Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: sterciu » czwartek, 9 cze 2016, 22:16

Witajcie
W ostatni dlugi weekend majowy mielismy okazje gościć na polu biwakowym w Mamerkach będącym pod nazwą "Przystań Mamerki".
Za nocleg z przyczepą bez prądu zapłacilismy za dwie osoby 35zl więc cena całkiem przyzwoita. Niestety jedyna wada to pryśnice w cenie 12zl , toalety w cenie opłaty biwakowej. Fajnie polożone pole ,mad samym jeziorem , myśmy byli w dwa auta , blisko wody rozlokowani , ogolnie super tylko szkoda ze tak krotko. Pomimo ze na polu bylismy krotko to w trakcie naszego pobytu bylo fajnie , bez zadnych zgrzytow dlatego możemy je polecic. Pole jest zarazem przystanią jachtową stąd z zdarzają się kojelki do sanitariatow z rana ale jest to w/g mnie do przeżycia.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10844
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: reflexes » piątek, 10 cze 2016, 07:04

sterciu pisze: Niestety jedyna wada to pryśnice w cenie 12zl

Za osobę? Jeżeli tak to nie jest wada, a rzecz która kompletnie dyskwalifikuje taki obiekt w moich oczach.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5479
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: kooba » piątek, 10 cze 2016, 08:44

Znam to miejsce i bardzo lubię.
Prysznic jest po 12 zł za 10 minut. Jeżeli zdążysz w tym czasie umyć w jednej kabinie pluton wojskowy to proszę bardzo.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10844
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: reflexes » piątek, 10 cze 2016, 09:42

W sumie to i tak drogo. 4 osoby w tym 2 dzieciaki ciężko w tym czasie ogarnąć chociaż oczywiście się da. Ja z reguły omijam miejsca z płatnym prysznicem ale nie o tym tu mowa.

grzesiek0

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: grzesiek0 » piątek, 10 cze 2016, 10:25

reflexes pisze: 4 osoby w tym 2 dzieciaki ciężko w tym czasie ogarnąć chociaż oczywiście się da.


Jak czas na liczniku możesz zatrzymać to da radę, jeśli nie to nie ma szans.

Czy to chodzi o ten kemping? http://www.campingszymonka.infoturystyka.pl/oferta/

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: sterciu » piątek, 10 cze 2016, 11:01

grzesiek0 pisze:
Czy to chodzi o ten kemping? http://www.campingszymonka.infoturystyka.pl/oferta/


Nie , to nie ten kemping , nie znalazłem strony internetowej tego pola.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: tantalos » piątek, 10 cze 2016, 16:47

W zeszłym roku z synami daliśmy radę (w 3) zmieścić się w 6 minutach :)
Jak byłem w wojsku to czas operacyjny na prysznic wynosił 30 sekund :) ale to na unitarce.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4372
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 10 cze 2016, 16:56

kooba pisze:Znam to miejsce i bardzo lubię.
Prysznic jest po 12 zł za 10 minut. Jeżeli zdążysz w tym czasie umyć w jednej kabinie pluton wojskowy to proszę bardzo.

Pamiętam jak się przymierzaliśmy do tych pryszniców na czas w parach (oczywiscie mieszanych)
ale w końcu stanęło na namiotach prysznicowych...
Bosman był chyba lekko zdziwiony, że goście z niewiadowkami mają gdzieś jego prąd i prysznice...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10844
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: reflexes » piątek, 10 cze 2016, 16:58

tantalos pisze:W zeszłym roku z synami daliśmy radę (w 3) zmieścić się w 6 minutach :)
Jak byłem w wojsku to czas operacyjny na prysznic wynosił 30 sekund :) ale to na unitarce.

Ja w wojsku nie byłem i w ogóle nie lubie na urlopie działać na czas, a poza tym w czasie upałów lubie sobie skoczyć więcej niż raz w ciągu dnia więc wybieram kempingi z nielimitowanym prysznicem. Uważam, że kasowanie mocno przesadzonych cen za załatwianie podstawowych czynności życiowych jest chamstwem. 12 zł to są pewnie z 2 metry wody z ogrzaniem.

reflexes z tapatalk

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: RE: Re: Pole biwakowe

Postautor: Mr.Makarena » sobota, 11 cze 2016, 13:54

reflexes pisze:
tantalos pisze:W zeszłym roku z synami daliśmy radę (w 3) zmieścić się w 6 minutach :)
Jak byłem w wojsku to czas operacyjny na prysznic wynosił 30 sekund :) ale to na unitarce.

Ja w wojsku nie byłem i w ogóle nie lubie na urlopie działać na czas, a poza tym w czasie upałów lubie sobie skoczyć więcej niż raz w ciągu dnia więc wybieram kempingi z nielimitowanym prysznicem. Uważam, że kasowanie mocno przesadzonych cen za załatwianie podstawowych czynności życiowych jest chamstwem. 12 zł to są pewnie z 2 metry wody z ogrzaniem.

reflexes z tapatalk


A ja nigdy nie kozystam z prysznica bo zawsze stoje albo nad jeziorem albo nad morzem :-) . Generalnie zgadzem sie z Reflexesem i tez nie lubie być dymany w d...pe przez pazernych wlascicieli , wiec jak tylko widze taki przypadek to zaraz dla zasady zaczynam kombinowac jak sie nie dac :-) Szczytem chamstwa bylo chyba wolanie oplaty za parking jak za samochod 10 PN od sztuki kiedy zatrzymalismy sie rowerami przed obozem koncentracyjnym w Sztutowie . Poinformowalem grzecznie Pania wlascicielke aby mnie pocalowala w 4 litery i przestawilem rower 2 metry obok . Zgrzytala zebami ale skasowac nie mogla bo tam juz nie byl jej teren . I w ten oto sposob 40 PLN zostalo w kieszeni . Generalnie wlasciciele sa dziwni . Ostatnio parkowalem cepka na parkingu pod Szczelincem 5 PLN za caly dzien . Przyszedlem wieczorem zmeczony i zapytalem wlascicielki czy moge sobie kimnac do rana , myslalem ze nie bedzie problemu bo parking oczywiscie pusty . Oczywiscie - moze Pan ale za 20 PLN . No to pojechalem 5 km w bok doplacilem dyche i nocowalem na " prawdziwym " Campingu z WC i natryskami ...
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: RE: Re: Pole biwakowe

Postautor: tantalos » niedziela, 12 cze 2016, 14:24

Mr.Makarena pisze: Ostatnio parkowalem cepka na parkingu pod Szczelincem 5 PLN za caly dzien . Przyszedlem wieczorem zmeczony i zapytalem wlascicielki czy moge sobie kimnac do rana , myslalem ze nie bedzie problemu bo parking oczywiscie pusty . Oczywiscie - moze Pan ale za 20 PLN . No to pojechalem 5 km w bok doplacilem dyche i nocowalem na " prawdziwym " Campingu z WC i natryskami ...


Rozumiem że my karawaningowcy chcemy aby parkingi i wszystkie miejscówki były free.Jak ktoś wcześniej wspomniał nie ma miejsc niczyich,każde ma swojego właściciela ;prywatnego lub państwo.Tylko z dobrej woli zależy czy właściciel udostępni teren za friko lub opłatą. Za tereny ,place itp. właściciel musi płacić podatki,utrzymywać ,wynajmować,dzierżawić czy co tam jeszcze i nie należy się temu dziwić że pobierają opłatę nawet kilka zł za noc nawet jak cały plac jest pusty.Napisałem za NOC a nie za NOCLEG (Mr.Makarena), to jest nieistotne;parkujesz-płacisz.
-Jak idziesz do kina to też jesteś burzony że musisz płacić za bilet skoro widownia jest pusta a film i tak jest wyświetlany?
-Gdybyś ty miał plac w atrakcyjnym miejscu to udostępniłbyś go za free turystom?
Te pytania kieruję do wszystkich aby choć trochę zrozumieli tychże właścicieli .
Oczywiście opłata powinna być adekwatna do stanu ,lokalizacji czy wyposażenia parkingu.
Nie popieram kosmicznych opłat za byle jaki skrawek ziemi gdzie można stanąć.No, w ogóle kosmicznych opłat :lol:
To napisałem ja tantalos ;) ;) ;) 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10844
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: reflexes » niedziela, 12 cze 2016, 16:27

Bardzo dobrze napisałeś. Chodzi głównie o to, żeby oplata była adekwatna do towaru. Poza tym po co na kempingach są cenniki
- za przyczepę... zł
- za osobę ..... zł
- za auto..... zł
- coś tam coś tam ..... zł.
Rozumiem, że za przyczepę i za auto to jest opłata za zajmowany plac. Ale po co w takim razie jest opłata od każdej osoby? Za zużyte powietrze? Za wypatrzone widoki czy za co? No moim zdaniem powinna być właśnie za wc, za prysznic, za śmieci.
Kempingom z płatnym dodatkow prysznicem mówimy głośno i stanowczo NIE!!!! :-)

reflexes z tapatalk

grzesiek0

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: grzesiek0 » niedziela, 12 cze 2016, 20:23

Nie bardzo rozumiem Wasze narzekania na stosunek jakości kempingu do ceny.
Nie pasuje standard i cena to jedziecie dalej i tyle.
Widocznie na tych kempingach mają ruch skoro nic właścicieli nie skłania do zmiany czy to ceny czy standardu.

Ja na przykład jestem skłonny zapłacić wiecej za "gorszy" standard, ale oczekuję w zamian świętego spokoju, z dala od gwaru.

Tantalos chyba wyczerpał temat.


Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: Mr.Makarena » poniedziałek, 13 cze 2016, 09:19

grzesiek0 pisze:Nie bardzo rozumiem Wasze narzekania na stosunek jakości kempingu do ceny.
Nie pasuje standard i cena to jedziecie dalej i tyle.



No tak tylko czasami jest tak ze jedziesz kilkadziesiat albo kilkaset kilometrow zajezdzasz na miejsce a tu standard opisany w necie nijak sie ma do rzeczywistosci . I wlasnie po to jest ten dzial aby takich wpadek uniknac .
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

grzesiek0

Re: Pole biwakowe "Przystań Mamerki"

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 13 cze 2016, 11:03

Mr.Makarena pisze:
No tak tylko czasami jest tak ze jedziesz kilkadziesiat albo kilkaset kilometrow zajezdzasz na miejsce a tu standard opisany w necie nijak sie ma do rzeczywistosci . I wlasnie po to jest ten dzial aby takich wpadek uniknac .


Tu masz pełną rację. Taka sytuacja jest nie dopuszczalna.


Wróć do „Warmińsko-Mazurskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości