"Kamper" własnej konstrukcji

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: pawko » wtorek, 30 sie 2016, 21:07

DIZZY pisze:Bardzo praktyczne spanie na krótkie wycieczki, lub noclegi. Ciekawe jaka cena tego ?


Na krótkie wycieczki też, ale nie tylko, wręcz przeciwnie - 500, 1000 km można niewiadówkę w jedną stronę pociągnąć, ale można jechać gdzieś znacznie dalej, na wschód lub choćby do Gruzji i wtedy taki dachowiec okazuje się świetnym rozwiązaniem (o ile nie mamy możliwości zorganizowania "sypialni" w samochodzie).

Co do ceny, to nie wiem jak te modele z linka, ale i kilkanaście tysiaków trzeba wyłożyć za markowy sprzęt
http://allegro.pl/namiot-dachowy-autoho ... 02195.html
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 21:22

pawko pisze:
DIZZY pisze:Bardzo praktyczne spanie na krótkie wycieczki, lub noclegi. Ciekawe jaka cena tego ?


Na krótkie wycieczki też, ale nie tylko, wręcz przeciwnie - 500, 1000 km można niewiadówkę w jedną stronę pociągnąć, ale można jechać gdzieś znacznie dalej, na wschód lub choćby do Gruzji i wtedy taki dachowiec okazuje się świetnym rozwiązaniem (o ile nie mamy możliwości zorganizowania "sypialni" w samochodzie).


No właśnie to chyba przede wszystkim na dalekie wycieczki. Pamiętam z wyjazdu do Rumunii, że takie namioty były popularne u niemieckich turystów na samochodach terenowych. W sumie fajna sprawa, bo wjechać można wszędzie, dodatkowo śpi się wysoko więc bezpiecznie (my musieliśmy rano ewakuować namiot bo krowy chciały nas zjeść , a taki na dachu to może się wyspać i mieć wszystko gdzieś :) )

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: reflexes » wtorek, 30 sie 2016, 21:24

Te namioty to chyba śrubki ze złota mają. Patrząc na ceny to wybrałbym spawarkę i namiot z decathlonu http://www.semak.pl/galeria,90,g.html lub pokombinować jakoś inaczej http://www.polskicaravaning.pl/pl/artyk ... amperboxem

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: DIZZY » wtorek, 30 sie 2016, 21:25

Pisząc krótkie wycieczki lub noclegi miałam na myśli ilość nocy w jednym miejscu, a nie ilość km do przejechania. Też uważam, że jest to fajna propozycja dla obieżyświatów.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 21:37

Chyba jednak zamiast na dachu wolałbym spać w aucie. Dach to ostatecznie na terenówce ale równie dobrze na dachu może jechać osprzęt zamiast łóżka.

Ja popełniłem coś takiego
w najszerszym miejscu miałem 170cm a długości 180cm
Zbudowałem z myślą o 3os. ale i 4 spokojnie pojadą. Przygotowanie do spania ok. 5min i składania tyle samo.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: pawko » wtorek, 30 sie 2016, 21:45

stachu_gda pisze:(my musieliśmy rano ewakuować namiot bo krowy chciały nas zjeść , a taki na dachu to może się wyspać i mieć wszystko gdzieś :) )


Mnie krowy nie zezarły, ale jedna wychlała z miski wodę z mydlinami po porannej tualecie :lol:

A tak serio, to taki namiot daje niezależność od podłoża (podmokła łąka, kamulce), a i ewentualnie przed jakimś zbłąkanym pieskiem pasterskim też tyłek uchroni ;)

Nie mam takiego namiotu, ale znam ludzi którzy na dachu mają platformę ze sklejki i 2 sekundową keczułe i sobie chwalą, a i koszty znikome.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: oko » wtorek, 30 sie 2016, 21:52

Benior, tan sam klimat co u mnie.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: stachu_gda » wtorek, 30 sie 2016, 21:54

reflexes pisze:Te namioty to chyba śrubki ze złota mają. Patrząc na ceny to wybrałbym spawarkę i namiot z decathlonu http://www.semak.pl/galeria,90,g.html lub pokombinować jakoś inaczej http://www.polskicaravaning.pl/pl/artyk ... amperboxem


Jakby miały śrubki ze słota to by były połowę tańsze, tu cena jest podyktowana przeznaczeniem do karawaningu :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: reflexes » wtorek, 30 sie 2016, 22:03

stachu_gda pisze:
reflexes pisze:Te namioty to chyba śrubki ze złota mają. Patrząc na ceny to wybrałbym spawarkę i namiot z decathlonu http://www.semak.pl/galeria,90,g.html lub pokombinować jakoś inaczej http://www.polskicaravaning.pl/pl/artyk ... amperboxem


Jakby miały śrubki ze słota to by były połowę tańsze, tu cena jest podyktowana przeznaczeniem do karawaningu :)

Na karawaning to za drogie ale na karawaning 4x4 lub ofrołdowy cena jest w sam raz :D . Skoro stać kogoś na super dżipa i wyprawę po bezdrożach w odległych krajach to można go też skroić kilka/kilkanaście tysięcy za namiot wart tyle co dobry box dachowy, pół namiotu i materac :roll: :lol:

Benior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek, 13 kwie 2015, 21:14

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: Benior » wtorek, 30 sie 2016, 22:28

oko pisze:Benior, tan sam klimat co u mnie.

Dokładnie :)

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: pawko » wtorek, 30 sie 2016, 23:42

reflexes pisze:Skoro stać kogoś na super dżipa i wyprawę po bezdrożach w odległych krajach to można go też skroić kilka/kilkanaście tysięcy za namiot wart tyle co dobry box dachowy, pół namiotu i materac :roll: :lol:


No nie zupełnie tak to zawsze wygląda. Owszem, koszty przygotowania samochodu/sprzętu nie są małe, ale zazwyczaj rozkładją się na kilka lat, kilka dalekich wyjazdów. Koszty samej wyprawy nie muszą być już bardzo duże. Jeśli plan podróży nie przewiduje akcji typu np. przerzut samochodu w kontenerze statkiem do ameryki południowej to koszty takich dalekich wypraw nie są aż tak astronomiczne ;) W większości dalekich podróży samochodem, nawet 80% wszystkich kosztów stanowi paliwo. Znajomi byli właśnie na półwyspie kolskim, murmańsku - zrobili coś 6500km, spalili 750 litrów diesla (w tym 600 litrów w cenie ok. 2,20zł) do tego wizy jakieś 500zł, żarcie zabrane w większości w polszy... Więc koszty jak na taką "wycieczkę" chyba nie powalają.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: "Kamper" własnej konstrukcji

Postautor: reflexes » środa, 31 sie 2016, 07:40

Ty mnie tego nie tłumacz, bo ja oczytany jestem i wiem :lol: , że można całkiem tanio. Jednak taki jest trend u sprzedawców, że jak coś jest karawaningowe to można golić ile wlezie, bo przecież jak ktoś ma kasę na kampera albo budę to ma jej za dużo przecież, bo to luksus i zbytek. Nikt nie chce pomyśleć o tym, że jest to jedna z tańszych form spędzania urlopu i podróżowania, bo jak się rozłoży koszt przyczepy na ilość noclegów i osób w załodze to wyjdzie taniej niż kwatera czy hotel. Przykłady cięcia z nami w ch...a było już wiele na forum. Był nawet z tym związany wątek, którego znaleźć nie mogę, a był tam na przykład wąż do wody w przyczepie za jakieś kosmiczne pieniądze (chyba 300 zł/mb) gdzie taki sam tylko do wody bez przyczepy kosztuje 2 zł za metr.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości