Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Poinformuj innych karawaningowców o zmianach na trasach
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hydepark

Postautor: tantalos » czwartek, 29 cze 2017, 21:22

Ponawiam pytanie :
tantalos pisze:Która trasa lepsza z Grudziądza do Elbląga: 91 i w Tczewie na 22 czy 55 i w Malborku na 22 ?

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hydepark

Postautor: Romlas » piątek, 30 cze 2017, 08:25

Ja bym jechał z przyczepą 91 i 22.
Nie wiem jak teraz nawierzchnia na 55 bo dawno nie jechałem ale 8 lat temu było kręto i wyboiście... Ciężarówka traciło się sporo czasu,
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Hydepark

Postautor: reflexes » piątek, 30 cze 2017, 09:29

Generalnie 55 jest ok. Czy jest kręta? Nie wiem, może z perspektywy ciężarówki wygląda to inaczej. Ja jestem przyzwyczajony, bo jeżdżę systematycznie również z budą. Nawierzchnia jest przyzwoita. Odcinek Grudziądz - Kwidzyn trochę połatany, odcinek Kwidzyn - Malbork był kilka lat temu wymieniany i jest spoko. Wybierając 55 masz spore utrudnienia w Sztumie, bo tam jest najgorszy odcinek tej drogi, który jest właśnie w remoncie. Są wahadła i zależnie od godziny korki. Jadąc 91 i 22 masz spore utrudnienia w Malborku, bo budowany jest drugi most przez Nogat i też potrafi się korkować więc nie wiem czy warto nadrabiać ponad 30 km wybierając ten wariant. Dodatkowo budowa mostu powoduje również utrudnienia na 55, bo skrzyżowanie 55 i 22 jest praktycznie zaraz obok niego. Można też w Sztumie skręcić w DW515 i ominąć praktycznie Sztum, Malbork i wyjechać na 22 w Starym Polu ale nie znam drogi, bo nigdy nie jechałem. W jednym i drugim wariancie musisz się przygotować na utrudnienia, zależnie od pory dnia bardziej lub mnie intensywne.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Hydepark

Postautor: Romlas » piątek, 30 cze 2017, 12:47

O jeżeli jest 30 więcej to bym nie nadkładał...dawno tam nie jechałem bo z 8 lat czyli około miliona kilometrów temu więc mogę mieć wypaczone zdanie.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: tantalos » piątek, 30 cze 2017, 13:03

Myślę jechać 517 i wyskoczyć w Starym Polu.Zobaczymy jaka będzie droga i podzielę się wrażeniami :roll:
Trasą przez Malbork i Sztum jechałem jakieś 2-3 lata temu ciężarówką i jest faktycznie kręto,wąsko i drzewa nisko.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: reflexes » piątek, 30 cze 2017, 13:11

No nie wiem, z perspektywy osobówki ta trasa wygląda normalnie. Trasa 100 zakrętów w Kotlinie Kłodzkiej jest bardziej kręta :lol: . Trasę można sobie prześledzić na Google Street View. Ja tam na prawdę nie widzę problemów, a znam trasę całkiem dobrze, bo jest to jedna z 4 tras na świat z mojej wiochy.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: tantalos » piątek, 30 cze 2017, 15:25

Jechać tą trasą to dla mnie też nie problem tylko bardziej chodziło mi właśnie o remonty,korki itp.
Sztum utkwił mi w pamięci dlatego że co 100 metrów rondo :)
Do trasy na Kłodzko to nie ma co porównywać.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: reflexes » piątek, 30 cze 2017, 15:41

tantalos pisze:Jechać tą trasą to dla mnie też nie problem tylko bardziej chodziło mi właśnie o remonty,korki itp.
Sztum utkwił mi w pamięci dlatego że co 100 metrów rondo :)
Do trasy na Kłodzko to nie ma co porównywać.

W Sztumie są dwa ronda. Na wjeździe i wyjeździe, no chyba że coś się zmieniło w związku z trwającym remontem. Za to u mnie na wsi masz ich pod dostatkiem. Na odcinku DK55 przebiegających przez miasto masz ich 9 o ile dobrze liczę na odcinku około 7-8 km. Pawia można puścić po przejechaniu całego miasta :-) .

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: tantalos » piątek, 30 cze 2017, 22:47

Dawno to było ,może pomyliłem miasta :D

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: tantalos » czwartek, 20 lip 2017, 18:25

tantalos pisze:Myślę jechać 517 i wyskoczyć w Starym Polu.Zobaczymy jaka będzie droga i podzielę się wrażeniami

Przejechałem dziś wspomnianą trasą i miasto z rondami to jednak był Kwidzyn ☺.
Droga jest w przyzwoitym stanie; jedynie w okolicach Klecewa jest 5km wertepów i więcej niż 40 nie jechałem .

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Grudziądz - Elbląg ,jaka trasa ?

Postautor: tantalos » niedziela, 30 lip 2017, 22:10

Wracając jechałem przez Malbork aby zwiedzić zamek. Skrzyżowanie i most koło zamku są już po remoncie natomiast Sztum niestety - swoje trzeba odstać -remont głównej ulicy w centrum.


Wróć do „Trasy objazdy przebudowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości