Kemping we Fromborku

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Kemping we Fromborku

Postautor: stachu_gda » niedziela, 21 sie 2016, 22:24

Ostatnio spędziliśmy jedną noc na campingu we Fromborku.

Strona kempingu: http://www.campingfrombork.pl/

Kemping jest podzielony jakby na 3 części: domkową, kamperowo/przyczepową (przyłącza) i duuuże pole z kilkoma stołami pod namioty itd. gdzie my się ustawiliśmy :) Jest też bar, w zasadzie jest w nim chyba tylko alkohol i jakieś stoły z bilardem, nie oglądaliśmy.

Mimo ciepłego sierpniowego weekendu zupełny luz na polu, oprócz nas chyba 1 namiot rowerowca, i ze 3-4 przyczepy obsadzone częściowo przez Polaków częściowo przez Niemców. Ogólnie mam wrażenie, jakby powolutku czas świetności kempingu się kończył, ale żeby było jasne - jest to moje odczucie, wszystko funkcjonuje ok.

Za 2 osoby i niewiadówkę bez prądu zapłaciliśmy 40zł za noc.

Plusy:
- bardzo duży teren, luz, super miejsce dla kogoś kto chce mieć przestrzeń
- blisko miasta
- ciepła woda, prysznic w cenie
- w kiblu papier, mydło
- cisza!

Minusy:
- sanitariaty pamiętają stare czasy (ale są utrzymywane na bieżąco - tzn. jest papier, mydło, są oczywiście sprzątane)
- komary wyjątkowo okrutne wobec gości (choć miejscowym pewnie też nie odpuszczają)

Załączam kilka fotek.

Ogólnie - polecam Frombork, jak dla mnie bardzo klimatyczne miasteczko (katedra z wahadłem Foucaulta, mega prowincjonalny rynek, mikro przystań rybacka, rejsy do Krynicy, opuszczony stary "dworzec" pkp, kościół św. Mikołaja, muzeum medycyny - koniecznie! - późniejszą jesienią polecam spacer po ogrodzie przy muzeum medycyny i najedzenie się pysznych jabłek). Frombork jest szczególnie ładny jesienią, jest to miejsce gdzie za przeproszeniem psy dupami szczekają, i gdzie warto wpaść na jeden dzień żeby połazić, wyciszyć się i zasmakować zapyziałem ale sympatycznej prowincji.

Jest to też fajne miejsce żeby wyskoczyć w okolice Tolkmicka i Kadyn.
Załączniki
frombork my.jpg
Zajęliśmy spory kawałek pola, na którym byliśmy sami - miejsca nie brakuje :)
frombork prysznic.jpg
Prysznice - nie jest to szczyt nowoczesności ale dają radę.
frombork wc.jpg
Część sanitarna.
frombork wc z zewnatrz.jpg
Budynek sanitarny z zewnątrz.

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Kemping we Fromborku

Postautor: Axtiff » niedziela, 21 sie 2016, 22:30

Fajna relacja. Na Frombork patrzyłem rok temu z Piasków :) nie skusiłem się na odwiedzenie bo myślałem że to większe miasto... teraz wiem że się myliłem. Będzie trzeba odwiedzić następnym razem!

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2584
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Kemping we Fromborku

Postautor: stachu_gda » niedziela, 21 sie 2016, 23:07

Axtiff pisze:Fajna relacja. Na Frombork patrzyłem rok temu z Piasków :) nie skusiłem się na odwiedzenie bo myślałem że to większe miasto... teraz wiem że się myliłem. Będzie trzeba odwiedzić następnym razem!


Zdecydowanie nie jest to większe miasto. A co do Piasków - to ja mam nadzieję w tym roku na koniec sezonu (letniego, nie w ogóle) odwiedzić Piaski, są jacyś inni chętni?

grzesiek0

Re: Kemping we Fromborku

Postautor: grzesiek0 » poniedziałek, 22 sie 2016, 08:49

stachu_gda pisze: A co do Piasków - to ja mam nadzieję w tym roku na koniec sezonu (letniego, nie w ogóle) odwiedzić Piaski, są jacyś inni chętni?


Ja jeszcze planuję we wrześniu Piaski jakoś weekendowo, ale to jeszcze zależy od rozkładu zajęć żony. Więc nic pewnego.


Wróć do „Warmińsko-Mazurskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości