Wyszperane na Allegro...

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
seba222
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 11
Rejestracja: środa, 10 sty 2018, 04:09

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: seba222 » środa, 7 lut 2018, 06:30

Byłem osobiście i oglądałem tą budkę. Gość to handlarz i na placu ma pełno strucli. Jak szybko wszedłem do niej tak szybko z niej wyszedłem. Za tą cenę na pewno nie warto A też rozmowa z nim o używaniu ciężka. Poniżej Wstawiłem kilka zdjęć tych super przyczep które ma u siebie na placu. Na przedostatnim zdjęciu Ta ustawiona poprzecznie to właśnie ta o której rozmawiamy.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
seba222
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 11
Rejestracja: środa, 10 sty 2018, 04:09

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: seba222 » środa, 7 lut 2018, 06:38

A jeszcze kilka ciekawostek odnośnie tego handlarza. Umówiłem się z nim telefonicznie na obejrzenie tej budki, stwierdził że mogę podjechać, ale jego nie będzie lub Się trochę spóźni więc mogę sobie wejść i pooglądać sam. Oczywiście standardowe tekst handlarzy że nie wie czy będzie jeszcze aktualna gdyż przed chwileczką Dzwonił do niego człowiek z Ukrainy i właśnie po nią jedzie za cenę 6000 zł.
Po wejściu na plac naszym oczom ukazuje się kilka rzędów budek utopiony w błocie. Wszystkie są pootwierane w niektórych nawet w zamkach wiszą kluczyki. Czym głębiej placu tym stoi większy szrot. Widać po naklejkach firm ochroniarskich że były wynajmowane na budowę lub z budów kupowane. W wielu powybijane okna a jedna nie miała w ogóle drzwi. Stoją Tak i niszczeją w fatalnych warunkach.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » środa, 7 lut 2018, 08:38

https://www.marktplaats.nl/a/caravans-e ... n126n.html

Sensowna baza do remontu. Jak ktoś ma okazję przytargać, niech korzysta.

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: kaiman » środa, 7 lut 2018, 09:48

Sęk w tym, że to licytacja. Poza tym do granic naszego kraju to odległość ponad 700km także opłacalność niewielka.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » środa, 7 lut 2018, 10:21

Haha nie zwróciłem uwagi że licytacja :) Ciekawe do ilu dojdzie kwota.

Co do odległości to jest kawałek, ale bywało już tak na forum że ktoś kupował na zasadzie "szwagier pracuje w Holandii i przyciągnie przy okazji", dlatego wrzucam.

GrzegorzBruta

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 7 lut 2018, 12:35

stachu_gda pisze:Haha nie zwróciłem uwagi że licytacja :) Ciekawe do ilu dojdzie kwota.

Co do odległości to jest kawałek, ale bywało już tak na forum że ktoś kupował na zasadzie "szwagier pracuje w Holandii i przyciągnie przy okazji", dlatego wrzucam.

Wypożyczenie lawety około 150 zł na dobę. Paliwo to ponad 2 tyś km
Dla tych, którym się zepsuje samochód mówię wprost, lepiej wypożyczyć lawetę niż ściągać firmę holującą :)
Ściągał kolega samochód z Czarnogóry miesiąc temu, awaria samochodu i holowanie do mechanika, Serwis w Czarnogórze rozłozył ręce i nie dali rady naprawić samochodu. Proponowali wymianę komputera. Samochód holował mój znajomy 4500 zł i na miejscu w Polsce mechanik wymienił przepustnicę za 200 zł ( używkę )
Moi rodzice w Chorwacji za naprawę opony ( polepili i wyważyli kolo ) 16 lat temu 300 zł !
Drugi kolega z Maroko holował samochód 5500 zł kosztowała go ta impreza.
Następny kolega na bramkach w Krakowie ( urwany napinacz paska, poszła śruba M8 ) holowanie, rozwiercenie korpusu i zalożenie nowej śruby cena 1800 zł :) mogę dać link na fb i sami zobaczycie.
Jedno jest pewne, zepsuty samochód za granicą to porażka ale w Polsce nie jest lepiej wcale. Jesteś samochodem daleko od domu to mechanicy jak sępy, zedrą z ciebie skórę. Dlatego mam wywalone na takie imprezy. Samochód nawali, to wynajmuje lawetę sam i ściągam, tam gdzie chcę.
Normalna cena holowania samochodu to koszt od 5 do 6 zł za km ! Oczywiście pomijając usługę jak to się mówi pierwszy startowy ( czyli dojazd i wciągnięcie na lawetę ) Ja osobiście za holowanie 15 km od domu zapłaciłem 250 zł w normalnej porze dnia ( czytaj żadne święto, sobota czy niedziela )
Kilka razy byłem w Hiszpanii na rybach i tam wynajmowałem zawsze samochody ( nowe ) zaraz przy lotnisku w Barcelonie. Przelot 400 zł a wynajem samochodu ( VW Caddy z przebiegiem 150 km i pełnym bakiem ) pełne ubezpieczenie 1300 zł Czyli jednym słowem mniej, niż bym pojechał swoim !
Nie obchodziło mnie nic, czy mi go ukradną, czy go rozbiję itp Gdybym wykupił mniejsze ubezpieczenie, to by było znacznie taniej.
Nie mówiąc już o wynajęciu domku z basenem za śmieszne pieniądze.
DSC_0054.jpg

obok wypozyczony Ford mojego kolegi
Widok z tarasu wynajętego domku.
DSC_0059.JPG

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: oko » piątek, 9 lut 2018, 16:02

Proszę spojrzeć na czwarte zdjęcie tej aukcji: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7016688265
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Drednot » piątek, 9 lut 2018, 20:25

oko pisze:Proszę spojrzeć na czwarte zdjęcie tej aukcji: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7016688265


fajne! chociaż tanie nie jest. 18 zeta + przesyłka. Ciekaw jestem jak trwałe to jest. Chyba niezbyt.

a0bd92b0402888ac09a584cd0719.jpg
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: oko » piątek, 9 lut 2018, 20:53

No tanio nie jest. Ale ciekawie to wygląda. Co do wytrzymałości, to nie powinno być źle. Druk 3D z ABS-u, chyba raczej pełny niż sama skorupa.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: bania » sobota, 10 lut 2018, 12:52

N-260

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tantalos » sobota, 10 lut 2018, 21:05


Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Murano » sobota, 10 lut 2018, 21:07

tantalos pisze:http://allegro.pl/osie-os-jezdna-500-kg-walki-gumowe-gumy-i7148725799.html#thumb/2
Da radę to samemu wymienić?

Zapomnij....
Na gorąco i specjalna prasa.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: tantalos » sobota, 10 lut 2018, 21:13

Murano pisze:Zapomnij....

No faktycznie,ciężki sprzęt potrzebny no i nie wiadomo ile naprawdę te nowe wałki są warte...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: reflexes » sobota, 10 lut 2018, 21:27

Murano pisze:Zapomnij....
Na gorąco i specjalna prasa.

Z tym zapomnij to bym nie przesadzał. Jak to mówią nie ma rzeczy niemożliwych tylko parasol w doopie ciężko rozłożyć.

http://forum.karawaning.pl/topic/13557- ... ent-319833

Na gorąco to można to wyciągnąć żeby wałki zmiękły i łatwiej wyszły ale wkładać to trzeba raczej na zimno.

GrzegorzBruta

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 11 lut 2018, 14:31

tantalos pisze:
Murano pisze:Zapomnij....

No faktycznie,ciężki sprzęt potrzebny no i nie wiadomo ile naprawdę te nowe wałki są warte...

http://allegro.pl/walek-walki-gumowe-do ... 28537.html
Robiłem to dwa razy sam hydraulicznym siłownikiem o wysuwie 0,3 ma na kilka razy, wchodzi na spokojnie bez ceregieli w pół godziny.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości