Zalew Chańcza "Brzozowe Uroczysko"

sookinsyn

Zalew Chańcza "Brzozowe Uroczysko"

Postautor: sookinsyn » poniedziałek, 11 wrz 2017, 22:32

W miniony weekend odwiedziliśmy "Brzozowe Uroczysko". Kameralny kemping położony kilkaset metrów za wsią Życiny w kierunku na Raków. Jest to jedno z tych miejsc, do których będziemy wracać. Pole położone na około 60 arowej działce z bezpośrednim dostępem do jeziora, śliczna czysta piaszczysta plaża, dookoła brzozowo -sosnowe lasy (trafiliśmy akurat na wysyp borowików - takich ilości jak żyję nie widziałem). Właściciele bardzo sympatyczni, cenowo przyzwoicie (osoba 7 PLN, niewiadówka 10PLN, samochód 5PLN, prąd 8 PLN, dzieci do 12 lat za darmoszkę) Sanitariaty czyściutkie, niestety tylko 2 toalety, jedna sławojka i jeden prysznic. Gorąca woda 24h/dobę. Żeby nie było tak do końca słodko i różowo - dojazd przez las (kilkaset metrów) piaszczystą drogą która jest właściwie jedną dziurą wchodzącą w drugą. Buda skakała jak małpa na gumie. Gdyby ktoś postanowił się wybrać, radzę dobrze uważać, żeby nie pomylić drogi (my wjechaliśmy w niewłaściwą i po krótkiej podróży dojechaliśmy do końca niczego i czekało nas kilkunastominutowe zawracanie zestawem na wąskiej leśnej drodzę. Doświadczenie podnoszące poziom adrenaliny kilkukrotnie. Należy po minięciu znaku kończącego wieś Życiny wypatrywać wiszącej na drzewie po prawej białej deski z napisem Klub Żeglarski KEJA i tam właśnie należy skręcić. Kemping otwarty od 1 maja do końca października. U mnie punktacja 8/10.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 wrz 2017, 23:23 przez sookinsyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Samoogon

Re: Zalew Chańcza "Brzozowe Uroczysko"

Postautor: Samoogon » poniedziałek, 11 wrz 2017, 22:45

Jakieś fotki na zachętę się znajdą?
Szukam motywacji w remoncie :)

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zalew Chańcza "Brzozowe Uroczysko"

Postautor: Mobil-Zasada » wtorek, 18 sie 2020, 22:40

Kemping od ostatniego wpisu myślę że trochę się zmienil. Na pewno ceny podskoczyły, co w sumie nie powinno dziwić. 2os, zestaw z prądem 60zl po jakimś drobnym rabacie. Plus do tego należy doliczyć prysznic 5zl za 5 minut, czego osobiście nie lubię. Co daje nam kwotę 70zl za dwoje osób za dobę.
Właściciele mili to fakt.
Pole samo w sobie spoko. Działka wąska a długa. Środkiem dzialki jedziemy od bramy w strone jeziora i rozstawiamy się z lewej lub prawej strony drozki. Ot cała filozofia. Do gniazd z prądem blisko, są często ale czasem i tak brakuje. Ujęcia wody też co chwilę.
Teraz minusy:
Wody pod prysznicem nie dało się okiełznać. Raz ciepła, raz zimna. Leci co chce. Ciśnienie tez raczej nie do zaakceptowania. Nie ma gdzie powiesić słuchawki prysznicowej. Są trzy prysznice na cały kemping co też przy obłożeniu jest niefajne.
My mieliśmy to nieszczęście, że przyjechaliśmy tam w piątek. Była to godzia 14. Była rotacja i w ciągu dwóch godzin kemp się zapełniał. Właściciele robili wszystko aby upchnąć każdego. Rezerwacje telefoniczne, obiecanki cacanki. Obok nas stanęlo towarzystwo imprezowe na dwie przyczepy. W sobotę rano miał dołączyć do nich namiot i już poprzedniego dnia knuli spisek jak go wcisnąć obok przyczep. Aż poprosili mnie o zabranie samochodu. Gdybyśmy pojechali na zwiedzanie, zastalibyśmy namiot zastawiający naszą przyczepę i brak możliwości postawienia samochodu... Jeszcze pierwszego dnia czułem że ani towarzystwo sąsiadów ani ten gwar i ciasnota, do tego prysznic który do niczego się nie nadaje, nie jest dla nas. Uciekliśmy stąd nawet nie jedząc śniadania.
Ja nie polecam.
Ale może gdybym był poza okresem weekendowym miałbym inne zdanie.
P. S. Podobno tam był jakiś bar. Niestety nie wiem nic o nim, bo w tym sezonie że względu na wirusa nie został otwarty.
Do sklepu można iść spacerem, my byliśmy. Chyba 40 minut spaceru trzeba liczyć w jedną stronę. Dość długo. I niestety trzeba iść drogą bez chodnika. W sumie lepiej zaopatrzyć się wcześniej w potrzebne produkty.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES


Wróć do „Świętokrzyskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość