Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: kaiman » wtorek, 27 gru 2016, 23:14

Chciałbym Wam przybliżyć / zanudzić Was * ;) ciekawym znaleziskiem.
Co jakiś czas przeglądam znane i mniej znane strony poświęcone caravaningowi a z racji posiadania namiotówki również strony o tego typu przyczepach.
W czeluściach znalazłem stronę firmy Comanche z Kędierzyna-Koźla - http://comanche.pl/
Oglądałem ich modele a szczególnie wpadły w oko mi Kenya
Obrazek
i Petit
Obrazek

A to głównie ze względu na podobieństwo do n121 - pierwsza z nich z laminatu z podobnie rozwiązaną kwestią rozkładania zaś obie posiadają identyczną konstrukcję podwozia - osi.

Co ciekawe firma Comanche jest z Hiszpanii a model n121 Niewiadów wykonał dla odbiorcy z ... Hiszpanii.
I tu temat zaczął być dla mnie ciekawy. Poszukiwałem zatem jakiś starych modeli, archiwalnych zdjęć przyczep tego producenta.
Po wpisaniu w wyszukiwarkę 'comanche' zaczęły pojawiać się jeszcze inne hiszpańskie przyczepy, kryjące się pod nazwą Inesca.
A wśród nich modele, na które zwróciłem szczególną uwagę:

Marbella
Obrazek

Tirol
Obrazek

Monaco
Obrazek

Modele te różnią się między sobą detalami zewnętrznymi i sposobem aranżacji namiotu ale łączy je bardzo duże podobieństwo do wyrobu z Niewiadowa: bryła, materiał z jakiego wykonano przyczepę (laminat), oś czy nawet tyle światła.

Niestety trudno jest znaleźć jednak więcej informacji nt. tego "producenta". Obecnie pod tą nazwa kryje się sklep/producent sprzętu turystycznego (inesca.com) (prawdopodobnie jest to ta sama firma, gdyż logo które widoczne jest na stronie internetowej pojawia się na niektórych prospektach z przyczepami.

Na koniec nasuwa się pytanie, kto kim się inspirował?


PS. Do kol. stachu_gda: Wysłałem swego czasu list do Niewiadowa z pytaniem o historię n121 a szczególnie mojego modelu. Niestety pisanie do BOK też nie dało efektu...

PS2. Do moderatorów. Jeżeli powyższy tekst nadałby się na osobny temat prosiłbym o przeniesienie, jak nie niech pozostanie tutaj.

* - niepotrzebne skreślić
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: n121 by kaiman

Postautor: Drednot » środa, 28 gru 2016, 01:47

Ciekawa historia.
A może odwrócić kota ogonem i uderzyć do Hiszpanów.
Napisać że się jest pasjonatem historii karawaningu w PL. Pojechać im po megalomanii - spytać czy wiedzą że Niewiadów inspirował się ich świetnymi wyrobami? Wspomnieć że się ma taką przyczepę na własność. Zrobić fotki przyczepki ze sobą stojącym obok. Mieć założony t-shirt "I love Espana". Dołączyć fotki do mejla. Zobaczyć co odpowiedzą. Knuć dalej w poszukiwaniu rozwiązania zagadki.
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: n121 by kaiman

Postautor: TomekN126N » środa, 28 gru 2016, 08:09

kaiman » wt, 27 gru 2016, 23:14

(...)
W czeluściach znalazłem stronę firmy Comanche z Kędierzyna-Koźla - http://comanche.pl/ (...)


Firmę znam, właściciel kiedyś działał w automobilklubie Kędzierzyńsko-Kozielskim - nie wiem, jak teraz. Kiedyś nawet w sąsiedztwie jego firmy organizowane były jakieś zloty karawaningowe, może też On działał. Teraz przed firmą stoją trzy, czy cztery kampery i widzę po Twoim poście, że też sprzedają przyczepy namiotowe. Fajna jest ta motocyklowa, tylko... gdybym miał dać dwadzieścia i ponad tysięcy za taką nowa, to chyba bym dozbierał na nową N-kę i to pomijając pasję do Niewiadowa - chodzi o różnicę miedzy namiotem i laminatem, proste. Fajne cepki, ale cena niestety nie.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: n121 by kaiman

Postautor: kaiman » środa, 28 gru 2016, 08:33

Drednot pisze:Ciekawa historia.
A może odwrócić kota ogonem i uderzyć do Hiszpanów.
Napisać że się jest pasjonatem historii karawaningu w PL. Pojechać im po megalomanii - spytać czy wiedzą że Niewiadów inspirował się ich świetnymi wyrobami? Wspomnieć że się ma taką przyczepę na własność. Zrobić fotki przyczepki ze sobą stojącym obok. Mieć założony t-shirt "I love Espana". Dołączyć fotki do mejla. Zobaczyć co odpowiedzą. Knuć dalej w poszukiwaniu rozwiązania zagadki.


Pasuje jeszcze wyciągnąć starego Rubina i jakiś traktor, i cyknąć zdjęcie z całą rodziną :)
Mogę im póki co wysłać zdjęcie, które jest w pierwszym moim poście w tym temacie ;)
Sam pomysł z napisaniem maila nie jest głupi - może prędzej odpiszą jak Niewiadów...

TomekN126N pisze:Fajne cepki, ale cena niestety nie.

Niestety ceny są bardzo zaporowe. To samo dotyczy jednego z czołowych producentów przyczep namiotowych - Camplet.
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: kaiman » czwartek, 9 lut 2017, 12:06

Otrzymałem informację od firmy Inesca (www.inesca.com).
Okazuje się, że marka Inesca została sprzedana w 2000 roku i od tego czasu nie są już produkowane przyczepy namiotowe. Trudno więc dojść już czy mieli coś wspólnego z Niewiadowem.

Tak na marginesie.. Niewiadów nadal nie odpowiedział :(
Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 9 lut 2017, 14:43

Trochę nie w temacie, ale co tam ;)
kaiman pisze:Tak na marginesie.. Niewiadów nadal nie odpowiedział :(

Niewiadów to mam wrażenie, że ma wszystko i wszystkich w d.. Pisałem do nich w różnym okresie czasu maile z zapytaniami o części albo w sprawie tego papieru do rejestracji i zawsze lipa. Dopiero jak dzwoniłem dowiadywałem się tego co chciałem. Mogliby być nastawieni trochę bardziej "frontem" do klienta. Czarę goryczy przelewa cieć przeganiający spod bramy ludzi chcących cyknąć fotkę swojego zestawu na tle napisu "Niewiadów". Moim zdaniem cieć powinien mieć wytyczne aby wręcz zapraszać i zachęcać a nie odwrotnie. O tym, że powinni się cieszyć, że mają taki Fanklub i jakkolwiek go wspierać, nawet nie wspominam..
Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: tantalos » czwartek, 9 lut 2017, 20:48

RAFALSKI pisze: Czarę goryczy przelewa cieć przeganiający spod bramy ludzi chcących cyknąć fotkę swojego zestawu na tle napisu "Niewiadów".

:shock: ale że jak? Tam jest taki ruch ma bramie że jak staniesz na 15 sek to już u ciecia się krew gotuje i z pałą leci? :o P.S też kiedyś mam zamiar se fotkę taką strzelić ... :?

dzin1975

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: dzin1975 » czwartek, 9 lut 2017, 21:13

tantalos pisze:
RAFALSKI pisze: Czarę goryczy przelewa cieć przeganiający spod bramy ludzi chcących cyknąć fotkę swojego zestawu na tle napisu "Niewiadów".

:shock: ale że jak? Tam jest taki ruch ma bramie że jak staniesz na 15 sek to już u ciecia się krew gotuje i z pałą leci? :o P.S też kiedyś mam zamiar se fotkę taką strzelić ... :?


Ja osobiscie nie miałem problemu z fotką...a zestaw ze 3 razy przestawiałem,bo mi się w kadrze nie mieścił :D .Pan wyszedł,popatrzył,uśmiechnął sie i tyle

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: RAFALSKI » piątek, 10 lut 2017, 11:19

tantalos pisze::shock: ale że jak? Tam jest taki ruch ma bramie że jak staniesz na 15 sek to już u ciecia się krew gotuje i z pałą leci? :o

dzin1975 pisze:Ja osobiscie nie miałem problemu z fotką...a zestaw ze 3 razy przestawiałem,bo mi się w kadrze nie mieścił :D .Pan wyszedł,popatrzył,uśmiechnął sie i tyle

No to albo ja źle trafiłem i miałem takie nieprzyjemne doświadczenia, albo teraz jest inaczej. Ktoś na Forum również miał podobną sytuację jak ja.

dzin1975

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: dzin1975 » piątek, 10 lut 2017, 19:53

RAFALSKI pisze:No to albo ja źle trafiłem i miałem takie nieprzyjemne doświadczenia, albo teraz jest inaczej. Ktoś na Forum również miał podobną sytuację jak ja.


Może poprostu gość miał zły dzień,ew był inny,bardziej ,,ludzki,, u mnie

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 846
Rejestracja: czwartek, 10 gru 2015, 14:29
Lokalizacja: KR / RDE

Re: Niewiadów n121 wersja Hiszpańska

Postautor: kaiman » niedziela, 9 kwie 2017, 01:42

Niewiadów n121 '93 mydelniczka (09.2016-05.2020)


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości