to jak dla mnie bez sensu cały system, skrzynka kuchenna jak najbardziej ale w innym wykonaniu, miałem przez kilka lat zanim się nie rozleciało po imprezie
Ostatnio zmieniony sobota, 7 mar 2015, 09:11 przez gosc, łącznie zmieniany 1 raz.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: swissRoomBox

Postautor: chris_666 » sobota, 7 mar 2015, 08:58

pawlo fiona n126e pisze:przykład mojego szwagra nie chce słyszeć o przyczepie a ten system bardzo go interesuje.Może wykorzystać auto którym pracuje,wyrwanie u niego choćby weekendu graniczy z cudem.


Ale kupienie systemu skrzynek nie spowoduje że szwagier znajdzie czas na wyjazd :lol: jak go nie ciągnie w teren to nawet kamper za milion tego nie zmieni

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: swissRoomBox

Postautor: dworek » sobota, 7 mar 2015, 12:28

chris_666 pisze:
Ale kupienie systemu skrzynek nie spowoduje że szwagier znajdzie czas na wyjazd :lol: jak go nie ciągnie w teren to nawet kamper za milion tego nie zmieni


...możnaby szwagra do skrzyni, do auta, wywieźć w teren... :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: swissRoomBox

Postautor: chris_666 » sobota, 7 mar 2015, 12:54

dworek pisze:
...możnaby szwagra do skrzyni, do auta, wywieźć w teren... :lol:


Za drogo, śfagra do lasu to w bagażniku się wiezie w worku

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: swissRoomBox

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 7 mar 2015, 17:58

System jak system mi się podoba i to bardzo.
Uwagi no cóż. Często z podobnymi się spotykam,jak zaczynałem remont przyczepy również ...
Co do szwagra,to jak najbardziej zainteresowany.Z czasem u niego ciężko,ale czasem jakiś wypad poza miasto mu się trafia.
Twierdzi że to jest to czego potrzebuje,o przyczepach i kam perach ani słyszeć nie chce.A na mój remont patrzy...

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: swissRoomBox

Postautor: Slawol74 » sobota, 7 mar 2015, 21:25

reflexes pisze:30tys.? Przecież to chore jakieś.

reflexes z tapatalk
cholerka jakbym wcześniej wiedział o tym :( za tę cenę jestem zainteresowany ale to cena z tym samochodem tak ???? :lol: :lol: :lol:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: swissRoomBox

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 7 mar 2015, 22:15

Slawol74 pisze: za tę cenę jestem zainteresowany ale to cena z tym samochodem tak ???


Napisz do Św. Mikołaja to i Panienkę do tego dostaniesz


Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10876
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: swissRoomBox

Postautor: reflexes » niedziela, 8 mar 2015, 14:12

chris_666 pisze:Znaczy nie jesteś targetem :lol: zaczynanie tematu od hasła "ile to kosztuje " nie jest dobrym pomysłem


Nie jestem i nawet jakbym miał luźne 30 tys to bym nie kupił, bo nie jest to aż tyle warte. Na bardzo często zaczynam od pytania ile to kosztuje, bo to zdecydowanie upraszcza mi wiele spraw i rozwiązuje sporo dylematów ;)

reflexes z tapatalk


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości