Przydwórz - Ośrodek Wypoczynkowy (woj. kujawsko-pomorskie)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Przydwórz - Ośrodek Wypoczynkowy (woj. kujawsko-pomorskie)

Postautor: reflexes » poniedziałek, 20 lip 2015, 08:11

Ostatni weekend wygnał nas w nieznanym kierunku do Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu koło Wąbrzeźna Mapa (fotki na streetview są nieakutalne - aktualne na stronie). Ktoś, gdzieś, kiedyś wspomniał, że fajna miejscówka i postanowiłem to sprawdzić na własnej skórze. Ode mnie to zaledwie około 70 km więc w piątek po pracy szybki obiad i w trasę. Korzystając z kiełbasy wyborczej czyli otwartych bramek na A1 w wakacyjne weekendy w lekko ponad godzinę byliśmy na miejscu. Dojazd oznakowany jest bardzo słabo, bo tylko jedna tablica jest na ostatnim skrzyżowaniu. Jak dojechaliśmy do bramy to nasze zdziwienie nie miało końca. Wszystko nowe, szlabany na kartę, która otrzymaliśmy w recepcji, nowy budynek recepcji i mini hotelik w nim, ekologiczne solarne i ledowe oświetlenie no i najlepsze na koniec. Nasz zestaw za weekend 32 zł :shock: :mrgreen: plus prysznic 3 zł za 10 minut ale nikt czasu nie liczy więc uczciwie braliśmy co wieczór na 20 minut i kąpaliśmy się w 6 osób, bo jeszcze była zn ami dwuosobowa ekipa w namiocie.
Pierwsze wrażenia super. Po zakwaterowaniu pojechaliśmy na pole gdzie można stawiać przyczepy. Tu niestety ciut gorzej niż na wstępie. Kemping to plac i nic więcej. Każdy staje gdzie chce i jak chce a prąd jest tylko w 6 gniazdkach pod pod wiatą (której na fotce nie widać, a jest po lewej za moją przyczepą).
camp.jpg

Kibelki dla kempingu to też niestety raczej późny Gierek ale przyznać trzeba że odmalowane, bez apelacyjnie czyściutkie i nawet papier do twarzy była za każdym razem.
Na terenie samego ośrodka sklepik całkiem dobrze zaopatrzony i przyzwoitymi cenami (0,5 l wody rozmownej droższe o 5 zł niż w markecie), czynny do późna (23-24 w nocy).
sklep.jpg

4 (słownie cztery mimo, że na fotkach tylko 2) bary z zimnymi piwkiem i jakimś jedzeniem i fastfoodami (tu nic nie powiem, bo żywiliśmy się samodzielnie)
bar1.jpg
bar2.jpg

Jakieś atrakcje dla dzieci typu rowerki, czterokołowce, 2 place zabaw i nawet mini wesołe miasteczko z karuzelami i dmuchańcami
miasteczko.jpg

no i oczywiście plaża. Plaża w zamyśle przygotowana bardzo dobrze, bo wysypana piachem dość daleko w jezioro żeby było miło chodzić po piasku a nie po mule. Niestety obecnie większość tego wysypanego piasku stanowi plażę, ponieważ stan wody jest bardzo niski i jest to problem w bardzo wielu miejscach.
plaża.jpg

Jak mówili tambylcy to woda sięgała prawie do miejsca z którego zrobiłem zdjęcie.
woda.jpg

Woda przywozicie czysta jak widać.

W koło całego ośrodka jest jeszcze sporo różnych domków kempingowych. Część z nich na pewno jest prywatna ale jak wynika ze strony część można wynająć. Nie wiem nic więcej w temacie, nie dopytywałem, bo cóż mnie to jak ja swój domek mam na haku :D .
Ogólne wrażenia mamy bardzo pozytywne. Jedynym mankamentem tego miejsca jest to, że z racji swojej wielkości jest dość gwarno. Na kempingu ten gwar nie był jakiś męczący ale słyszalny. W którymś z barów (chyba przy samej plaży) jest też w weekendy wieczorami disco więc słychać muzykę ale nie przeszkadza ona w spaniu. W domkach też było sporo osób więc ruch do późnych godzin dość spory. Rozstawiliśmy się koło drogi, co było błędem ale tak jak wspomniałem wyżej problemów ze spanie nie mieliśmy. Poza tym mimo dużej ilości ludzi i trwaającej imprezy żadanych ekscesów nie było, bo porządku pilnuje tam cały czas patrol policji, który ma tam nawet swój posterunek :shock: . Patrol leniwy, bo zamiast chodzi to jeździ ale za to dość systematycznie.

Wróć do „Kujawsko-Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości