Wyszperane na Allegro...

Ciekawostki dotyczące karawaningu i Niewiadówek
Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Zielony » czwartek, 9 mar 2017, 13:25

DIZZY pisze:Pamiętam wypadek, gdy okazało się po jakimś czasie, że w pojeździe popełniono kiedyś przestępstwo.
Pojazd został zabezpieczony przez prokuratora jako dowód rzeczowy i ...tyle miał z niego nowy właściciel.
Można się domyślić po ilu latach mu go oddali i do czego się nadawał.


Ale fakt przerejestrowania/jego braku nie będzie miał do tego żadnego znaczenia. Dysponując w ręku umową sprzedaży jestem formalnym właścicielem tej przyczepy.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: kooba » czwartek, 9 mar 2017, 13:34

Zgodnie z przepisami masz 30 dni na przerejestrowanie. Kary za to nie ma, ale konsekwencje już tak. Podczas kontroli policjant zabierze Ci dowód rejestracyjny i wystawi pokwitowanie uprawniające do jazdy przez np. dzień albo tydzień.
Co zrobisz jak to będzie na początku trzy tygodniowego urlopu?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: Zielony » czwartek, 9 mar 2017, 14:22

Kooba, jak najbardziej się z tym zgadzam. Ale nie w moim przypadku, kiedy w jednej przyczepie muszę wyprostować papiery i nie ma sensu płacić dwa razy za dowód rejestracyjny, a druga idzie na sprzedaż. Obie i tak stoją pod domem i nie jeżdżą ;)


Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: sterciu » czwartek, 9 mar 2017, 18:30

Herne pisze:Facet też zmienia nick'a - teraz jest Paweł, poprzednio kawex. Mam go w obserwowanych, choć nie w ulubionych :D

Drugą śliską osobą jest Dorota (może to rodzina) https://www.olx.pl/oferty/?search%5Buser_id%5D=60628707

Ma 126N na blachach z Wrocławia, lokalizacja Biała Podlaska. Chyba tę n-kę już też gdzieś widziałem.


To jest na foto przyczepa którą kupil jeden z naszych forumowych kolegów , to są fotki z ogłoszenia od osoby prywatnej od ktorej kupił jeden z handlarzy tą budę i od tego handlarza kupił ją kolega z forum. A z tego co na forum widać to kolega ostry remont budzie juz robi :D. Więc to ogloszenie to lewizna...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 9 mar 2017, 20:22

I to gruba lewizna. Moja poprzednia przyczepa w tydzień po sprzedaży pojawiła się w ogłoszeniach i "rzekomy właściciel" bardzo się zarzekał, że on jest jej pierwszym i jedynym właścicielem. Żona w gorącej wodzie kąpana i pojechała gościowi od najgorszych. Ogłoszenie znikło, tel wyłączony. A planowałem spotkać się z panami w niebieskich mundurach i dowiedzić się czy mogą się umówić z rzekomym właścicielem, niestety małżonka popsuła mój plan.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: stachu_gda » czwartek, 9 mar 2017, 20:28

BoskiWalenty pisze:I to gruba lewizna. Moja poprzednia przyczepa w tydzień po sprzedaży pojawiła się w ogłoszeniach i "rzekomy właściciel" bardzo się zarzekał, że on jest jej pierwszym i jedynym właścicielem. Żona w gorącej wodzie kąpana i pojechała gościowi od najgorszych. Ogłoszenie znikło, tel wyłączony. A planowałem spotkać się z panami w niebieskich mundurach i dowiedzić się czy mogą się umówić z rzekomym właścicielem, niestety małżonka popsuła mój plan.


Nie wiem skąd jest faktycznie tak osoba która wystawia te przyczepy, mam podejrzenia kto to może być (jak myślicie, mylę się?), ale jeśli to zwyczajny oszust a nie ta osoba o której myślę, to należałoby w jakiś sposób proceder ukrócić. Niestety najsłuszniejsza metoda w postaci spotkać się i obić gnojowi ryja nie zadziała, bo zapewne (?) koleś liczy na zaliczkę.

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: BoskiWalenty » czwartek, 9 mar 2017, 20:37

Więc w ramach zaliczki, podjadę jutro do niebieskich i dowiem się jakie są realne szanse ukrócenia takiego procederu. A potem pomyślimy.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

naal

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: naal » czwartek, 9 mar 2017, 20:52

stachu_gda pisze:
BoskiWalenty pisze:I to gruba lewizna. Moja poprzednia przyczepa w tydzień po sprzedaży pojawiła się w ogłoszeniach i "rzekomy właściciel" bardzo się zarzekał, że on jest jej pierwszym i jedynym właścicielem. Żona w gorącej wodzie kąpana i pojechała gościowi od najgorszych. Ogłoszenie znikło, tel wyłączony. A planowałem spotkać się z panami w niebieskich mundurach i dowiedzić się czy mogą się umówić z rzekomym właścicielem, niestety małżonka popsuła mój plan.


Nie wiem skąd jest faktycznie tak osoba która wystawia te przyczepy, mam podejrzenia kto to może być (jak myślicie, mylę się?), ale jeśli to zwyczajny oszust a nie ta osoba o której myślę, to należałoby w jakiś sposób proceder ukrócić. Niestety najsłuszniejsza metoda w postaci spotkać się i obić gnojowi ryja nie zadziała, bo zapewne (?) koleś liczy na zaliczkę.


To niech da numer konta pod zaliczkę i już jakieś dane są.


Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: sterciu » czwartek, 9 mar 2017, 20:55

A moze to jest celowe zaniżanie cen... ktoś wystawia lewe ogloszenia aby potencjalny sprzedajacy chcący zweryfikować ile warta jest jego przyczepa nie wystawiał za wielkiej ceny...
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: reflexes » czwartek, 9 mar 2017, 21:08

To jest pewnie jakaś odmiana tzw. nigeryjskiego przekrętu. http://www.komputerswiat.pl/artykuly/in ... a-olx.aspx
Mechanizm jest trochę inny ale ostatecznie pewnie ma doprowadzić do wpłaty zaliczki i wykolegowaniu potencjalnego klienta.

Sam osobiście miałem ostatnio 2 razy do czynienia z sytuacją opisaną w artykule. Wystawione miałem stare meble na olx. Gość pisał, że mu świetnie będą pasować do gabinetu gdzieś w Turcji i żebym mu je wysłał kurierem a on wpłaci kasę przez PayPala ale tam jest jakiś myk, że te pieniądze można wycofać i nie mamy kasy ani towaru.

dzin1975

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: dzin1975 » czwartek, 9 mar 2017, 21:28

kooba pisze:Zgodnie z przepisami masz 30 dni na przerejestrowanie. Kary za to nie ma, ale konsekwencje już tak. Podczas kontroli policjant zabierze Ci dowód rejestracyjny i wystawi pokwitowanie uprawniające do jazdy przez np. dzień albo tydzień.
Co zrobisz jak to będzie na początku trzy tygodniowego urlopu?



Kuba,jesteś pewny? Że mogą zabrać dowód za brak przerejestrowania? Jeżdziłem autem prawie 3 lata na umowie.W końcu nadszedł ten dzień,kontrola,dyskusja-wniosek:NIE zabiorą dowodu za brak przerejestrowania,ale napewno coś znajdą....Słowa niebieskiego...

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: fortis » czwartek, 9 mar 2017, 22:09

Rok jezdzilem bez wbitego przegladu w dowod bo sie skonczyl, przy kontroli niebieski oznajmil, ze moglby zabrac mi za to dowod ale byl wporzadku i poscil dalej , zmotywowany wyrobilem nowy dowod , sytuacja inna ale warto uwazac na kosekwencje

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: wyszperane na allegro...

Postautor: kooba » piątek, 10 mar 2017, 00:06

dzin1975 pisze:Kuba,jesteś pewny? Że mogą zabrać dowód za brak przerejestrowania?

Mogą, ale jak widać nie muszą.


Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości