N126NT

czyli nasza walka z przyczepą...
kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » poniedziałek, 26 wrz 2016, 09:03

Kupiony w UK, w Polsce niestety nie widziałem niczego co by się nadwawało do powieszenia na ścianie i miało odpowiednio małe wymiary.. jeśli chodzi o gazowe to niestety nie ma dla niego miejsca..

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » niedziela, 30 paź 2016, 14:41

Po długim oczekiwaniu przyczepa wreszcie przyjechała. Pogoda niestety się skończyła i nie ma chęci, żeby się z nią bliżej zapoznać, zdążyłem jedynie zauważyć, że poprzedni właściciel był mocno nastawiony na 220V i trochę czasu zajmie rozgryzienie instalacji elektrycznej.

Z zewnątrz super, nie widzę żadnych większych ubytków, tylko dwie przycierki na lakierze, brak pęknięć. Tapicerka ścian i sufitu agonia. Mebelki w przyzwoitym stanie. Koło zapasowe zamontowane pod przyczepą, podwójne szyby, trumatic, jakieś patenty z wodą i nowa wersja stolika..

Jutro przegląd i mam nadzieję rejestracja.

Porcja fotek już u mnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126NT

Postautor: degustibus » sobota, 12 lis 2016, 20:56

ttaber - w PL można kupić zgrabny grzejnik 500W z termostatem marki Atlantic. Daje radę w Ence spokojnie.
download/file.php?id=14646&mode=view

killazz - patrzę, że poprzedni właściciel to niezły gadżeciarz był. Ujął mnie ten natłok galanterii na wewnętrznej stronie drzwi od WC :)

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: N126NT

Postautor: niebieski-n2 » niedziela, 13 lis 2016, 10:51

co to jest za deska między szafą, a lodówką???

Seba
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 18:28

Re: N126NT

Postautor: Seba » niedziela, 13 lis 2016, 11:43

Ten grzejniczek to kupiłeś przez internet czy może bywasz w UK. Też bym taki przygarnął jak masz jakiś łatwy dostęp, pewnie nie tylko ja na forum. Może wspólny zakup ? :)

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » środa, 16 lis 2016, 09:33

Przyczepka wczoraj przeszła przegląd i została dziś zarejestrowana, tak więc formalności zakończone. Przy okazji na przeglądzie wyszło, że oś Alko. Z minusów jedna szyba podwójna ma usuniętą jedną warstwę czyli suma sumarum jest pojedyńcza, w dodatku w górnej części ma 10cm długości pęknięcie - ale to już ogarnięte.

Czy znajdę gdzieś jakiś poradnik od czego zacząć wymianę tapicerki? Jak się zabrać za usuwanie mebli, żeby czegoś nie popsuć, nie wyrwać albo nie przegapić jakiejś śrubki montażowej itp?

Seba pisze:Ten grzejniczek to kupiłeś przez internet czy może bywasz w UK. Też bym taki przygarnął jak masz jakiś łatwy dostęp, pewnie nie tylko ja na forum. Może wspólny zakup ? :)


Nie, w UK byłem tylko raz w życiu na weekend, ściągałem wysyłkowo tak więc +100zł za transport.

niebieski-n2 pisze:co to jest za deska między szafą, a lodówką???


Mogę jedynie gdybać ale wygląda to na stolik, tzn. łóżko prawdopodobnie było na stałe rozłożone, a ten element jest ruchomy - albo zamknięty na drzwiach szafy, albo otwarty jak na zdjęciu. Po otwarciu jego jedyna sensowna funkcja to właśnie coś na kształt stołu. W sumie myślę, że może zostać. Ogólnie zresztą chyba zostanie całe wnętrze oryginalne, myślałem że będzie w gorszym stanie.

degustibus pisze:ttaber - w PL można kupić zgrabny grzejnik 500W z termostatem marki Atlantic. Daje radę w Ence spokojnie.
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/do ... &mode=view

killazz - patrzę, że poprzedni właściciel to niezły gadżeciarz był. Ujął mnie ten natłok galanterii na wewnętrznej stronie drzwi od WC :)


fajny ten grzejnik, wygląda nawet na bardziej płaski niż mój, niestety nie widziałem nigdzie takiego jak się rozglądałem.

Co do gadżeciarza to przy sprzątaniu przyczepy znalazłem ok. 7 patelni, drzewko choinkowe zrobione z lampek LED oraz masę różnych innych dziwnych rzeczy, a jestem dopiero we wstępnej fazie przeglądania..

Na podłodze czeka też na przetestowanie przedsionek, który najpierw miał być, później go nie było, ale ostatecznie okazało się, że znalazł się w przyczepie.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: N126NT

Postautor: niebieski-n2 » środa, 16 lis 2016, 13:54

Zainspirowała mnie ta decha na zwiększenie możliwości sypialnych tej przyczepy, dla osoby dorosłej i dwójki dzieci ;)
dzięki że wrzuciłeś to zdjęcie
Z meblami sobie poradzisz, rozkręcasz wszystko po kolei, wkręty i tak będziesz niekiedy rozwiercał, wyrywał itp., a przy składaniu musisz dać wszystkie nowe.
Jeszcze umywalkę masz inaczej niż ja, ktoś podwyższył u Ciebie.

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » środa, 16 lis 2016, 19:07

niebieski-n2 pisze:Zainspirowała mnie ta decha na zwiększenie możliwości sypialnych tej przyczepy, dla osoby dorosłej i dwójki dzieci ;)
dzięki że wrzuciłeś to zdjęcie
Jeszcze umywalkę masz inaczej niż ja, ktoś podwyższył u Ciebie.


też po pierwszych zdjęciach myślałem, że to łóżko i uważam, że po małych modyfikacjach to najlepszy pomysł na powiekszenie liczby łóżek, łącząc odległość od ściany do szafy można uzyskać przestrzeń do spania dla dziecka..

umywalkę ktoś podniósł ale ona i tak wyleci bo mam kupione WC Thetford w jej miejsce.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: N126NT

Postautor: niebieski-n2 » środa, 16 lis 2016, 20:44

Lepiej spać głową w kierunku okna, nogi na przedłużeniu z deski (z metr szerokości lekko), a dzieci pod bocznymi oknami po obu stronach.

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » czwartek, 17 lis 2016, 09:55

Faktycznie, to też powinno się sprawdzić ALE ta deska jest zamontowana wysoko, czyli trzeba ją obniżyć, a u mnie nie da rady bo ogrzewanie wisi.

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » sobota, 19 lis 2016, 20:04

Dzis kolejny krok - udalo sie wepchnac przyczepe do mojego garazu z brama na wysokosci 2.30m - na milimetry po spuszczniu powietrza w kolach. Tak wiec zima w spokojnych warunkach i mozna cos pogrzebac.

Tylko garaz niezadowolony bo jest dwustanowiskowy a upchnalem 3 auta, 3 moto, dwa rowery i przyczepe :-)

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » poniedziałek, 21 lis 2016, 09:36

Wracajac do tematu przyszla tapicerka, ogromne ilosci materialu, jak na razie nie mam pojecia co gdzie pasuje ani jak to zamocowac :|

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: N126NT

Postautor: kooba » poniedziałek, 21 lis 2016, 09:38

Temat garażu i nie tylko mocno się rozwinął, więc posty zostały przeniesione do Hydepark

kilazz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 19 sie 2016, 08:17
Lokalizacja: G.Śląsk

Re: N126NT

Postautor: kilazz » wtorek, 28 mar 2017, 18:03

Przyczepa przezimowała ciężkie miesiące w garażu i wczoraj w końcu wyjechała na miejsce prac, będziemy powoli startowali z wybebeszaniem. Na wszelki wypadek dopytałem w Niewiadowie o możliwość remontu całego środka wg standardu XXI wieku, gdyby nam się nie udało, więc stres mniejszy :)

Przy okazji zrobiliśmy rekonesans dokładniejszy, i wygląda na to że wszystko działa. Poprzedni właściciel zrobił większość pomysłów które miałem na instalację elektryczną, nawet prościej niż przychodziło mi to do głowy. Zastanawiam się ile pomysłów to jego inwencja, a ile fabryczne pomysły Niewiadowa. Mam w środku sporo gniazdek 230V,bakista z boku ma wejście na 7/13 pinową wtyczkę, która po odpięciu od auta wpinana jest w gniazdko z boku na kufrze. W kufrze siedzi akumulator podpięty przewodami do tego 13 pinowego gniazdka i daje znowu do środka 12V, więc w przyczepie działają z tego radio, krany. Dodatkowo przy akumulatorze jest gniazdo 230V, więc łatwo podpiąć prostownik. Ja dodam do tego jedynie solar 200W. W przyczepie są też dwa elektryczne wentylatory/wyciągi powietrza podpięte do górnych wywietrzników.

No i na deser wygrzebany z przyczepy przedsionek, okazał się kompletny i w całkiem niezłym stanie.
Obrazek

A teraz powoli zaczynam wyciąganie wszystkie go ze środka, mam nadzieję, że po wymianie tapicerki uda się to wszystko włożyć na miejsce.

yasiek
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 00:15

Re: N126NT

Postautor: yasiek » wtorek, 28 mar 2017, 22:40

kilazz pisze:Przyczepa przezimowała ciężkie miesiące w garażu i wczoraj w końcu wyjechała na miejsce prac, będziemy powoli startowali z wybebeszaniem. Na wszelki wypadek dopytałem w Niewiadowie o możliwość remontu całego środka wg standardu XXI wieku, gdyby nam się nie udało, więc stres mniejszy :)

Hej.

Możesz rozwinąć ten wątek? Jakie ceny, jaki zakres?


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości