nie potrafię wypoczywać w Polsce

enka
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 14 sty 2014, 22:10

nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: enka » wtorek, 14 sty 2014, 22:43

Łapie się na tym że dla mnie spędzanie wakacji w Polsce to strata czasu. Przede wszystkim telefon dzwoni, a w internecie przychodzą maile. Jestem raczej wygodna i przyzwyczajam się. Kiedyś miałam taką polankę w lesie nad Zalewem Koronowskim, ale zarządca obiektu pozwolił na ustawianie przyczep które stały tygodniami puste blokując najlepsze miejsca. Teraz wolę targać się nad Adriatyk, a zimą posiedzieć nad jakimś basenie termalnym. Ceny mamy już europejskie. Średnio dwu osobowy pokój z łazienką i kuchnią to 160 zł. To tyle płacę na Słowacji + basen na cały dzień gratis podobnie jak pobyt psa, co w Polsce jest problemem niczym gender. Są też tanie kempingi na majówkę. Polecam Podlesok, ale nie wierzcie że jest tam dostęp do prysznica. Przygotujcie się raczej na samo wystarczalność.

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: chris_666 » wtorek, 14 sty 2014, 23:12

enka pisze:Łapie się na tym że dla mnie spędzanie wakacji w Polsce to strata czasu. Przede wszystkim telefon dzwoni, a w internecie przychodzą maile. Jestem raczej wygodna i przyzwyczajam się. Kiedyś miałam taką polankę w lesie nad Zalewem Koronowskim, ale zarządca obiektu pozwolił na ustawianie przyczep które stały tygodniami puste blokując najlepsze miejsca. Teraz wolę targać się nad Adriatyk, a zimą posiedzieć nad jakimś basenie termalnym. Ceny mamy już europejskie. Średnio dwu osobowy pokój z łazienką i kuchnią to 160 zł. To tyle płacę na Słowacji + basen na cały dzień gratis podobnie jak pobyt psa, co w Polsce jest problemem niczym gender. Są też tanie kempingi na majówkę. Polecam Podlesok, ale nie wierzcie że jest tam dostęp do prysznica. Przygotujcie się raczej na samo wystarczalność.


a za granicą nie masz maili i telefonów :shock:

ja mam nonstop 8) - dwa lata temu spędziłem służbowe wakacje w CRO na koszt firmy :thumbup: - same maile i telefony

a co do włóczenia się po świecie to zgadzam się jak najbardziej

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: Paczek » środa, 15 sty 2014, 08:19

A nie da się wyłączyć ? Oddaj do serwisu - może popsuty jest klawisz OFF ?

A w ogóle ma to sens - zarabiać w Polsce a wydawać za granicą ? Ekonomicznie było by odwrotnie

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: Paczek » środa, 15 sty 2014, 08:21

chris_666 pisze:... służbowe wakacje ...


... czyli sanatorium :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Slawol74
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 726
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 21:23
Lokalizacja: Poznań

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: Slawol74 » środa, 15 sty 2014, 12:05

Słowacja hotel , CRO, nawet sanatorium nie ma to jak wypad na dziko :wink: :!: .A mail hmm miałem na takim wypadzie wiadro emailowane mi to nie przeszkadzało :lol: :lol: :lol: :lol:
Należę do grona ludzi którzy wola rano budzić się z zakwasami niż z kacem .

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3843
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: TomekN126N » środa, 15 sty 2014, 12:59

nie ma to jak wypad na dziko


No właśnie, ja jeszcze lubię kilkudniowe objazdówki, bez pól kempingowych i wypoczynek przez zwiedzanie.
Zresztą, jeden lubi ogórki, a drugi... a kempingi też już są coraz lepiej wyposażone. Dla mnie jedyny mankament Polski, w porównaniu do Chorwacji etc, to pogoda, która nie zawsze jest fajna, ale czyż nie mamy pięknego kraju. Niech pierwszy rzuci kamień ten, który już wszystko u nas zwiedził.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: reflexes » środa, 15 sty 2014, 13:14

Niech pierwszy rzuci kamień ten, który już wszystko u nas zwiedził.

Takich to chyba nie ma.
Ja z moją załogą (a właściwie jej kierowniczką :D ) po długiej analizie naszego planu na urlop 2014 doszliśmy do wniosku, że tyle ciekawego jeszcze do zobaczenia mamy w kraju, że wyjazd za granicę przekładamy na później. Zrobiłem ostatnio (z pamięci) mapkę miejsc przez nas odwiedzonych i jeszcze duuuużo wolnego miejsca na niej zostało. Plan ciągle ewaluuje i tak pewnie będzie do dnia wyjazdu, a nawet w jego trakcie ale z grubsza rzecz ujmując tegoroczny urlop to najprawdopodobniej wschodnia, bardzo przez nas zaniedbana część Polski. Oczywiście plan będzie w sobie łączył zarówno zwiedzanie i plażing żeby każdy (plażing głównie dla dzieciaków, w jego trakcie Łomżing dla starego :lol: ) coś z tego miał.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 15 sty 2014, 13:23

Slawol74 pisze:Słowacja hotel , CRO, nawet sanatorium nie ma to jak wypad na dziko :wink: :!: .A mail hmm miałem na takim wypadzie wiadro emailowane mi to nie przeszkadzało :lol: :lol: :lol: :lol:

W pełni popieram Twoje zdanie i chętnie za to wypiję jak się kiedyś zjedziemy w jedno miejsce :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: chris_666 » środa, 15 sty 2014, 14:53

TomekN126N pisze:Niech pierwszy rzuci kamień ten, który już wszystko u nas zwiedził.


ja , zwiedziłem większość rzeczy wartych uwagi

niestety więle spraw jest zapuszczonych, zniszczonych i ogólnie niewartych uwagi - zobacz pałace i dworki u nas i choćby w czechach - tam pełne wyposażenie a u nas puste ściany

do tego dorzuć pogodę i wszystko jasne - mało fajne jest zwiedzanie polski

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: vvarrior » środa, 12 lut 2014, 18:52

reflexes pisze:
..po długiej analizie naszego planu na urlop 2014 doszliśmy do wniosku, że tyle ciekawego jeszcze do zobaczenia mamy w kraju, że wyjazd za granicę przekładamy na później. Zrobiłem ostatnio (z pamięci) mapkę miejsc przez nas odwiedzonych i jeszcze duuuużo wolnego miejsca na niej zostało...


My zmontowaliśmy sobie relacje filmiki + zdjęcia i z trasą poszczególnych etapów odzwierciedlaną na mapce i co gorsza chciało by się pojechać jeszcze raz nawet tą sama trasą.
Jedyne co to nie polecam Warchał w weekendy i w ogóle jeśli nie masz własnej wody, prądu, gazu itp...bo na polu za 8PLN stoi się jak na dziko.
Jest obok rusałka ale tam jest gęsto cały czas. A w weekendy robi się tam ogólnie bardzo gęsto.
Ale ten jeden aspekt który nas ciągnie na południe europy w tym sezonie to właśnie pogoda... Ale czas pokaże. W każdym razie główną trasę mamy w lipcu bo mam cały miesiąc wolnego... byle grosza starczyło.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: reflexes » środa, 12 lut 2014, 19:55

Ja dzikich miejsc będę zdecydowanie unikał, bo z dzieciakami to wolę jednak takie z dostępem do normalnego prysznica, kibelka, 230V i bieżącej wody. Tak też przygotowałem swoją przyczepę i na razie nie mam zamiaru tego mieniać. Co do samego planu to wciąż on jeszcze się tworzy, bo co coś przeczytam tu czy na k.pl to zaraz mam nowy pomysł i sprawdzam szukam i myślę. Najchętniej to bym chciał ze 2 miesiące wolne, paręnaście tysi na koncie i jechać przed siebie gdzie oczy poniosą. Niestety albo stety urlopu prawdopodobnie tylko albo aż 3 tygodnie więc myślę, że plan będzie urozmaicony. Grosz się zbiera, a południe Europy i nie tylko to sobie zostawię na trochę później. Dzieciaki trochę podrosną to będę mniej marudne w trasie (może).

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: konrad » sobota, 15 lut 2014, 16:56

enka pisze:Łapie się na tym że dla mnie spędzanie wakacji w Polsce to strata czasu.


w sumie to trochę smutne :roll:
ja tam lubię spędzać urlopy w PL, np zima nad Bałtykiem :D
Obrazek
Obrazek

ale też wiem że tam dalej jest kupa ciekawych miejsc :roll:
więc wakacje gdzieś w świecie, a krótsze wypady PL
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

shea123
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 8 sty 2015, 14:23

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: shea123 » piątek, 9 sty 2015, 09:32

Telefon i internet masz tam, gdzie chcesz go mieć. Jeśli nie chcesz - wyłączasz sprzęty, to proste :) Możesz równie dobrze zaszyć się gdzieś w Polsce, np. na Mazurach. Są miejsca, gdzie nie ma zasięgu - na wypadek, gdyby przycisk wyłączania telefonu gryzł :D

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: tantalos » niedziela, 14 cze 2015, 14:15

Jeżdżę służbowo po kraju i podoba mi się Polska;każdy region ma swój urok od mazur po wschodnią ścianę aż po góry.Dlatego chyba jeszcze długo będę wypoczywał w kraju zwłaszcza że lubię objazdówki i zwiedzanie.Oczywiście jakiś wypad za granicę też może się wydarzyc.Na szczęście mam taką robotę że telefony i maile na urlopie mnie nie ruszają :lol:

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: nie potrafię wypoczywać w Polsce

Postautor: chris_666 » niedziela, 14 cze 2015, 14:45

tir eoghain pisze:Jeżdżę służbowo po kraju i podoba mi się Polska;każdy region ma swój urok od mazur po wschodnią ścianę aż po góry.Dlatego chyba jeszcze długo będę wypoczywał w kraju zwłaszcza że lubię objazdówki i zwiedzanie.


objazdówka i zwiedzanie to owszem - na weekend, cztery dni , ale na urlop trzy tygodnie to nie widze szans, więc za bardzo nie widze szans na główny krajowy urlop

a maile i telefony urozmaicają nudę urlopów :lol: i pozwalają go zdecydowanie wydłużyć :thumbup:


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości