Białoruś bez wiz

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Posty: 9475
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16
Lokalizacja: Kwidzyn (pomorskie)

Białoruś bez wiz

Postautor: reflexes » środa, 23 sty 2019, 07:43

Ta informacja pojawiła się już na kilku forach ale świadom, że nie wszyscy czytają pozwalam sobie wkleić to info tutaj.

W zawiązku z organizacją Igrzysk Europejskich Mińsk 2019 w terminie 10.06.2019-10.07.2019 można poruszać się po terenie Białorusi bez wizy.
Źródło
Tłumaczenie translatorem.
Białoruś zapewnia zwolnienie z obowiązku wizowego dla fanów gier europejskich od 10 czerwca do 10 lipca 2019 roku
MINSK, 24 lipca (Belta) - Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał dekret nr 292 "O krokach w przygotowaniach do II Igrzysk Europejskich MINSK 2019" 24 lipca, Belta dowiedział się od służby prasowej głowy państwa.

Dokument zapewnia bezwizowy wjazd na Białoruś od 20 maja do 10 lipca 2019 r. Dla uczestników, urzędników i organizatorów gier, innych specjalistów oraz od 10 czerwca do 10 lipca 2019 r. Dla turystów zagranicznych posiadających karty akredytacyjne lub bilety na wydarzenia sportowe .

Dekret przyznaje przywileje urzędnikom Dyrekcji II Europejskich Igrzysk, organizacjom różnych form własności i cudzoziemcom zaangażowanym w przygotowanie konkursów. Dyrekcja ma ponadto prawo posługiwać się symbolami gier i pełnić funkcję klienta reklamy publicznej związanej z grami.

Dokument przewiduje nieodpłatne przemieszczanie poszczególnych odcinków dróg płatnych dla pojazdów z państw, które nie są członkami Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, ogranicza ruch ciężarówek w Mińsku w ciągu dnia podczas zawodów, reguluje daty ważności specjalnych zwyczajów procedury dotyczące towarów przywożonych na terytorium Białorusi i przeznaczonych do zawodów.

Żeby z tego skorzystać trzeba mieć bilet na jakieś zawody sportowe w ramach igrzysk. Bilety można kupić https://www.en.minsk2019.ticketpro.by/
Z tego co wyczytałem na innych formach to trzeba też mieć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne obowiązujące na Białorusi i 20 euro na każdy dzień pobytu.
Termin super, bo łapie pierwsze 2,5 tygodnia naszych wakacji. Oszczędność spora, bo wiza podobno kosztuje około 400 zł.
Dodatkowo dekret ten zwalnia z opłat drogowych na czas igrzysk.

Post zamieszczam tylko informacyjnie. Resztę proszę sobie doczytać lub dopytać u źródła albo osób które już były, bo ja nic więcej nie wiem ;)

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości