Wyszperane na Allegro...

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Zielony » czwartek, 21 gru 2017, 10:03

Murano pisze:Uuuuu... Panie.
Pawła wieloryb to nie łatwy temat. To trzeba mieć cierpliwość do tego...;-)

Ja wiem, że jeszcze 126e "się remontuje" i nie jest przetestowane w boju, ale wszystko jest kwestią odpowiedniej kwoty zakupu ;)

Romlas pisze:Pozbyć to raczej nie, bo też ja kupiłem. Więc po taniości nie będzie, wiesz kupa bajerów, po2szyby, ocynk rama, oś alko z amorami, szyber od enki, i największy....brak papierów.

Wszystko jest tematem do ewentualnego dogadania, jeśli jej nie będziesz potrzebował ;)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Romlas » czwartek, 21 gru 2017, 10:39

Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: bania » czwartek, 21 gru 2017, 12:26

https://www.olx.pl/oferta/tylnia-lampa- ... qMswH.html
powinny pasować do niewiadówek, cena atrakcyjna
N-260

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: kaiman » piątek, 22 gru 2017, 12:43

do remontu (dokończenia) obniżona n126, 1984 rok, cena 2 500zl, lokalizacja Studzionka, pszczyński, Śląskie
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... 02728eced9

Qek junior
https://www.olx.pl/oferta/qek-junior-tr ... 02728eced9
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: fortis » sobota, 23 gru 2017, 13:23

kaiman pisze:do remontu (dokończenia) obniżona n126, 1984 rok, cena 2 500zl, lokalizacja Studzionka, pszczyński, Śląskie
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kem ... 02728eced9
fajnie wygląda obniżona ale jak będzie haczyć na zjazdach kempingowych :)

markopolo
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 gru 2017, 14:17

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: markopolo » wtorek, 26 gru 2017, 19:02

Witam! Chciałbym zadać szybkie pytanie; czy przyczepki po kapitalnym remoncie chodzą już w takich cenach?

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa- ... 03363.html

Założyłem specjalnie konto na forum aby się poradzić bo jestem zdumiony tą ceną!

Archie
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 215
Rejestracja: środa, 21 cze 2017, 02:54

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Archie » wtorek, 26 gru 2017, 19:25

Uważam że gość opisał uczciwie co i ile kosztuje w ogłoszeniu.
Jeśli nabywca się znajdzie to znaczy że zaczną ceny tez być ,,uczciwe,,
Czytając opis kilku przyczep tutaj na forum i zakres prac pewnie kilku z forumowiczów podobne ceny by chciało.
Uważam że skończyły się czasy kiedy uważano ze niewiadowka to tania przyczepa.
Jeśli jest uczciwie zrobiony remont i są poniesione koszty to dlaczego cepka miała by nie kosztować więcej niż jakaś używka zachodnia...
Po swym przykładzie wiem, że kilka osób z mego grona interesuje się też remontem przyczepki w wyższych kwotach, brak im tylko czasu i miejsca, bo za gotowca są wstanie położyć nawet większe pieniądze.
Jeśli podliczymy zakup budy i wszystkie części to wyjdzie znaczna kwota, a gdzie jeszcze doliczyć swą pracę i malowanie...
Suma może naprawdę zaskoczyć.
Powiedzmy sobie szczerze jeśli ktoś lubi niewiadowki i nie ma czasu na remont to ta kwota jest śmieszna. Tylko czy komuś taki układ pasuje itd.
To moje zdanie, ciekaw jestem co inni na to?
N126 1978r.
N126 1980r.
59 nocy / 12600km. 2018r.
51 nocy / 6900km. 2019r.
75 nocy / 60km. 2020r.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 26 gru 2017, 19:47

Archie pisze:Uważam że gość opisał uczciwie co i ile kosztuje w ogłoszeniu.
Jeśli nabywca się znajdzie to znaczy że zaczną ceny tez być ,,uczciwe,,
Czytając opis kilku przyczep tutaj na forum i zakres prac pewnie kilku z forumowiczów podobne ceny by chciało.
Uważam że skończyły się czasy kiedy uważano ze niewiadowka to tania przyczepa.
Jeśli jest uczciwie zrobiony remont i są poniesione koszty to dlaczego cepka miała by nie kosztować więcej niż jakaś używka zachodnia...
Po swym przykładzie wiem, że kilka osób z mego grona interesuje się też remontem przyczepki w wyższych kwotach, brak im tylko czasu i miejsca, bo za gotowca są wstanie położyć nawet większe pieniądze.
Jeśli podliczymy zakup budy i wszystkie części to wyjdzie znaczna kwota, a gdzie jeszcze doliczyć swą pracę i malowanie...
Suma może naprawdę zaskoczyć.
Powiedzmy sobie szczerze jeśli ktoś lubi niewiadowki i nie ma czasu na remont to ta kwota jest śmieszna. Tylko czy komuś taki układ pasuje itd.
To moje zdanie, ciekaw jestem co inni na to?

Bardzo trafnie to opisałeś , ja aktualnie jestem w trakcie poszukiwań kolejnej niewiadòwki i mam zamiar zaproponować jej sprzedaż ale po remoncie który przyszły kupujący sam sobie zaplanuje. Jestem w stanie zrobić w niej wszystkie najpotrzebniejsze udogodnienia z zachowaniem dbłałości o szczegóły ,estetyki i bezpieczności.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Samoogon

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Samoogon » wtorek, 26 gru 2017, 20:45

Warta jest tyle ile ktoś za nią jest w stanie wyłożyć.
Cena może i szokuje, liczone jest to raczej z grubsza co nie znaczy, że nie jest do realny koszt takiego remontu. Ja np używałem dużo maty, (laminowałem też dach) jej koszt to około 80 zł nie 300, lodówka jest tyko na 230V czyli spokojnie kupi się taką za 100 zł itd.
Reasumując, wszystko kosztuje, sporo można zaoszczędzić robiąc coś samemu i samemu podejmując decyzje o zakresie prac.
Szesnaście koła wydaje się dużo, ale jeśli powisi sobie trochę to cena stanie się na pewno bardziej elastyczna, a jeśli się sprzeda znaczy, że była tego warta.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Zielony » wtorek, 26 gru 2017, 21:54

Przez brak szafy i ciekawą koncepcję z zlewokuchenką wydaje się przestronniejsza w środku :)
Tylko to wersja bez hamulca najazdowego i nic w opisie remontu nie ma o zawieszeniu (osi).

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: DIZZY » środa, 27 gru 2017, 08:14

Zielony pisze:Przez brak szafy i ciekawą koncepcję z zlewokuchenką wydaje się przestronniejsza w środku :)


Brak szafy na pewno czyni budkę przestronniejszą, ale umiejscowienie kuchenki już nie. Tak może wygląda, ale to efekt fotografowania.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » środa, 27 gru 2017, 09:41

Takie umiejscowienie kuchenki chyba pozwala się przy niej wyprostować. A przede wszystkim pozwala się wyprostować przy korzystaniu ze zlewu, bo w układzie "e" korzystanie ze zlewu to męczarnia :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tantalos » środa, 27 gru 2017, 10:17

Dobrze zrobiony remont wyniesie spokojnie ponad 10 tys. W tym oczywiście potrzebne wyposażenie, sprzęty no i koszt samej budki. Obserwuję ogłoszenia i widzę że każdy kto później chce swoje cacko sprzedać prawie zawsze jest w plecy. Naprawdę jest garstka ludzi którzy doceniają niewiadówkę i są w stanie wyłożyć za nią tyle kasy, bo inni wolą już kupić zgniłka. Realne ceny np Enki to 5-6 tys. i nie da rady więcej za nią dostać.
Odnośnie ogłoszenia, Archie dobrze pisze. Poza tym widzę że meble są zrobione ze zwykłych frontów a to dobrze nie wróży masie cepki.Gdyby do niej dołożyć jeszcze piec to kolejny tysiąc w górę.

darkus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 15:43
Lokalizacja: Sieradz

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: darkus » środa, 27 gru 2017, 11:56

Podobno do Norwegii idą za niezłą kasę. Na norweskim portalu aukcyjnym 126e do remontu sprzedała się ostatnio za 9000 kn tj ok. 4000 zł. W Norwegii pod nazwą Poletta.
N126e
N126n

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tantalos » środa, 27 gru 2017, 14:07

Coś mi się zdaje że ekipa planująca wyjazd do skandynawii w 2020 roku wróci bez przyczep :lol:


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości