a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: Bella » piątek, 18 lip 2008, 23:03

Witam bardzo serdecznie!
Za tydzień pakuję manele i ... dzieci oczywiście i ruszam na 2 tygodnie. Owszem, kempingów jest masa, rzecz w tym, że z trójką (w wieku 0,5 + 6 + 9,5 lat) wolałabym precyzyjnie dopracować trasę.
Wyjeżdżam z małopolski a celem moim jest Bałtyk (obiecałam dzieciom morze i tak myślę sobie, że zachodnie wybrzeże PL jest ok). Czytałam Wasze pochlebne opinie m.in. o Rowach. Ale co po drodze? Zakładam, że za wiele km na dobę to nie zrobię, więc czeka nas wiele postojów/noclegów. Marzą nam się kempingi w okolicy jeziora, no dobra- może to być jakieś bajoro byleby, z wodą zdatną do kąpieli, choćby po kolana + albo fajnie byłoby móc zwiedzić coś w okolicy, jakiś zabytek albo cóś... A przede wszystkim atmosfera kempingu - przyjazna dzieciom, rodzinna.
POMóżCIE plis (przygotowanie tego wyjazdu pochłania mój cały czas, na szukanie kempingów niestety brakuje mi chwili)

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: kotek » sobota, 19 lip 2008, 20:33

Wysłałem na e-mile optymalną trasę.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Bella
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 11 lip 2008, 19:04
Lokalizacja: Płaza k/Chrzanowa

dzięki

Postautor: Bella » wtorek, 22 lip 2008, 02:22

Wielkie dzięki. Jestem mile zaskoczona i zdumiona - aleś jest precyzyjny :)

Przepraszam, że dopiero teraz, ale doba coś ostatnio jakby krótsza....

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: kotek » wtorek, 22 lip 2008, 20:13

W ten sposób opracowuję każdy planowany wyjazd, potem przeglądam przewodniki i informatory, jak również internet i ewentualnie wprowadzam modyfikacje trasy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: środa, 27 cze 2007, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: mateusz » wtorek, 22 lip 2008, 21:21

hmm ja tez poproszę o takowa trasę na 2 rok mały ma roczek tylko my bysmy wyruszyli z nad morza w strone świnoujścia

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: kotek » wtorek, 22 lip 2008, 22:48

Napisz co cię interesuje, a jakąś propozycję trasy się zrobi. Z Gdańska do Świnoujścia są dwie podstawowe możliwości: szybka 380 km lub wolna 340 km.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
n13f4rt
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 cze 2010, 16:17

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: n13f4rt » niedziela, 20 cze 2010, 19:13

Witam,
Chciałbym odświeżyć temat. Planuje czterotygodniowy wyjazd w lipcu z dwójką dzieci (3 i 7lat), szukam kempingu z przyzwoitym zapleczem sanitarnym, jakimiś atrakcjami dla dzieci, placem zabaw - po prostu rodzinnego, przyjaznego dzieciom.
Startuję z Warszawy chcę zaliczyć 2 - 3 kempingi coś na Mazurach, potem nad morzem, i ewentualnie w drodze powrotnej jeszcze raz Mazury. Nad morzem najbardziej zainteresowało mnie pomaranczowe.pl ewentualnie opisywany przez jednego z forumowiczów - gallus. Ale jeżeli chodzi o jeziora to nie mam nic :(
Muszę zaznaczyć, że będzie to mój pierwszy wyjazd z przyczepą. Kiedyś z żoną dużo jeździliśmy z namiotem głównie na Mazury, od kiedy mamy dzieci jeździmy do ośrodków wypoczynkowych nad morze. Zawsze w czasie urlopu z zazdrością patrzyłem na podróżujących z przyczepą i ich wolnością. W tym roku udało mi się przekonać żonę do zmiany, ale nie chciałbym żeby się zraziła bo szlag trafi wakacje w następnych latach i znowu będę zamknięty w jakimś ośrodku wypoczynkowym!
Poproszę o pomoc, jakieś namiary - w internecie jest pełno informacji o kempingach, ale niektóre z opinii wyglądają nieobiektywnie, jakby pisali je sami właściciele takich ośrodków...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: a z dziećmi gdzie? trasa południe-północ

Postautor: konrad » niedziela, 20 cze 2010, 21:19

w/s mazur to nie pomogę, ale Gallusa polecam, w sumie jadąc z mazur warto zahaczyć o mierzeję
co do pomarańczowego ... jeśli chodzi o Chłapowo, to mnie się nie podobało, na szczęście macie tam kilka kempingów i warto ocenić, zanim wybierzecie ten jedyny ...
Kolega Paczek był w zeszłym roku w tamtym rejonie, więc może pomoże
Pamiętajcie że to klif i zejście do morza jest strome - schody, a plaża malutka
My w Chłapowie staliśmy na polu AGA, w głębi wioski, ale za to był spokój, pusto i taniej
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości