NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 4 mar 2018, 23:34

Jeszcze pokażę moje koła i dekle do cepki ;) pomysł na dekle podpatrzony gdzieś na FB :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Zielony » poniedziałek, 5 mar 2018, 10:51

Pocieszne te dekielki ;)

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » czwartek, 8 mar 2018, 20:07

Dobra Panowie, sporo poczytałem na temat remontu skorupy niewiadowki, wiec teraz dla podsumowania, jakiego wyboru dokonałem napisze tutaj jak planuje to zrobić.

Wiec pościągam wsio poza listwami aluminiowymi, pooklejam wsio co trzeba. Następnie szpachlowanie szpachla z włóknem szklanym, na to szpachla uniwersalna kremowa a na koniec szpachla sofy wykończeniowa. Po szlifowaniu i przygotowaniu podkład epoksydowy firmy TROTON

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6985271972

po szlifowaniu podkładu lakier dwuskładnikowy poliuretanowy z PPG

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7034974769

To chyba na tyle. Jakieś zastrzeżenia proszę kierować bezpośrednio w tym temacie.

Prosiłbym jeszcze o informacje. A temat ilości litrów jaka potrzebuje na cała N126E.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: CONFEX » piątek, 16 mar 2018, 06:08

Witam przeczytaj wątek remontowy Murano, z tego co pamiętam to zużył litr podkładu i trzy litry właściwego, ale też jak czytam na forum to co farba to różne ilości wychodzą powoli też jestem na etapie malowania i też mnie to ciekawi, jak pomaluje pierwszy dam znać, ale na razie to misja przyklejenie ram okiennych, pomniejszenie okna przód (bo sraczyk będzie) poszpachlowanie i te szlifowanie co tak bardzo kocham.

StaryDziad
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 21 gru 2017, 12:43

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: StaryDziad » piątek, 16 mar 2018, 08:18

Ja kupiłem 2 litry + 1/3 utwardzacza + 0,5 l. rozpuszczalnika.
Na razie zużyłem około 1,5 litra poliuretanu + proporcjonalnie utwardzacza i gdzieś 0,3 l. rozpuszczalnika. Dojdzie jeszcze bakista przednia i coś tam jeszcze to prawie wyjdzie dwa litry na przyczepkę.
Malowałem pędzelkiem, wałeczkami 10 cm gąbkowymi i welurowymi. Po pędzlu wychodzi niezbyt ładna powierzchnia. Lepsza jest po wałku. Wałek welurowy miał tendencję do zostawiania kłaczków, gąbka spisywała się lepiej, tylko zauważyłem, że lepiej od razu odciąć końcówkę wałeczka, bo ma ona tendencję do rozrywania się i pojawiają się też takie małe cząstki gąbki z tego miejsca rozerwania. Pomalowałem bez podkładu, bezpośrednio na laminat.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » piątek, 16 mar 2018, 20:57

StaryDziad pisze:Ja kupiłem 2 litry + 1/3 utwardzacza + 0,5 l. rozpuszczalnika.
Na razie zużyłem około 1,5 litra poliuretanu + proporcjonalnie utwardzacza i gdzieś 0,3 l. rozpuszczalnika. Dojdzie jeszcze bakista przednia i coś tam jeszcze to prawie wyjdzie dwa litry na przyczepkę.
Malowałem pędzelkiem, wałeczkami 10 cm gąbkowymi i welurowymi. Po pędzlu wychodzi niezbyt ładna powierzchnia. Lepsza jest po wałku. Wałek welurowy miał tendencję do zostawiania kłaczków, gąbka spisywała się lepiej, tylko zauważyłem, że lepiej od razu odciąć końcówkę wałeczka, bo ma ona tendencję do rozrywania się i pojawiają się też takie małe cząstki gąbki z tego miejsca rozerwania. Pomalowałem bez podkładu, bezpośrednio na laminat.


Dzięki za odpowiedz, ja mam zamiar malować pistoletem, mam sprzęt wiec trzeba go wykorzystać, zdarzyło mi się lakierować zderzak w samochodzie czy jakiś błotnik, no ale z farbami poliuretanowymi i podłożem z zelkotu, styczność mam po raz pierwszy, stad te pytania bo robie ja dla siebie i dlatego chciałbym aby wyszło mi to jak najlepiej. Jak ktoś jeszcze coś wie, to prosze pisać[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 18 mar 2018, 12:22

Witam Kolegów i Koleżanki ponownie!
Czas zacząć powoli remont skorupy mojej N126E, tak więc przyczepka już na garażu, z grubsza rozebrana.
Zacząłem od demontażu świateł, odblasków, i rączek manewrowych, na razie tyle, resztę zrobię w tym tygodniu, przeczyściłem także listwy aluminiowe oraz delikatnie przepolerowałem, efekt bardzo fajny.
Tył z grubsza przeszlifowałem już, żeby zobaczyć co i jak, myślałem że będzie gorzej, no ale zapowiada się całkiem przyjemna robota.
Od razu oczywiście dokonałem zakupu potrzebnych mi nowych części. Wszystko czeka w garażu na montaż ;)
Poniżej kilaka fotek przed i w trakcie prac ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na razie na tyle, postaram się w miarę na bieżąco aktualizować temat remontu :)

Pozdrawiam!
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Murano » niedziela, 18 mar 2018, 12:35

Jeżeli już nie zdejmujesz listw dachowych to przynajmniej odkręć i uszczelnij listwy nadokienne z tyłu i z przodu. One nie wymagają ingerencji w tapicerkę wewnątrz a sporo przecieków idzie właśnie tutaj.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 18 mar 2018, 13:17

Murano pisze:Jeżeli już nie zdejmujesz listw dachowych to przynajmniej odkręć i uszczelnij listwy nadokienne z tyłu i z przodu. One nie wymagają ingerencji w tapicerkę wewnątrz a sporo przecieków idzie właśnie tutaj.


tak, wiem. one będą zdemontowane ;) wszystko będzie po za listwami aluminiowymi po bokach ;)

a powiedzcie mi jeszcze, ta listwa nad drzwiami ? ona jest montowana tak jak listwy okienne czy tak jak te boczne?
Obrazek

Samoogon

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Samoogon » niedziela, 18 mar 2018, 13:56

Tak jak boczne, na śruby z nakrętkami.
Jeśli nie zdejmujeaż listw aluminiowych, postaraj się je po zdjęciu tapicerki zabezpieczyć od środka. Tzn śruby. Zalaminuj ponownie lub czymś zaklej, żeby ewentualnie gniło w środku laminatu i nie zaczęło się lać do przyczepy.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: CONFEX » niedziela, 18 mar 2018, 15:40

widzę pakiet Niewiadów nowych uszczeleczek i pierdułeczek ,spoko. Jak ci weszła do garażu ? czy to tylko złudzenie że jest wyższa od drzwi. Kurcze miłej zabawy ze szpachlowaniem dzises jak ja tego nie cierpię ja też się powoli za to biorę...

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 18 mar 2018, 19:13

CONFEX pisze:widzę pakiet Niewiadów nowych uszczeleczek i pierdułeczek ,spoko. Jak ci weszła do garażu ? czy to tylko złudzenie że jest wyższa od drzwi. Kurcze miłej zabawy ze szpachlowaniem dzises jak ja tego nie cierpię ja też się powoli za to biorę...


Nie złudzenie, na kołach nie wejdzie, odkręcam koła, zakładam bębny stare z malucha i tak wchodzi do garażu [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » niedziela, 18 mar 2018, 19:15

Samoogon pisze:Tak jak boczne, na śruby z nakrętkami.
Jeśli nie zdejmujeaż listw aluminiowych, postaraj się je po zdjęciu tapicerki zabezpieczyć od środka. Tzn śruby. Zalaminuj ponownie lub czymś zaklej, żeby ewentualnie gniło w środku laminatu i nie zaczęło się lać do przyczepy.


Od środka już pozamiatane, wnętrze robiłem w zeszłym roku całe od nowa. Z reszta jest w tym temacie na pierwszej stronie post z remontu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Samoogon

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Samoogon » niedziela, 18 mar 2018, 23:57

Aaa to przepraszam pomieszało mi się :oops:

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » wtorek, 20 mar 2018, 17:26

Panowie, jeszcze takie pytanko. Instalował ktoś gaz typu LPG w niewiadowce? Myśle nad takim rozwiązaniem. Temat takich instalacji w samochodzie jest mi dobrze znany, pytanie czy nada się taka instalacja do kuchenki gazowej? Oczywiście wsio nowe , butla, przewody, zawór, reduktor wsio, wsio, wsio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości