Skrzynia - Zakątek Skrzynia (Bory Tucholskie)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Skrzynia - Zakątek Skrzynia (Bory Tucholskie)

Postautor: reflexes » czwartek, 28 wrz 2017, 13:15

Ostatnie dwa weekendy spędziliśmy na tym kempingu więc wypada coś napisać dla potomnych.
Kemping Zakątek Skrzynia położony jest w miejscowości Skrzynia w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Osiek na obszarze Borów Tucholskich nad jeziorem Słonym.
Tu można zobaczyć kilka fotek z tego miejsca https://e-turysta.pl/zakatek-skrzynia-s ... 76979.html

Ogólnie kemping działa zaledwie od kilka lat i robi bardzo dobre wrażenie. Toalety są nowe, czyściutkie. Po każdej ze stron 3-4 kabiny - 4 prysznice oraz umywalki. Miejsce do zmywania naczyń (z ciepłą wodą) na zewnątrz budynku z toaletami. Obok również jest zlewnia do wc chem. Teren kempingu bardzo rozległy (4,5 ha) częściowo zadrzewiony z bezpośrednim dostępem do plaży z pomostem, boiskiem itp. Dużą część kempingu zajmują przyczepy całoroczne ale kilka/kilkanaście parceli dla zbłąkanych jest. Parcele bardzo duże. Zgodnie z tym co podają właściciele każda parcela ma 10x10 metrów. Nie sprawdzałem ale na jednej spokojnie zmieściła się moja pieczarkarnia z przedsionkiem i 3 niewiadówki również z przedsionkami albo daszkami. Skrzynki i krany z wodą dość gęsto, a instalacja nowa więc działa bez zarzutu. Na terenie wyznaczone miejsce na ognisko, a obok do dyspozycji ławy biesiadne i stoły (niestety nie zadaszone). Teren kempingu zamknięty jest szlabanami do który każdy dostaje kluczyk. W sezonie 2017 opłata za dobę to 40 złotych bez względu na ilość osób w przyczepie ale za to z prądem w cenie.
Właściciele bardzo sympatyczni i praktycznie niewidoczni.

Na ternie znajduje się również 8 osobowy domek, a nad toaletami jest 6 osobowe mieszkanie do wynajęcia. Właściciele mają też jakieś przyczepy do wynajęcia ale nie pytałem o szczegóły.

Tereny Borów Tucholskich to oczywiście zasobne w grzyby lasy, a to jest świetna baza wypadowa do nich. Zanim wyszliśmy z kempingu na główną drogę żeby przejść przez nią do lasu to już mieliśmy sporo grzybów, a szliśmy w kilka osób :lol: .
Ogólnie polecam chociaż nie wiem jak tam jest w sezonie, bo tych stacjonarnych przyczep jest tam sporo. Teraz we wrześniu było mało ludzi więc cisza i spokój.

Wróć do „Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości