Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Paczek » sobota, 16 cze 2018, 17:36

Drodzy Kochani

Czy ktoś z Was ostatnio przerejestrowywał przyczepkę ?

Pytam , bo zasłyszałem ploteczkę , że przy okazji przerejestrowywania naszych domow tracimy przegląd bezterminowy !

Czy to prawda ?

Ktoś może coś na ten temat ?

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: __ArroW__ » niedziela, 17 cze 2018, 22:08

Jak ja swoją rejestrowałem w tamtym roku to było już mi wspomniane, ale udało się to ominąć kosztem braku nazwy Niewiadów...
Wszystkie przyczepy kempingowe podobno mają obowiązkowy przegląd patrząc chociażby na sprawne oświetlenie, nie jesteś niestety w stanie wpłynąć na to by mieć nową blachę i bezterminowy przegląd bez kombinowania, ale dowiedz się w wydziale konkretnie.
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Jaro-Gosia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 30 lis 2008, 15:33
Lokalizacja: Nadma-okolice Warszawy
Kontaktowanie:

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Jaro-Gosia » poniedziałek, 18 cze 2018, 11:46

Michale w zeszłym tygodniu przerejestrowywałem swoją N126 E przegląd bezterminowy
tylko pamiętajcie jak dajecie wniosek do przerejestrowywania musi tam pisać przyczepa lekka
Mi pani uwagę zwróciła
Pozdrawiam Wszystkich :)
N 126 N / N 126 E / N 250
http://www.plandekijaro.pl
http://www.plandeki-warszawa.pl
2017 / 16 nocek / 3890 km
2018 / 7 nocek / 1350 km
2019 / 14 nocek / 4200 km

Samoogon

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 18 cze 2018, 12:31

Tak, cały szum bierze się od przemądrzałych diagnostów. Ja również miałem przygody bo z uporem maniaka tłumaczył mi, że to przyczepa specjalna. Tak też wpisał w papier, musiałem jechać jeszcze raz bo pani w WK kazała tam napisać lekka, przeznaczenie kempingowa.
Żadna przyczepa lekka nie podlega przeglądom, inne już tak. Mój diagnosta-mądrala pokazywał mi nawet dowody w postaci zapisów ustawy, wszystko by się zgadzało tylko że nasze przyczepki są przyczepami lekkimi i tego trzeba się trzymać, nawet jeśli ktoś z uporem maniaka zaczyna od słowa kempingowa i na tej podstawie próbuje zakwalifikować ją jako specjalna.
Tyle na razie, a czy komuś nie wpadnie do głowy coś zmieniać w tym temacie to nie wiadomo :)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Paczek » poniedziałek, 18 cze 2018, 14:49

Słowo klucz "Specjalna" i już masz coroczne przeglądy
Drugie słowo "lekka" i przegląd bezterminowy

No a jak będzie "Przyczepa specjalna lekka kempingowa" ?

Sprawa idealna jak jest "unijny" dowód rejestracyjny i "unijna" tablica rejestracyjna.
Wtedy wszystko rozgrywa się w urzędzie bez konieczności bogacenia stacji diagnostycznej .

A jak stary różowy dowód wypisany jeszcze długopisem i do tego czarna tablica no to zaczynają się schody ...

Samoogon

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 18 cze 2018, 14:56

Nie ma wielkich schodów, wystarczy ogarnięty diagnosta, lub przynajmniej nie mądrala i 60PLN.
W przypadku naszych przyczep mówimy tylko i wyłącznie o przyczepę lekkiej, przeznaczenie kempingowa. Kto się będzie tego trzymał nie będzie miał problemu, natomiast jeśli będziemy szafowac słowem kempingowa to sami sobie stwarzamy schody. To jest przyczepa lekka i basta ;)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Paczek » poniedziałek, 18 cze 2018, 15:02

Samoogon pisze:Nie ma wielkich schodów, wystarczy ogarnięty diagnosta, lub przynajmniej nie mądrala i 60PLN.
W przypadku naszych przyczep mówimy tylko i wyłącznie o przyczepę lekkiej, przeznaczenie kempingowa. Kto się będzie tego trzymał nie będzie miał problemu, natomiast jeśli będziemy szafowac słowem kempingowa to sami sobie stwarzamy schody. To jest przyczepa lekka i basta ;)


Dużo zależy jak była dotychczas zarejestrowana ......
Kiedyś musiałem pisać do Niewiadów o wyciąg ze świadectwa homologacji bo chcieli mi wlepić przeglądy coroczne do 132-ki ( pomimo że "lekka" ) .

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Romlas » poniedziałek, 18 cze 2018, 23:03

A ja mam ramę do wieloryba która wcześniej była SAMem później odkryli że to jednak Eiffland DMC 780 , oczywiście był zwykły długopisem pisany dowód na SAM , skreślone , wpisane Eiffland. Czarne tablice. Byłem na stacji diagnostycznej raz. I co ciekawe dostałem przegląd na 2 lata.. do tej pory nie wiem czy to pomyłka czy kempingowe tak mają. A że 780 to nie lekka to już oczywiste.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: reflexes » wtorek, 19 cze 2018, 07:08

Romlas pisze:I co ciekawe dostałem przegląd na 2 lata.. do tej pory nie wiem czy to pomyłka czy kempingowe tak mają.

Moje dotychczasowe miały przegląd zawsze na rok.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Romlas » wtorek, 19 cze 2018, 08:21

Ot i zagadka, ale nie zamierzam pytać dlaczego mi dali na dwa lata. Pewnie jak to Murano kiedyś napisał, przewidzieli że mój remont w roku się nie skończy.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Tata Kazika » wtorek, 19 cze 2018, 13:38

Witam. Dziś odebrałem dowód od mojej N126e I chciałem wszystkich uspokoić, przegląd nadal jest bezterminowo :-)

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Drednot » wtorek, 19 cze 2018, 18:14

Romlas pisze:A ja mam ramę do wieloryba która wcześniej była SAMem później odkryli że to jednak Eiffland DMC 780 , oczywiście był zwykły długopisem pisany dowód na SAM , skreślone , wpisane Eiffland. Czarne tablice. Byłem na stacji diagnostycznej raz. I co ciekawe dostałem przegląd na 2 lata.. do tej pory nie wiem czy to pomyłka czy kempingowe tak mają. A że 780 to nie lekka to już oczywiste.


Czyli masz wieloryba na ramie Eiffland? I w dowodzie masz wpisane jako markę Eiffland?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Murano » wtorek, 19 cze 2018, 19:27

Drednot pisze:
Romlas pisze:A ja mam ramę do wieloryba która wcześniej była SAMem później odkryli że to jednak Eiffland DMC 780 , oczywiście był zwykły długopisem pisany dowód na SAM , skreślone , wpisane Eiffland. Czarne tablice. Byłem na stacji diagnostycznej raz. I co ciekawe dostałem przegląd na 2 lata.. do tej pory nie wiem czy to pomyłka czy kempingowe tak mają. A że 780 to nie lekka to już oczywiste.


Czyli masz wieloryba na ramie Eiffland? I w dowodzie masz wpisane jako markę Eiffland?

Trochę chyba zbyt mocno powiedziane ;-)
Pawel ma wieloryba i ma ramę....
Co z tego będzie? Hmm.... Czas pokaże

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: Romlas » wtorek, 19 cze 2018, 22:22

Murano pisze:Pawel ma wieloryba i ma ramę....
Co z tego będzie? Hmm

Marcin jak zwykle celnie...
Co będzie ? Nie wiem. Może jeszcze kupię zgniłe n375 i w dowodzie będzie Niewiadów.
Parcia na ile mam. Bo ta rama i tak tepsza niż 20 lat młodsze niewiadowskie bez ocynku.
A jak tak się stanie to będzie rarytas na sprzedanie w skali światowej. Fabrycznie cynkowania rama na osi alko do 132...hłe hłe
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
trinio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 453
Rejestracja: niedziela, 4 lis 2012, 18:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Przerejestrowanie a przegląd bezterminowy

Postautor: trinio » poniedziałek, 12 sie 2019, 12:23

A ja mam taki dylemat, przyczepa Sam kemping czarne tablice i zero mas w dowodzie rejestracyjnym (nie unijny i nie żółty). Nie ma żadnych mas, przyczepa nie jest fabryczna a samoróbka, są szanse na przerejestrowanie? Podejrzewam, że nie wystarczy diagnoście kwit z wagi aby określić masy a kwit homologacji nie ma szans bo przyczepa zrobiona samodzielnie.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości