N126N po remoncie, jak wycenić?

Piszcie o wszystkim nie związanym z Niewiadówkami i karawaningiem
Regulamin forum
W dziale "na każdy temat" został utworzony wątek Hydepark

Hydepark czyli specjalny dział ub wątek występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum).

Obowiązują zasady poprawnej pisowni (w tym bez wulgaryzmów) i zakaz obrażania osób, ich poglądów, opinii lub uczuć religijnych.
degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: degustibus » poniedziałek, 7 sie 2017, 09:57

Panie, Panowie, ostatnio mnie pytał w Białymstoku znajomy ile bym chciał za swoją eNkę... Co prawda nie planowałem sprzedaży bo dużo pracy w nią włożyliśmy ale chodzą mi też rozwojowe pomysły po głowie więc kto wie, może na wiosnę...
Mam problem z oszacowaniem ceny - nie spisywałem wydatków przy remoncie :( (wolałem nie wiedzieć), wiem tylko ile mnie kosztowało przerobienie zawieszenia na resor. Ceny z OLX/Allegro też nie są wyznacznikiem - czasami te najdroższe z ofert mają starą tapicerkę i zasłony ala PKP, czasami te tańsze są ładniejsze w środku za to np. mają popękane szyby (co mocno rzutuje na cenę). W Białymstoku jest nowa Enka za 25tyś - piękna z zewnątrz ale wnętrze ma białe wyglądające jak kuchnia z 89r w wielkiej płycie. Do tego ta fatalna oś, stare opony itd.
Brak punktu odniesienia.

Wiem że ktoś z Was sprzedawał ostatnio pięknie wyszykowaną "zapiekankę" - sprzedała się? W jakim zakresie cenowym była?

Pytam o tę Enkę. Zmiany in plus w stosunku do stanu opisanego to: zewnętrzny wlew wody do zbiornika, nowe zawieszenie na resorze z amortyzatorami, podgrzew CWU.
viewtopic.php?f=36&t=6912

za wszystkie opinie będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 7 sie 2017, 10:19

Słuchaj, każdy ma swoje podejście, ale wiedząc ile wysiłku kosztuje remont... Zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy nie spróbować sprzedać przyczepy za granicę.

Kwestia tego, czy zależy Ci na zysku, czy też na tym żeby kupił Twój znajomy.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: Murano » poniedziałek, 7 sie 2017, 19:30

Zapiekanka od Fiaciora75' poszła chyba za 7000

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: degustibus » poniedziałek, 7 sie 2017, 23:36

Czy kupi ją mój znajomy tego nie wiem bo to były bardzo wstępne rozmowy.
Zapiekanka za 7k?

Awatar użytkownika
tomtoy
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 314
Rejestracja: wtorek, 5 lut 2013, 01:47
Lokalizacja: WSC

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: tomtoy » wtorek, 8 sie 2017, 05:25

degustibus pisze:Czy kupi ją mój znajomy tego nie wiem bo to były bardzo wstępne rozmowy.
Zapiekanka za 7k?

Gdybyś widział w realu Fiaciora zapiekanke(laleczka) to nie dziwił byś się. ;)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: stachu_gda » wtorek, 8 sie 2017, 07:24

Nie uważam aby 7k za zapiekankę po porządnym remoncie to było dużo. Chyba że się komuś spieszy mocno.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 8 sie 2017, 07:58

Mmm mmm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nos mi w górę rośnie :mrgreen:
Koledzy moi drodzy diabeł tkwi w szczegółach dla mnie liczy się każda widoczna śrubka każdy szczegół i każda ryska, ważny jest efekt. Zawsze w swoim kajeciku wpisuje nawet najmniejszy wydatek i wtedy wiem co i ile mnie wyszło, zapiekane sprzedałem swojemu koledze za tyle ile mnie kosztowała tak ot po koleżeńsku.
Też mi po głowie chodzi pytanie czy nie podjąć się remontowania na zlecenie dla kogoś, myślę że to kwestia czasu i zacznę się ogłaszać większość ludzi z forum wie że "u mnie niema lipy"!!!
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: WB55 » wtorek, 8 sie 2017, 08:02

Ja swoja piekna po calkowitym remoncie tez sprzedalem.Dla mnie warta byla wszystkich pieniedzy,ale przy sprzedazy okazalo sie ze za bardzo ja cenilem.Nowy wlasciciel zaproponowal swoja cene i po krotkich
targach dogadalismy sie.Co prawda zostal pewien niedosyt ale jestem zadowolony ze poszla w dobre
rece.A co do ceny wszystko jest tyle warte ile potecjalny nabywca jest skory zaplacic.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: kooba » wtorek, 8 sie 2017, 08:50

Rad się widzę posypało wiele tylko żadnej konkretnej. Wiadomo, że towar jest war tyle ile ktoś jest gotów zapłacić (ja swoją wyceniłem na 30k i co z tego), ale od czegoś trzeba zacząć.
Zacznij od podliczenia rzeczy grubych. Na pewno pamiętasz przynajmniej zgrubne koszty, nie będziemy się tu bili o każdą złotówkę.
1. Zakup przyczepy
2. Remont ramy z montażem amortyzatorów
3. Renowacja felg + opony
4. Wymiana tapicerki + podłoga
5. Remont UN
6. Akumulator
7. Nowe kufry + stół, półki
8. Różne pierdoły (kabelki, lampeczki, ...)

Nie wiem czy wszystko wyłapałem z Twojego wątku remontowego, ale na to co wymieniłem obstawiam, że:
2. 1000
3. 500
4. 2000
5. 300
6. 150
7. 1000
8. 700

Razem masz 5650 zł, a jeszcze musisz dodać zakup przyczepy.

Remont przyczepy to nie są tanie rzeczy, a przecież żaden z nas nie liczy czasu na to poświęconego o włożonym sercu nie mówiąc.

Awatar użytkownika
jahazo
Posty: 166
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:55

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: jahazo » wtorek, 8 sie 2017, 10:26

Fiacior75 pisze:Też mi po głowie chodzi pytanie czy nie podjąć się remontowania na zlecenie dla kogoś, myślę że to kwestia czasu i zacznę się ogłaszać większość ludzi z forum wie że "u mnie niema lipy"!!!


No to sie decyduj chlopie,bo do Ciebie mam blizej jak do Pszczyny ;)
Ford Galaxy MK2
Daewoo Lanos LPG
Niewiadów n132

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: desperos » wtorek, 8 sie 2017, 11:47

Licząc lekko za moją n126n to chyba minimum bym musiał krzyknąć 10 000 zł i to nie jest w moim odczuciu zrobiona idealnie ale zostanie ze mną więc się tym nie przejmuje. Remont generalny wymaga dużego nakładu pracy i niech mi nikt nie mówi,że to sama przyjemność bo tak nie jest.Sam osobiście już miałem ochotę pier.... oj zaprzestać remontu i sprzedać ten kurnik za 2000 zł.Pamiętajcie,że w naszych przyczepach najważniejsza jest skorupa bo jej naprawa zajmuje najwięcej czasu a efekt i tak nie będzie idealny jak była w kiepskim stanie.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: Romlas » wtorek, 8 sie 2017, 13:55

W zeszłym roku na MTP w Poznaniu za 11 000 euro była wystawiona bardzo fajna przyczepa zachodnią trochę większa niż 132 , z prysznicem lodówką i ogrzewaniem. Na 4 osoby.
Taka dygresja
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: robert » wtorek, 8 sie 2017, 14:50

Najtrudniej znaleźć zdecydowanego, konkretnego, znającego temat Kupującego....
A tak na poważnie podlicz wydatki tak jak proponuje powyżej Kuba.

PS. mnie się udało nim zdążyłem napisać posta o sprzedaży.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

degustibus
Posty: 262
Rejestracja: niedziela, 5 lip 2015, 12:05

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: degustibus » wtorek, 8 sie 2017, 22:27

Z jednej strony nie dziwię się cenie 7k za zapiekankę Faciora bo była zrobiona super, pracy i serca włożone bardzo dużo. Szacun.
Z drugiej jednak strony, zupełnie subiektywnie,dziwię się bo w moich oczach zapiekanka (każda) dużo traci na atrakcyjności użytecznej (i tym samym cenie) ze względu na "wysokość" w środku.

Myślę też, że kompleksowe renowacje Niewiadówek na zamówienie to ślepa droga. Chyba, że do Norwegii albo pod konkretnego, zdecydowanego klienta który de facto chce przepłacić ale ma po prostu taką wizję.
Do ceny zakupu gruzu doliczmy mniej więcej to co napisał Kuba, dodajmy przeróbkę na resor (aby to się nadawało do dalszej jazdy wogóle), jakąś szybę i już mamy 10K. I to bez gruntownej naprawy laminatu i lakierowania całej skorupy.
A gdzie zarobek?

Kwota 10K w moim odczuciu to granica od której można już kupić zachodnią przyczepę, niedużą, bez grzyba i z lepszym wyposażeniem.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: N126N po remoncie, jak wycenić?

Postautor: kooba » wtorek, 8 sie 2017, 22:57

Bo Niewiadów trzeba kochać, a nie rozumieć.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości