podpory- lewarek

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

podpory- lewarek

Postautor: fortis » niedziela, 28 lut 2016, 12:53

Na tym filmiku:
widać podpory jako lewarek , musze sprawdzić wysokość mojego lewarka ( pewnie dało by się kupić po 10zł ) bo denerwują mnie te podpory ( krzywią się) , w zeszłym roku demontowałem wszystkie , wyczyściłem przesmarowałem i teraz ledwo idzie ruszyć, pewnie zły smar użyłem, ale cały czas myślę, o elektryce , jeśli podpora będzie krzywo szła to silnik będzie miał ciężko, a taki lewarek raczej równo idzie.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: podpory- lewarek

Postautor: Robcio » niedziela, 28 lut 2016, 13:16

...a co to za lewarek, ktory kosztuje 10zl? :-D

Kup nowe podpory z niewiadowa... sa znacznie solidniejsze od tych starszego typu.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: podpory- lewarek

Postautor: fortis » niedziela, 28 lut 2016, 13:38

Trochę droższy, ale jakby poszukać to może się znajdą http://allegro.pl/vw-ford-opel-fiat-alf ... 84487.html, moja przyczepa jest z 1989r jak dobrze pamiętam, taka podpora pewnie kosztuje sporo.

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: podpory- lewarek

Postautor: ruciak76 » niedziela, 28 lut 2016, 14:01

Nie mam jakoś pewności że taka podpora (lewarkowa) będzie stabilnie stała (chodzi mi tutaj o bujanie się przyczepy), jest ona skonstruowana by przenosić obciążenie w pionie natomiast oryginalne podpory niewiadowskie i innej produkcji wykorzystywane w przyczepach kempingowych działają troszkę inaczej bo tak jakby pod małym kątem i gdy podkręcimy dwie będące lustrzanym odbiciem (przód i tył) przyczepa przestaje się bujać bo podpory jakby wzajemnie na siebie działają.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 lut 2016, 14:07 przez ruciak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: podpory- lewarek

Postautor: Robcio » niedziela, 28 lut 2016, 14:05

A nie czujesz roznicy w wysokosci podwozia golfa a wysokosci ramy w ence? Przeciez taki lewarek pewnie nawet nie dosiegnie do ramy ;-)

Ale wez lewarek przymierz do przyczepy i kombinuj, moze wyjdzie z tego cos ciekawego.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: podpory- lewarek

Postautor: Benior » niedziela, 28 lut 2016, 14:13

Fajny patent na podpory tylko szukaj raczej szukaj takiej co ma nakrętki metalowe bo często to plastik.
Samochód niby cięższy ale przy zmianie koła stoi nieruchomo a jak zaczniesz hasać po przyczepie to plastik może zawieść. Tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: podpory- lewarek

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 29 lut 2016, 00:48

Ja rozkmniałem zastosowanie podnośników kolumnowych - hydraulicznych lub innych bo też czasem niekrasnoludzkie dla mnie jest szarpanie się z korbą na nierównym terenie. Ale kolumnowe są ciężkie a trapezowe sachodowe chyba jednak za krótkie. Z drugiej strony zastawia mnie to co mówił Roblat przy jego projekcie samopoziomowania przyczepki że moment potrzebny do obrotu korbą i podniesienia budki jest znikomy.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: podpory- lewarek

Postautor: fortis » niedziela, 6 mar 2016, 11:05

Całkowicie rozkręcony lewarek ma 36cm, obecnie nie mam jak przyłożyć do przyczepy bo koła mam zdjęte a przyczepa podparta, na giełdzie samochodowej widziałem takie używki, może uda się tanio kupić ale najpierw upewnie się czy się nada.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: podpory- lewarek

Postautor: chris_666 » niedziela, 6 mar 2016, 14:28

fortis pisze:widać podpory jako lewarek , musze sprawdzić wysokość mojego lewarka ( pewnie dało by się kupić po 10zł ) bo denerwują mnie te podpory ( krzywią się) , w zeszłym roku demontowałem wszystkie , wyczyściłem przesmarowałem i teraz ledwo idzie ruszyć, pewnie zły smar użyłem, .


nie da rady zastosować trapezów jako podpór - będzie bardzo niestabilnie

musisz mieć przykręconą jedną część do ramy żeby wyeliminować bujanie się przyczepy

trapez fany jest do wyrównania/podniesienia osi jak stoisz na nierównym - najpierw poziomujesz oś , potem przyczepę za pomocą kółka manewrowego i na koniec podpierasz budę na podporach żeby stała stabilnie i koniec

rozwiązanie w kurnikach z niewiadowa jest dosyć niefortunne bo podpory fabrycznie są wzdłuż osi i bardzo pracują na boki , w innych sprzętach są ustawione ukosem (dwie z przodu (najczęściej) albo wszystkie) i wzajemnie niwelują bujanie przyczepy

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: podpory- lewarek

Postautor: oko » sobota, 17 lut 2018, 11:35

Przed chwilą właśnie oglądałem program "Zarobić na kamperach". Tytuł z kosmosu, bo dotyczy amerykańskich przyczep kempingowych. Ale do rzeczy. W większości przyczep, jako podpory stosowane są właśnie trapezy. Konstrukcyjnie identyczne z naszymi "lewarkami" ale raczej chyba ciut wyższe.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: podpory- lewarek

Postautor: tantalos » sobota, 17 lut 2018, 12:09

Eeee tam. 4 żaby i po sprawie :lol:


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości