Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 16:26

W luźnej rozmowie z diagnostą stwierdził że to co się dzieje to są jakieś jaja, niewiadów to jest przyczepa specjalna bo do takich należą p kempingowe i powinna być podawana przeglądowi co rok właśnie na tej podstawie. To że jest też zaliczana do lekkich że wzgl na wagę nie powoduje że można ją nazywać lekką. Wg niego i nie tylko bo mówił mi, że sprawa jest poruszana na forum diagnostów to jest przyczepa specjalna i tylko przez błąd taktowana jest jak lekka. Wiadomo dla dogmatu to jest interes :)
Sprawdziłem i fakt jakby to inaczej zinterpretować...

"Pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepa, przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i przedmioty związane z wykonywaniem tej funkcji. W Polsce ich użytkowanie reguluje Prawo o ruchu drogowym[1]."

Jeśli masz czas i zdrowie to się szarp, czy warto za te pastę złotych to nie wiem, dla mnie nie.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Zielony » czwartek, 10 sie 2017, 18:23

Pokażcie mi przyczepę, która według tej definicji nie będzie "specjalna"...

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 10 sie 2017, 20:26

Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg. Do diagnosty nie jedź tylko wyślij emaila do p. Barbary z nr vin i zdjęciem dowodu rej. ( b.pajak@niewiadow.pl ) poproś o możliwość weryfikacji nr vin oraz mas z nim związanych, załącz swoje dane osobowe oraz kontaktowe, ten dokument jest niepodważalny przez WK i muszą na jego podstawie uzupełnić dane, ale przed tym jedź na przegląd z przyczepą i miej na osobnej kartce świeże badanie techniczne bo i tak nie zarejestrujesz inaczej. Powodzenia
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » czwartek, 10 sie 2017, 20:41

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg. Do diagnosty nie jedź tylko wyślij emaila do p. Barbary z nr vin i zdjęciem dowodu rej. ( b.pajak@niewiadow.pl ) poproś o możliwość weryfikacji nr vin oraz mas z nim związanych, załącz swoje dane osobowe oraz kontaktowe, ten dokument jest niepodważalny przez WK i muszą na jego podstawie uzupełnić dane, ale przed tym jedź na przegląd z przyczepą i miej na osobnej kartce świeże badanie techniczne bo i tak nie zarejestrujesz inaczej. Powodzenia


Czyli to o czym pisałem jest prawdą?
Gość mi mówił że już nie za długo sie pociesze bezterminówką bo to się właśnie zmieni, przyczepa specjalna, nie lekka.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sie 2017, 20:53

A kto powiedział, że do jednej niewiadówki nie można zastosować dwóch definicji? Przecież definicja pojazdu specjalnego i przyczepy lekkiej się nie wykluczają więc przyczepa specjalna może być również lekką. Moim zdaniem nawet nie musi być to, że jest lekka wpisane w dowód, bo to wynika z definicji zawartej w pord, która mówi, że każda przyczepa z dmc poniżej 750 kg jest lekka i już. Drugi przepis mówi, że lekka nie podlega przeglądom i po sprawie.

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg.

Masz na to jakiś paragraf?

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: misha22 » czwartek, 10 sie 2017, 20:59

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg.



A u mnie rok temu pani w Urzedzie powiedziala :"jaka specjalna, ?? trzeba to wykreslic!"
wiec prosze nie straszmy sie, jak nie ma czym, Panstwo jest bezwladne, i te przcieki i czyjes plany "bo tak" tez maja duza bezwladnosc... a juz konkretnych diagnostow to za wyrocznie nie mozna uznac, bo co jeden to innej daty i co innego mowi...
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 10 sie 2017, 21:00

Powiem tak, przyczepa kempingowa, przyczepa specjalna kempingowa to wszystko jest bez znaczenia bo Panie w systemie mają do każdej pozycji związanej z kempingiem informację, że bez przeglądu nic nie zrobią. Jest jeszcze obejście sprawy podobno przyczepa specjalna - inna niby jest bez przeglądu, ale mało kto chce tak robić...



reflexes pisze:A kto powiedział, że do jednej niewiadówki nie można zastosować dwóch definicji? Przecież definicja pojazdu specjalnego i przyczepy lekkiej się nie wykluczają więc przyczepa specjalna może być również lekką. Moim zdaniem nawet nie musi być to, że jest lekka wpisane w dowód, bo to wynika z definicji zawartej w pord, która mówi, że każda przyczepa z dmc poniżej 750 kg jest lekka i już. Drugi przepis mówi, że lekka nie podlega przeglądom i po sprawie.

__ArroW__ pisze:Ja w tym roku zarejestrowałem przyczepę i powiem w ten sposób, jeśli ktoś liczy na dożywotni przegląd to się grubo rozczaruje, ponieważ każda przyczepa kempingowa ma już obowiązkowy przegląd coroczny bez znaczenia jaka jest powyżej/poniżej 750kg.

Masz na to jakiś paragraf?


Tomek zderzyłem się z tym przy rejestracji, od początku roku podobno wszedł przepis, ja nie szukałem nie było mi to do szczęścią potrzebne
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10868
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » czwartek, 10 sie 2017, 21:09

Poszperam.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 15 sie 2017, 13:50

Wracamy do pracy po udanym wypoczynku i miłym akcentem zakończyłem kolejną zasiadkę ;) Mina bezcenna na zdjęciu :) Trochę to ważyło. 105 cm długości, jest co trzymać. To nie jedyna złowiona ryba. Były 4 duże jeszcze.
Ryba złowiona, pyszczek opatrzony klinikiem, zresztą i tak haczyki bezzadziorowe, więc krzywdy żadnej rybka nie miała. Wróciła w dobrej kondycji do wody. Kołyska dla ryb to oczywista sprawa i polewana wodą przed i po sesji zdjęciowej wróciła do taty i mamy. Dała nura i pomachała ogonem na pożegnanie :)
FB_IMG_15027172811229698.jpg

Jutro wizyta w Bieruniu po uszczelki i może dorwę te uszczelki do zawiasów okiennych.
Wkleję jeszcze dzisiaj jakieś zdjęcia z dalszych postępów prac.

dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » wtorek, 15 sie 2017, 19:12

Ty się pierónie za robote weź, a nie na rybki będziesz jeździł :))
Zajefajna sztuka,gratuluje.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 15 sie 2017, 20:30

dzin1975 pisze:Ty się pierónie za robote weź, a nie na rybki będziesz jeździł :))
Zajefajna sztuka,gratuluje.

Jutro już atakuję przyczepę ;)
Przyrząd do montażu klina w uszczelce szyby już dotarł i jak założę, to będzie można go ode mnie pożyczyć wysyłkowo. Ułatwi to pracę a jak bardzo , to się przekonam montując klina w mojej przyczepce :)
Gdyby, ktoś potrzebował to dać znaka. Ciekawe, czy ten biały klin też złapie ? Jak nie złapie to dorobię końcówkę. Oryginalny ten co mam ma 6 końcówek.
Jak ktoś zainteresowany to na pw

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 15 sie 2017, 22:43

Wymienie uszczelki okien, nie wiem po co ale wymienię, bo wszyscy wymieniają. Wymienię też listwy przyokienne ( chociaż są zdrowe i suche )
Wymienię listwy oczywiście (impregnowane ciśnieniowo), by był spokój na sto lat.
Założę nowe kliny uszczelek i będziemy zadowoleni. Ja to zrobię już po założeniu tapicerki. Koło okien będą panele, dlatego dostęp zawsze i wszędzie musi być swobodny. Myślę o osuszaczu powietrza, bo to właśnie wilgoć robi robotę.
Lepsze zdrowie, lepsze samopoczucie, alergia, grzyby itp itd
Rozglądam się nad takim 12 V i kolega Ali coś tam już pozwoli mi coś konkretnego i sensownego wybrać.
Wiem z doświadczenia, że w chłodne dni. przy grzaniu piecem gazowym jest straszna wilgoć. To takie ciepło jak w saunie i wilgoci dużo.
Dobry wentylator, by załatwił sprawę ale wyrzuci ciepło z przyczepy. Wilgoci raczej nie unikniemy ale możemy to zminimalizować.
Najlepszym rozwiązaniem to klimatyzacja, osuszacz ma już wbudowany w samej sobie. To jednak zbyt drogo i pobór prądu ogromny.
Bym musiał elektrownię ze sobą wozić ;)
Ten będzie brany pod uwagę na pewno. Dwa zasilania 12 V i 230 V na pewno rozwiąże problem.
http://allegro.pl/osuszacz-powietrza-po ... 22557.html
Ciekawe jak z efektem samego osuszania powietrza.
Co myślicie ?
Następna sprawą, to stanie przyczepą w otwartym polu na słońcu, to porażka a wejście do przyczepy i popołudniowa drzemka raczej nie wchodzi w grę.
Muszę porozglądać się za wentylatorem i jego poborem mocy a potem prawo Ohma i porównać wydajność z moim solarem, by się nie przeliczyć ;)
Moc 80 % solara załatwi sprawę. Jak nie ma słońca, to wentylator też mi nie będzie potrzebny, bo to chyba logiczne. Nie dmucham na zimne w tym tylko przypadku ;)
Otwieranie "stuletnich " szyb to za każdym razem ryzyko wymiany szyby na nową. Słońce i promienie UV robią swoje.
Jak dojdą szyby do rachunku, to przekroczę "barierę dźwięku" i już będą mnie musieli z nią pochować, bo sprzedając starą w cenie nowej raczej nie wchodzi w grę.
Żartów nie ma, kilka dni temu wypadek nad wodą. Przewróciło przyczepę i kilka razy obróciło. Kobieta z ciężkimi urazami trafiła do szpitala a druga przyczepa poleciała do wody cała ! Powiem Wam szczerze, że takie rzeczy nie zdarzały się jak teraz. Słońce jak świeci to aż parzy, jak pada deszcz to jak z wiadra a jak wieje, to namiot w rękach trzymać całą noc bo obok mojego stanowiska gościowi połamało nowy namiot i to konkretny!
20884826_1506345736078651_1145263470_n (1).jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 16 sie 2017, 20:56

Dzisiaj zrobiłem zawiasę okna przód. Wymieniłem śrubki, umyłem uszczelkę i pod uszczelką, załatałem dziurki po wkrętach żywicą i jeszcze tam dodałem do tej żywicy sprawdzony babciny sposób :) Listwy przyokienne zdrowe jak rydz, nie wymieniam bo nie muszę. Jak nie trzeba nie dotykaj, stare powiedzenie pszczół mówi. Zaskoczenia nie było, wszystko opatrzone sikaflexem białego koloru i wsadzona ozdobna, czarna uszczelka na koniec z nowymi zakończeniami listwy ( plastikowe, białe nakładki ) Trochę roboty ale zrobione i znowu do przodu.
Tempo żółwia z galapagos jednym słowem.
20170816_173324.jpg

20170816_200415.jpg

Miałem pojeżdzić dzisiaj za uszczelkami ale jutro ogarnę temat. Nie wiem jaka jutro będzie pogoda a dzisiaj jeszcze czekałem na kuriera i lipa trochę.
Będzie padał deszcz, to ruszę, szkoda mi teraz słońca, bo robię wszystko na zewnątrz pod chmurką ;)
Nikt nic nie pyta ? Nie pisze ? To chociaż lajkować ;)
Murano a TY kiedy masz zamiar ruszyć cztery litery i podjechać :) Byś coś doradził, pooglądał i pomógł :)
Komara pooglądasz a nawet dwa, bo się robią.

sookinsyn

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: sookinsyn » środa, 16 sie 2017, 21:28

Kurcze, a miałem wpaść w weekend na powrocie z Brennej... Ale co się odwlecze... Za tydzień powtórka z Beskidu, może się uda poznać

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1455
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » środa, 16 sie 2017, 21:41

Oglądam, myślałem że Twoja przyczepę wykopyrtło na bok... Ja pierwsze kroki w sobotę zrobiłem na działkę, wieloryb nie ucierpiał w burze, czego nie można powiedzieć o Gnieźnie... Myślę nad tym żeby jakąś kotwicę zrobić. Bo takie pingpongi dość podatne na takie huragany mogą być
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości