Instalacja wodna

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Jano
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 25 lip 2017, 20:39

Re: Instalacja wodna

Postautor: Jano » sobota, 29 lip 2017, 08:53

Dziękuje kolegom za odpowiedzi . Tak mam zlew i kran chodzi tylko o podłączenie wężykami wody na ręcz\na pompkę (rzadko będę używał - ogrodówka nie wyjeżdża) mam jakiś kawałek 8cm rurki silikonowej z jakby kulką wewnątrz czyli to chyba zaworek zwrotny jak rozumiem podpina się ją na wyjściu z baniaka 10l. aby woda się nie cofała. Fizycznie na oczy nie widziałem tego baniaka na wodę ale sądzę że ma dwa otwory we/wyj. Proszę o info na mail: royshn4@wp.pl jak ktoś ma bańkę na sprzedaż z pompką-kupię.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja wodna

Postautor: kooba » sobota, 29 lip 2017, 13:19

Tutaj to wszyscy myślą raczej o pompce elektrycznej. Jak masz kran to pytanie czy jest on z mikrowłącznikiem? Najlepiej będzie jak zrobisz zdjęcie i pokażesz to co masz. Jak pompka ma być elektryczna to pytanie czy masz w przyczepie 12V?

Jano
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 25 lip 2017, 20:39

Re: Instalacja wodna

Postautor: Jano » czwartek, 3 sie 2017, 09:30

Witam tak mam zlew i kran. Kran bez stycznika i wyłącznika zwykły metalowy na zimna wodę. Baniak chce wsadzić pod zlew kufer praktyczniejszy, rozumiem ale tam mam już2 butle gazu u przedłużącz. Zaworek zwrotny zdobyłem ale jakiś prosty bo to 7cm rurki silikonowej z kulka wewnątrz. Węże już obsadziłem dziś dokończę podłączenie ale na zbiorniku 15l umieszczonym tymczasowo pod podwoziem backa od ekstraktu Coca Coli. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Instalacja wodna

Postautor: Romlas » środa, 1 lis 2017, 22:03

http://allegro.pl/opryskiwacz-akumulato ... 67645.html
Co z tego można zrobić większość się domyśli, ale czy miał ktoś styczność z takim urządzeniem? Pitnej wody chyba i tak nikt nie trzyma w baniaku do zlewu i prysznica ,itd.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: Instalacja wodna

Postautor: chris_666 » sobota, 4 lis 2017, 13:36

Nie szkoda wagi na akumulator? Ręczny działa tak samo.

Wysłane z mojego Tapatalka

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » wtorek, 6 mar 2018, 22:45

Chciałbym zamontować nowy kran z mikrowyłącznikiem i regulacją ciśnienia.Są różne do wyboru ale czy będą pasować do oryginalnego zlewu i pokrywy? Trzeba coś przerabiać? Druga sprawa to zawór zwrotny chciałbym taki do zamontowania na pompce oryginalnej niewiadowskiej bo ten na wężu to kicha straszna.Czy może ktoś podlinkować jakiś model który się sprawdza bo jest ich kilka i nie wiem który będzie " na wieki".

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Instalacja wodna

Postautor: Miron EZD » środa, 7 mar 2018, 07:43

Hej Tantalos, ja zamontowałem model kupiony w sklepie niewiadowa.
http://www.niewiadow.com.pl/pl/p/Elektr ... 00-342/157
cena według mnie umiarkowana, niecałe 60PLN.
Sprawdził się w czasie ostatniego sezonu. Nie pamiętam już czy powiększałem otwór w zlewie :roll:
Wada tego kranu jest taka, że nawet po złożeniu wylewki do pozycji poziomej nie dało się zamknąć pokrywy,
dlatego u mnie jest bez :lol:
Widziałem gdzieś na necie patent z podwyższeniem zawiasu przez dodanie listewki.
Mam zamiar takie coś teraz wykonać przy okazji malowania zlewu i kuchenki.
Poniżej zdjęcie jak to wygląda u mnie.
20170729_110930.jpg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » środa, 7 mar 2018, 07:50

Dzięki . Myślę że luka pomiędzy zlewem a pokrywą jest na tyle mała że żaden nowoczesny kran się tam nie zmieści bez kombinacji .

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Instalacja wodna

Postautor: stachu_gda » środa, 7 mar 2018, 08:02

tantalos pisze:Chciałbym zamontować nowy kran z mikrowyłącznikiem i regulacją ciśnienia.Są różne do wyboru ale czy będą pasować do oryginalnego zlewu i pokrywy? Trzeba coś przerabiać? Druga sprawa to zawór zwrotny chciałbym taki do zamontowania na pompce oryginalnej niewiadowskiej bo ten na wężu to kicha straszna.Czy może ktoś podlinkować jakiś model który się sprawdza bo jest ich kilka i nie wiem który będzie " na wieki".


A Ty nie przewidujesz w swojej odpicowanej przyczepie bojlera?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wodna

Postautor: reflexes » środa, 7 mar 2018, 08:18

tantalos pisze:Dzięki . Myślę że luka pomiędzy zlewem a pokrywą jest na tyle mała że żaden nowoczesny kran się tam nie zmieści bez kombinacji .

Większość tych kranów ma możliwość montowania na podłożu poziomym i pionowym ale to może być trudne do wykonania więc proponowałbym zamiast robić klapę na zawiasie pójść w rozwiązanie praktykowane w pieczarkarniach, a mianowicie w deskę na zlew.
Obrazek
Ciągle otwarty zlew dość mocno ogranicza blat roboczy, a w momencie używania kuchenki praktycznie nie mamy go w ogóle.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja wodna

Postautor: Murano » środa, 7 mar 2018, 08:22

Do tego typu zlewu i pokrywy byś musiał coś takiego szukać.
Załączniki
Screenshot_20180307-082051.jpeg
Screenshot_20180307-082035.jpeg

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja wodna

Postautor: tantalos » środa, 7 mar 2018, 19:20

stachu_gda pisze:A Ty nie przewidujesz w swojej odpicowanej przyczepie bojlera?

Skoro tak powiedziałeś to teraz nie mam wyjścia i muszę ją zrobić na cacy :D Myślałem nad bojlerem ale razem z moją małżowinką doszliśmy do wniosku że to raczej zbędny gadżet.Chyba że sprawę przemyślimy jeszcze raz...
Czy mając bojler (podgrzewany z trumy) trzeba mieć ciśnienie w instalacji czy jak?
A jak podłączyć kran z zimną i ciepłą wodą mając bojler?
reflexes pisze:... a mianowicie w deskę na zlew.

W ence taka decha to musiała by być zamocowana ,bo raczej pewne że będzie na podłodze po podróży.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Instalacja wodna

Postautor: stachu_gda » środa, 7 mar 2018, 19:33

Słuchaj Tantalos, z tego co kiedyś z ciekawości się orientowałem, to z bojlerem jest tak że na instalację wody zimnej i ciepłej dajesz jedno ciśnienie z pompki (ale nie zanurzeniowej, a ssącej z zaworem ciśnieniowym, która zapewnia ciśnienie w układzie - w tej sytuacji pompka jest chyba sterowana zarówno stycznikiem przy kranie, jak i ciśnieniem). Dodatkowo widziałem że są takie komory membranowe montowane za pompką, które wprowadzają pewną bezwładność zapobiegającą ciągłym startom i stopom pompki, jak i chyba niwelują nadciśnienie spowodowane podgrzaniem wody.

Najlepiej jakby się jakiś kamperowiec wypowiedział (Włodziu na przykład ;) ). To co napisałem wyżej to moje jakieś tam spostrzeżenia po lekturze forów.

Generalnie wydaje się, że zabawa jest droga, ale cóż... Jakbyśmy chcieli tanio, to byśmy jeździli po hotelach ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja wodna

Postautor: Murano » środa, 7 mar 2018, 19:49

Cały układ zasila jedna pompka. Wszystkie kranu podłączasz do niej przewodami i niezależnie który kran otworzysz to pompka zacznie pracować.
Woda zimną i ciepła jest rozdzielona trójnikiem.
Wężyk z ciepłą wychodzi z bojlera a zimną go omija.
Proste....
Załączniki
7371c0f8f98542443ee40e149cfb841f.jpg

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Instalacja wodna

Postautor: reflexes » środa, 7 mar 2018, 20:02

Pompka jest zwykła i działa to dokładnie tak jak napisał Murano. Niby fajny gadżet ale jak już inwestować to tylko w gazowy. Wiem, że drogi i dlatego też go nie miałem i nie mam ale ten co na schemacie działa tylko zimą albo na 230V, a ja z tego akurat nie korzystam :-(


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości