Zakopane - Kemping Pod Krokwią

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Zakopane - Kemping Pod Krokwią

Postautor: Konrad_wawa » czwartek, 27 sty 2011, 11:22

Latem 2010r jadąc na Węgry zatrzymaliśmy się z przyczepą w … stolicy Polskich Tatr – Zakopanem, na kempingu Pod Krokwią ( http://www.podkrokwia.pl/ ).

Kemping położony jest w dobrym punkcie Zakopanego u stóp Tatr w okolicach Skoczni Narciarskiej ( ok. 200 m ), ronda od którego odchodzi droga do Kuźnic, jest stacja benzynowa z bankomatem itp. ( ok. 300 m ) i ok. 1 km od Krupówek, do najbliższego sklepu spożywczego jest ok. 400 metrów.
Kemping znajduje się w lesie sosnowym na dość nierównym terenie ( lekkie pagórki ), większość kempingu jest zacieniona. Teren obiektu jest dość duży, jednakże przyłącza elektryczne znajdują się mniej więcej na 1/3 powierzchni terenu ( jeżeli ktoś chce być z dala – wówczas musi mieć dużo kabla ).
Na kempingu znajdują się dość ładne toalety, prysznice ( wliczone w cenę pobytu ), miejsce do opróżniania WC chemicznych i inne udogodnienia ( np. pralki ). Toalety i łazienki są lekko podniszczone, lecz są czyste ( sprzątane kilka razy dziennie, w toaletach można znaleźć np. papier toaletowy ), woda gorąca w łazienkach była przez cały czas. Toalet pryszniców nie ma zbyt wiele : gdy ja byłem w 2 połowie sierpnia 2010 na kempingu było obłożenie około ¼ powierzchni, więc nie było problemu z dostępem do sanitariatów – nie wiem jak w środku sezonu, ale może być różnie.
Cena obiektu moim zdaniem jest niewygórowana – w sierpniu za samochód, przyczepę z podłączeniem do prądu, 2 osoby dorosłe i 2 dzieci płaciłem około 85 zł ( gdzie tydzień wcześniej w podobnej odległości od Krupówek za kwaterę - pokój z łazienką dla 2 osób płaciłem 120 zł za dobę ).
Cenę rekompensuje bliska odległość do miejsc wypadowych w góry ( dla niewtajemniczonych - drogą do Kuźnic skąd m. in, startuje kolejka na Kasprowy Wierch nie można jeździć samochodem ).
Na kempingu dominują osoby spędzające wolny czas na wycieczkach w pobliskie Tatry, jest tu również duża rotacja zagranicznych turystów przyjeżdżających kamperami. W nocy panuje cisza i spokój, co sprawia, że można się wyspać i odpocząć. Atrakcji dla dzieci na terenie kempingu ( plac zabaw itp. ) nie ma.
Położenie kempingu sprawia, że zwiedzając Zakopane można zostawić samochód na obiekcie udając się piechotą, co sprawia, że unika się dodatkowych opłat za parkowanie ( w Z-nem wszystkie miejsca parkingowe są płatne np. w mieście : 1 godz. 1 zł, następna 2 zł; przy Morskim Oku było ok. 6 zł za godzinę, gdzie tam i z powrotem zajmuje min. 5 godzin ).
Na terenie kempingu jest bar z piwkiem, czymś do zjedzenia ( nie korzystałem, bo miałem swoje ).
Osobom dojeżdżającym samochodem o mniejszej mocy ( góry ) odradzam jazdę Zakopianką od Rabki do Zakopanego - proponuję odbić w Rabce na Chyżne, dojechać do Jabłonki i stamtąd przez Chochołów dojechać do Zakopanego ( mniejsze górki i brak korków ).
POLECAM !

Obrazek

Obrazek
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakopane - Kemping Pod Krokwią

Postautor: kotek » czwartek, 27 sty 2011, 20:55

Też polecam, ta fotka to 2003 rok.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości