Kupię towarową Niewiadówkę

Regulamin forum
Uwaga!!!
Ogłoszenia są automatycznie usuwane po 90 dniach.
Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Kupię towarową Niewiadówkę

Postautor: kaiman » wtorek, 4 wrz 2018, 09:57

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu przyczepy towarowej do wożenia wszystkiego.
Oglądałem marketówki ale jakoś mnie nie przekonują... W internecie dużo SAMów ale po lekturze postu viewtopic.php?f=37&t=8388&start=30&hilit=ko%C5%82a trzeba rozglądnąć się za czymś "profesjonalnym" no i pozostać wiernym marce :D

Dlatego poszukuję w rozsądnej cenie (ok. 1500zł) Niewiadówki np. n410 lub coś z serii 5xx. ważne aby miała pakę min. 200cm długości. Może być do remontu, byle miała papiery.
Najlepiej z okolic woj. małopolskiego i podkarpackiego aby dojazd i transport nie przewyższył wartości cepki :)

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Kupię towarową Niewiadówkę

Postautor: tantalos » wtorek, 4 wrz 2018, 22:02

Wiem, że to prawie twój dwukrotny budżet ale bez roboty, remontu, nówka sprzęt i profesjonalny, np. taki :
http://www.przyczepy-wiola.eu/oferta/viki-1.html

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: kaiman » środa, 5 wrz 2018, 08:26

Zgadza się, nowy sprzęt ale jakoś nie mam przekonania do tych najtańszych, tzw. marketowych przyczep. Opinie też są różne.
Z drugiej strony kupię starą i żeby ją doprowadzić do używalności i wyglądu to pewnie wydam podobną kwotę, ale co Niewiadów to Niewiadów :)

dzin1975
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dzin1975 » środa, 5 wrz 2018, 08:35

kaiman pisze:Zgadza się, nowy sprzęt ale jakoś nie mam przekonania do tych najtańszych, tzw. marketowych przyczep. Opinie też są różne.
Z drugiej strony kupię starą i żeby ją doprowadzić do używalności i wyglądu to pewnie wydam podobną kwotę, ale co Niewiadów to Niewiadów :)

Przerabiałem ten sam temat. Wg mnie nie ma sensu pchać się w marketówkę. Tylko żeby upolować 410 lub podobną będzie ciężko. Ja szukałem ok 4 miechy i kupiłem. Ale za sporo wyższą kwotę. Fakt, chciałem z pokrywą może dlatego był problem. Ale upolowałem :)
Udanych poszukiwań :)
Marcin
N126n 1990r
n126 off-road
n250c
nB752413HC ;)
DF 125p kombi-1996r
Romet Ogar 200
tylko Polska motoryzacja z zamiłowania
z rozsądku....jakies audi,oraz galloper,oraz multivan :)

Awatar użytkownika
Jumpman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Jumpman » środa, 5 wrz 2018, 08:44

Ja zaś zastawiam się dlaczego odrzucasz z założenia przyczepki typu SAM. Wiadomo, że jest wiele bezsensownych rozwiązań, ale niektóre są zrobione z głową, a nawet pomysłem i N410 jest przy nich beznadziejna. Z mojego doświadczenia (poza zapiekanką mam 2 przyczepy SAM i na bieżąco używam też N410 brata) wynika, że dobra przyczepa SAM ma wiele plusów, więc proponuje "przelecieć" portale i zobaczyć czy nie ma czegoś sensownego wśród SAM-ów. Poza z góry określoną funkcjonalnością SAM daje też na przyszłość większe pole do działania, gdyby potrzeby się zmieniły...też mam sprawdzone.

Awatar użytkownika
dankm69
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dankm69 » środa, 5 wrz 2018, 08:54

Ja kupiłem specjalnie SAM-a, zawsze mogę go przerobić a nawet nową zrobić.
Francuskie 120 koni w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115 koni w ropie
Polsko-chińskie 3,5konia w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tantalos » środa, 5 wrz 2018, 09:56

kaiman pisze:... co Niewiadów to Niewiadów :)

Masz rację ale przytoczony przeze mnie link to nie marketowa tandeta ;)

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » środa, 5 wrz 2018, 10:37

kaiman pisze:Zgadza się, nowy sprzęt ale jakoś nie mam przekonania do tych najtańszych, tzw. marketowych przyczep.

Marketowe nawet nie stały przy tej co pokazał Tantalos ;) Stałem przed podobnym dylematem jak Ty i gdy dobrze się rozejrzałem to wyszło, że najlepiej będzie kupić nówkę i przez lata niczym się nie przejmować. Wiem, że może głupio polecać coś o wiele droższego gdy jasno określiłeś kryteria ale jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to moim zdaniem warto.
Sam kupiłem taką: http://wnpsuski.pl/produkt/b75u1/ Jak się rozglądałem to z tej firmy wydały mi się mieć dobry stosunek cena - jakość. Wykonanie bardzo dobre, grube "mięcho" które posłuży lata. Resor i amory, prowadzi się bardzo dobrze. Bywało, że z ładunkiem dochodziłem do tony i spokojnie daje radę. Do tego różne opcje, ja na przykład wziąłem z wyższą plandeką mocowaną u dołu na stalową linkę a nie na gumę.
BMW E36 '97 + N-132L '85 & DACIA SANDERO STEPWAY '18 + N-127 '77
Remont wieloryba i eNki

Awatar użytkownika
oko
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: oko » środa, 5 wrz 2018, 11:06

tantalos pisze:Wiem, że to prawie twój dwukrotny budżet ale bez roboty, remontu, nówka sprzęt i profesjonalny, np. taki :
http://www.przyczepy-wiola.eu/oferta/viki-1.html

Użytkowałem w dwóch firmach produkty tej firmy. Może i nie marketówka, ale szału nie ma, dupy nie urywa. Jakość wykonania średnia po prostu. No chyba, że przez ostatnie 4 lata coś się zmieniło.
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki 2018 - 440/2
.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » środa, 5 wrz 2018, 11:46

Oglądałem Wiolę i jeszcze jakieś i jak dla mnie Suski był najpancerniejszy.
BMW E36 '97 + N-132L '85 & DACIA SANDERO STEPWAY '18 + N-127 '77
Remont wieloryba i eNki

Awatar użytkownika
Jumpman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Jumpman » środa, 5 wrz 2018, 11:55

Ostatnio znajomy z De chciał kupić nówke i wybraliśmy to:
https://zaslaw.pl/oferta/przyczepy-towarowe/przyczepy-towarowe-niehamowane/przyczepa-towarowa-235su
Po kilku miesiącach jest bardzo zadowolony. Oczywiście cena zdecydowanie wyższa niż bazowy budżet.

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: ruciak76 » środa, 5 wrz 2018, 12:29

Potwierdzam opinię Rafafa, Suski jest pancerny i na dodatek na porządnym resorze. Też kupilem nową pomimo ze mam też SAM-a. Ale kiedyś gdy zakupilem cegłę klinkierówkę na ogrodzenie, okazało się że paleta zbywa i trzeba ją odwieść do sprzedawcy najlepiej nierozpakowaną. Suski dała radę a paleta o wadze ponad 1000 kg jechała na niej około 55 km pomimo DMC 750 kg
Kiedyś Renault Thalia 1.4 75 KM 114 Nm teraz Kia Ceed SW 1.6 CRDI 115KM 255 Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N
Galeria

2018 - 32 nocki, 3873 km
2017 - 43 nocki, 5282 km
2016 - 23 nocki , 3396 km
2015 - 26 nocek, 3187 km

Awatar użytkownika
tomcat
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: tomcat » środa, 5 wrz 2018, 15:46

Jumpman pisze:Ja zaś zastawiam się dlaczego odrzucasz z założenia przyczepki typu SAM. Wiadomo, że jest wiele bezsensownych rozwiązań, ale niektóre są zrobione z głową, a nawet pomysłem i N410 jest przy nich beznadziejna. Z mojego doświadczenia (poza zapiekanką mam 2 przyczepy SAM i na bieżąco używam też N410 brata) wynika, że dobra przyczepa SAM ma wiele plusów, więc proponuje "przelecieć" portale i zobaczyć czy nie ma czegoś sensownego wśród SAM-ów. Poza z góry określoną funkcjonalnością SAM daje też na przyszłość większe pole do działania, gdyby potrzeby się zmieniły...też mam sprawdzone.
dankm69 pisze:Ja kupiłem specjalnie SAM-a, zawsze mogę go przerobić a nawet nową zrobić.

Około pół roku temu też przerabiałem ten temat. Nie chciałem wydawać dużej kasy (założony budżet miałem podobny do kolegi Kaimana) bo użytkuję towarówkę rzadko, a z drugiej strony marketówki nie przemawiały do mnie. Wertowałem ogłoszenia -nic na siłę- i w końcu trafiłem na SAM-a, ale tylko z nazwy. Przyczepa przyjechała z zachodu pod nazwą X, a w kraju "ktoś" ją zarejestrował jako SAM-a, bo pewnie miał taką możliwość. Sam produkt na pewno nie jest Samem w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Gdzieś tam wyjechała z linii produkcyjnej jako solidna konstrukcja spawana w całości ocynkowana.
Podsumowując i podpinając się pod opinie kolegów, można wśród Samów też znaleźć ciekawy egzemplarz, który spełnia nasze oczekiwania, chociaż w tym przedziale cenowym jest ciężko.
N126e+Peugeot 406 HDi Break

Awatar użytkownika
bania

Postautor: bania » czwartek, 6 wrz 2018, 13:57

N-132
N-260
i na razie tyle...

Awatar użytkownika
kaiman
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: kaiman » piątek, 7 wrz 2018, 12:39

Jeżeli w najbliższym czasie nic ciekawego nie pojawi się na OLX-ach to pewnie trzeba będzie zainwestować w taką "Suską".

Wróć do „Kupię”