Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: NORBY33 » wtorek, 9 sty 2018, 14:44

Witam
Sam nie wierzę w to ale mocno zastanawiam się nad zmianą cepki na większa. Teraz mam N126D i N126N oraz trochę gratów typu Truma, Carver, lodówka Electrolux i jeszcze parę innych fantów których część miała być przeznaczona do czekającej na remont N126N a N126D miała iść na sell. Po przemyśleniu tematu remontu i kosztów z nim związanych stwierdziłem ze sprzedam wszystko i trochę kasiorki dołożę na wypasioną przyczepę Hobby 495 podobną do tej z linku https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495 ... xtor=SEC-8 a nawet prawdopodobnie podobnego modelu od tego sprzedającego. Może ktoś ma ochotę podzielić się wiedzą na temat zgniłków lub konkretnie Hobby zachęcić mnie lub wręcz przeciwnie zniechęcić do tego kroku. Wszystkich chętnie posłucham no i całe szczęście że na głównej stronie jest to magiczne (i nie tylko) No napisałem to :roll: nie wierzę :o ja wierny fan PRL :oops:
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
z1c00
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1258
Rejestracja: środa, 6 kwie 2016, 21:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: z1c00 » wtorek, 9 sty 2018, 15:08

W koncu dojrzales do porzadnej cepy :) tylko obawiam sie ze poldon nie uciagnie jej .
Tabbert Sportiv 395/ Opel Insignia Sport Tourer

2020- 7 nocy 700km
2019-46nocy 1577km
2018-39 nocek 3963 km

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 9 sty 2018, 15:36

NORBY33 pisze:No napisałem to :roll: nie wierzę :o ja wierny fan PRL :oops:

No nie wierzę :shock: To znaczy, że nie będzie już głośnego słuchania Maanamu w Twoim przedsionku z widokiem na Poloneza...
z1c00 pisze:W koncu dojrzales do porzadnej cepy

Ej ej, bo Ci się oberwie ;)

W dylemacie niestety nie pomogę. Only Niewiadów.
No, może jeszcze jakiś inny laminat ;)

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: NORBY33 » wtorek, 9 sty 2018, 15:53

z1c00 pisze:W koncu dojrzales do porzadnej cepy :) tylko obawiam sie ze poldon nie uciagnie jej .

Holownik już jest mocniejszy a ma być jeszcze mocniejszy w przyszłości niestety nie z PRL. Rafalski większy przedsionek większa impreza :D Mannamik już leci z yuotuba.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: tantalos » wtorek, 9 sty 2018, 17:30

Na temat kupna zgniłka to raczej k.pl bo tu to nie bardzo takie pytania . Też miałem taki dylemat ale na razie zostaję z laminatem . ...no chyba że nadejdzie chwila słabości . .....

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: WB55 » wtorek, 9 sty 2018, 17:58

Norby :mrgreen: synu :mrgreen: nie idz ta droga,a jesli juz musisz to tylko cztery kola i bedzie pan zadowolony.

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: NORBY33 » wtorek, 9 sty 2018, 19:00

WB55 pisze:Norby :mrgreen: synu :mrgreen: nie idz ta droga,a jesli juz musisz to tylko cztery kola i bedzie pan zadowolony.

Włodziu tato ty mój niewiadówkowy jeszcze się waham ale tylko troszkę. Na cztery koła może kiedyś przyjdzie czas i w razie czego będę wiedział kogo podpytać co i jak.
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: WB55 » wtorek, 9 sty 2018, 19:51

Norby,ja sie wahalem prawie trzy lata.Sentyment do laminatu pozostal ale marzenie swoje spelnilem.
Zyczymy Ci spelnina twoich marzen karawaningowych i nie tylko.

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: Zielony » wtorek, 9 sty 2018, 19:55

WB55 pisze:Norby :mrgreen: synu :mrgreen: nie idz ta droga,a jesli juz musisz to tylko cztery kola i bedzie pan zadowolony.

Przyczepą z dwoma osiami to ciężko manewrować, bo dłuuuuga :lol:

Awatar użytkownika
WB55
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 564
Rejestracja: niedziela, 26 kwie 2015, 19:41
Lokalizacja: Będzin

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: WB55 » wtorek, 9 sty 2018, 20:06

Zielony pisze:
WB55 pisze:Norby :mrgreen: synu :mrgreen: nie idz ta droga,a jesli juz musisz to tylko cztery kola i bedzie pan zadowolony.

Przyczepą z dwoma osiami to ciężko manewrować, bo dłuuuuga :lol:

Tylko 6 metrow,przednia os skretna,trzeba miec pare w rekach bo jest bez wspomagania.Takie przeoczenie,
nastepny juz bedzie mial. :?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: reflexes » wtorek, 9 sty 2018, 20:14

Cóż jako jeden z bardziej doświadczonych tutaj grzybiarzy i użytkownik kolejnego już zgniłka muszę się wypowiedzieć. Zaczynałem od eNki i nigdy nie ukrywałem, że jest to pierwszy ale prawdopodobnie nie ostatni krok w naszej karawaningowej przygodzie. Kupiłem ją ze względu na kasę i ze względu na możliwość zaadoptowania nie dużym kosztem wnętrza "pod siebie" i tak trochę na próbę, bo nie wiedzieliśmy czy taka zabawa się nam spodoba. Zrobiliśmy nią dwa sezony, parę tysięcy km i było fajnie ale to ciągłe rozkładanie przedsionka, całego majdanu doprowadzało mnie do szału tym bardziej, że wtedy jeszcze przemieszczaliśmy się średnio co 2-4 dni przez 2-3 tygodnie wakacji. Do dzisiaj jednak jestem jej wdzięczny że zaszczepiła w nas tą chorobę, zmieniło się myślenie, planowanie i priorytety, a przez to też znalazła się kasa na następną, większą przyczepę.
Może nie będę tak bezpośredni jak Piotr, bo już jestem niegodzien i w dodatku stąpam po cienki lodzie ale fakty są jakie są. Wiem, że to co napiszę nie będzie tu zbyt popularne ale proszę nas nie odsyłać na k.pl, bo "i nie tylko" do czegoś Was zobowiązuje :lol: . Niewiadówka w porównaniu do zachodniej przyczepy, w szczególności takiej jak w linku, nie ma zbyt wielu zalet. Oczywiście mówimy o suchej, sprawnej przyczepie która sprawi nam wiele przyjemności, a nie problemy. Wiem, że większość z Was lubi swoje niewiadówki ale powiedzmy sobie szczerze, że wielu też je kupiło ze względu na dość niską cenę wyjściową i możliwość zasmakowania karawaningu za nieduże pieniądze i dla wielu osób jest to, jak w moim przypadku, pierwszy krok. Od kiedy ja jestem na FKNie było tu kilka jak nie kilkanaście takich osób.
Teraz odnośnie tej przyczepki z linku pozwolę sobie słowo, bo również oglądałem Hobby 495 w takim układzie tylko rocznik chyba 2002 czy 2003 (buda jeszcze taka jak ta ale ładniejsze, proste meble bez udziwnień które były późniejszym modelu w nowszej budzie) i przyznam, że byłem bardzo chętny do zakupu. Układ jest jeden z najlepszych możliwych moim zdaniem, że względu na stałe łóżko i dużą podkowę rozkładaną też na wielkie wyrko. Ona ma nawet lepszy układ niż Adrianna, bo ma większy aneks kuchenny ale u mnie jest problem z parkowaniem przyczepy tej wielkości, a szkoda, bo gdyby nie to to właśnie taka stała by dzisiaj u mnie pod domem. Adrianna jest mniejsza ale przez to ma też mniej korzystny układ. Wracając do przewagi takiej przyczepy nad niewiadówką to nie można pominąć rzecz jaką jest przestrzeń życiowa. Kiedy w 2015 weszliśmy do pierwszej 4 metrowej pieczarkarni byliśmy w szoku, że w przyczepie 2 osoby mogą się przemieszczać jednocześnie, po zakupie byliśmy w szoku, że to co wcześniej zajmowało całą niewiadówkę i bagażnik w kombiku zmieściło się w szafkach, a pod łóżkami zostało całkiem sporo miejsca. Teraz w trakcie przeprowadzki do Adrii to już w ogóle nie wiem co robić z miejscem. Większa przestrzeń życiowa jest również bardzo przydatna gdy na zewnątrz mróz albo leje, a dzieciaki dostają kociokwiku. Ważną kwestią jest również komfort prowadzenia zestawu ale to oczywiste, że na oryginalnym zawieszeniu niewiadówka jest słaba, a na forum na ten temat zostało napisane chyba wszystko. Mój blisko 30 letni zgniłek prowadzi się bez porównania lepiej. To jest konsekwencja kiepskich materiałów użytych do produkcji. W mojej Chateau uszczelki okien są bardziej elastyczne niż niewiadowskie o połowę młodsze, w sumie u mnie są jak nowe i bardzo dobrze dolegają do szyby.
Mógłbym tu jeszcze sporo pisać na ten temat ale wiem, że zaraz zaczną po mnie jeździć, że na FKN piszę niepochlebne opinie o niewiadówkach, a do tego mod i w ogóle więc napiszę tylko tyle. Norby zrobisz jak uważasz. Ja nie żałuję. Mam nadzieję, że wrócę do niewiadówki ale to już tylko jak zostaniemy z żoną sami i zrobimy sobie eNkę z kibelkiem. Dla max dwóch osób wypas. Mała, zgrabna, nie koniecznie lekka ;) ale łatwa do manewrowania. Dla rodziny z dziećmi, jeszcze małymi to męczarnia.
Tym co mają ochotę mnie zbesztać napiszę żeby sobie darowali. Takie jest moje zdanie w dodatku poparte doświadczeniem więc Wasze uwagi niewiele tu zmienią :twisted: .

dzin1975

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: dzin1975 » wtorek, 9 sty 2018, 20:18

Norby w morde jeża, co Ty piszesz. Wyslij Dolores na urlop, pewnie ona cię namówiła :) A poważnie, nie możesz jednej zostawić ? Tak, bo tak ? Z Twoim parkiem maszyn, będzie ładnie pasowała do kolekcji. O, już wiem. Zostaw zapiekankę, a enkę ja wezmę od Ciebie....

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: NORBY33 » wtorek, 9 sty 2018, 22:41

Reflexes nie ukrywam że na Twoja opinię najbardziej czekałem no może jeszcze Fiaciora i Ucieka. Zgadzam się że Niewiadka jest idealna na początek i najlepsza dla 2 osób chociaż ja najchętniej zostawił bym N126D i zanabył Hobby ale mój park maszyn to już przeginka i miejsca brak. Cieszy mnie wybór akurat tego modelu Hobby szczególnie że Tobie też się podoba a na pewno doświadczenie zgniłkowe masz większe.
Mam nadzieję, że wrócę do niewiadówki ale to już tylko jak zostaniemy z żoną sami i zrobimy sobie eNkę z kibelkiem. Dla max dwóch osób wypas. Mała, zgrabna, nie koniecznie lekka ;) ale łatwa do manewrowania. Dla rodziny z dziećmi, jeszcze małymi to męczarnia.
(do tej pory nie wiem jak wkleić cytowanie) :mrgreen: ale jestem tego samego zdania a nawet liczę na to optymistycznie że stać będzie mnie na starość zakupić nówkę z Niewiadowa jak panisko :lol: Pożyjemy zobaczymy na razie badam teren a na ogólnopolski trzeba czymś przyjechać więc "mało casu kruca bomba mało casu".
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: reflexes » środa, 10 sty 2018, 06:22

Przećwiczyłem różne budy, różne fora i rożne style karawaningowania. Styl karawaningowania to zupełnie indywidualna sprawa ale pamiętaj, na FKN są najlepsi ludzie ale przyczepy już nie koniecznie :-) Wybór należy do Ciebie.

Ps. Ale przycukrowałem :-)

Awatar użytkownika
NORBY33
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 22:55
Lokalizacja: KIELCE

Re: Nadszedł ten czas...Niewiadówka czy Hobby 495

Postautor: NORBY33 » środa, 10 sty 2018, 17:06

Się wie :P
NIBY WSZYSCY WIEDZĄ ŻE FLASZKA KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY ALE ZAWSZE JEST TO ZASKOCZENIE


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości