Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: gabrys158 » wtorek, 1 maja 2018, 08:45

CONFEX pisze:Jestem na etapie :trzeba z zewnątrz przykręcić żeby dalej środek robić 8-) jedna listwa kedrowa spolerowana ,taśma butylowa ,silicone ,przykręcona ,oklinowana .Ta nad wejściem też ,pojawiły się światełka listwy nadokienne (tylna bez szyby zamontowana -ciało zostało dane d..ą będzie płacone. Teraz już wiem że szyby nie załorze...) :lol: Materiał na ściany wybrany ,panele i ocieplenie podłogi kupione. Wcześniej miałem może orginał nie wiem takie blaszki na końcach listew z klinami rzecz jasna odzyskanie ich -nie ma opcji polecam patent z wycieraczka samochodową ,tym drucikiem z niej raz że nierdzewny dwa daje rade :D


Wyglada super ! Podpowiedz mi jak poradziłeś sobie z klinami listew aluminiowych ? Bo się tego boje a czeka mnie to może w przyszłym tygodniu nawet...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » środa, 2 maja 2018, 17:34

gabrys158 powiem ci że kliny ładnie weszły paluszki i śrubokręcik i no problem, zanim wsadziłem klin dałem jeszcze po całości silikon bezbarwny, a na końcu każdej listwy dałem zabezpieczenie w postaci blaszki obciętej z wycieraczki samochodowej.

Samoogon

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: Samoogon » środa, 2 maja 2018, 18:33

Zakładałem wczoraj. Trochę cierpliwości śrubokręcik i opalarka i dało radę samemu to zrobić.
Nie jest to robota typu cyk fuch i zrobione ale idzie jakoś.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » czwartek, 3 maja 2018, 20:32

Dzisiaj panele leżą, muszę przyznać chłop 34 lata a pierwszy raz panele kładłem 5 razy ściągałem i kładłem hehe :lol: .Na podłogę starczyły 2 paczki po 2,5 m kwadratowego, i jedna paczka podkładu 5m kwadratowych podkład kupiłem w obi trochę drogi 40zł chyba, ale jest zaj..sty jak się stanie na boso to aż parzy w syrki idealne ocieplenie podłogi tak mi się wydaje.
Załączniki
IMG_20180503_194651_1CS.jpg
IMG_20180503_194704_1CS.jpg
IMG_20180503_200337_1CS.jpg
IMG_20180503_201933_1CS.jpg

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 3 maja 2018, 20:57

Prace idą pełną parą, muszę odwiedzić Cię i spojrzeć jak to na żywo się prezentuje ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

dzin1975

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: dzin1975 » czwartek, 3 maja 2018, 20:59

__ArroW__ pisze:Prace idą pełną parą, muszę odwiedzić Cię i spojrzeć jak to na żywo się prezentuje ;)

Za Mandarynę się weź,a nie będziesz się włóczył;)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 3 maja 2018, 21:05

dzin1975 pisze:
__ArroW__ pisze:Prace idą pełną parą, muszę odwiedzić Cię i spojrzeć jak to na żywo się prezentuje ;)

Za Mandarynę się weź,a nie będziesz się włóczył;)


Jutro dzwonię o kpl nowych szyb, bo stare się pojszły... ot taki wypadek przy pracy. A kolega prawie po sąsiedzku to trzeba poznać ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: Karolus » piątek, 4 maja 2018, 09:15

Dopiero trafiłem na Twój wątek remontowy a pisze, ponieważ ja też w pierwszej przyczepie położyłem panele.
Moim skromnym zdaniem to całkiem nietrafiony pomysł!
Pęcznieją bo wilgoć nosisz do środka, ciężkie, rozchodzą się bo podłoga pracuje...
Są już położone i mam tylko nadzieję, że Ty będziesz zadowolony...
Ja niestety ale teraz uznaje tylko linoleum...
Przemyśl oświetlenie stopnia (kawałek listwy LED - przewód) jak nasz wszystko na wierzchu....

Powodzenia w remoncie :-P

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » piątek, 4 maja 2018, 10:35

Kurcze z faktycznie masz rację z tym pracowaniem podłogi, ale u mnie będzie jeszcze kibelek to poaiedzmy że bedą jeszcze tam dokręcone no i pod każdym mebelkiem, zaryzykuje. Dobry pomysł z rym oswietleniem stopnia pomyślimy. ArroW jak ci po drodze to wpadaj z miłą chęcią od 17 nastej w tygodniu w weekendy praktycznie od rana jestem w warsztacie, zapraszam przyda się opinia kogoś kto ma podobne zainteresowania.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1490
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: __ArroW__ » piątek, 4 maja 2018, 11:28

Ja jeżdżę regularnie na Twoim terenie, postaram się zajrzeć w week ;)
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » sobota, 5 maja 2018, 21:33

I oto podświetlenie stopnia, tylko te kable jeszcze pokitrać

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » sobota, 5 maja 2018, 21:40

O i tak umiem wstawiać zdjecia z telefonu raczej...je..e smartfony, jutro wstawie z kompa . Dziś odklejałem zawiasę okna ja pier ale taśma butylowa 3 ma masakra,ale jakoś dało radę i szybe wstawiłem

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » niedziela, 6 maja 2018, 18:42

Witam dodaje zdjęcia stopnia Karolus dziękuje za dobrą rade faktycznie ciekawie to wygląda :D Zrobiłem też naklejki na przód i tył przyczepy, zainstalowałem oświetlenie zewnętrzne (wiem takie kwadratowe :roll: ) ale za darmoszke było i nawet hella. Przykleiłem ramę okna tylnego trzeba jeszcze wypełnić te wnęki w laminacie styropianem (tapicerka po całości) i zastanawiam się nad daniem wywietrznika z przodu przyczepy w strefie kuchennej, obok tego mojego śmiesznego okienka, czy nie było by lepiej podczas gotowanie... nie wiem doradzie coś. I w sumie pytanie do Miron EZD, ale jak i was wszystkich. Mam jakieś jednak mieszane uczucia co do instalacji webasto w bakiście gaz, akumulator, i zbiornik z paliwem -benzyną (oczywiście nie ten-metalowy jakiś) i jeszcze wciśnięte tam webasto które ma tam płomyczek w środku. Wiem szczelne wszystko itp, ale tak jakoś za dużo wybuchowych obok palącego się... i te 10l wody co podczas wybuchu może zgasi płomienie :lol: heheheh :lol: Miron EZD jak byś mógł jakieś zdjęcia podrzucić gdzie masz zbiornik z paliwem do webasta ...
Załączniki
stopien.jpg
stopien z dala.jpg
naklejka tyl.jpg
naklejka przod.jpg
os zewn.jpg
szyba tył.jpg
okno srodek.jpg
bklista.jpg

Perkoz86
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwie 2018, 18:04

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: Perkoz86 » niedziela, 6 maja 2018, 19:02

Panele są niewdzięczne jak łapią wilgoć albo coś się wyleje, wygląda ładnie, wyszło pewnie nie drogo. Ale trzeba się pilnować, żeby np nie zostawić mokrych butów. jak coś się wyleje to szybko wycierać. W mieszkaniu mam spuchnięte w paru miejscach. A to miska z wodą stała wilgotna, a to z choinki w Boże narodzenie pociekło.
Przyczepka super. Czy drewniane elementy w oknie pod uszczelką robiłeś nowe ? jeśli tak , to czy masz jakieś fotki z prac ?

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Remont Niewiadów n 126D rozpoczety

Postautor: CONFEX » niedziela, 6 maja 2018, 19:36

Perkoz86 wiem jak to z panelami i wodą powiem tak dzieci nie mamy, a w Niewiadówku będą 2 dorosłe osoby, no ale ogólnie czas pokarze. Co do ramy okiennej kupując ją byłem świadomy że wiele drewnianych elementów nie będzie się nadawała ,a tu po rozebraniu :shock: jedyne co wymieniłem to 2 listwy w przedniej części reszta (nawet pod podłoga) stan bdb+ ewentualnie tylna rama była by wykonana dosłownie tak samo z listewek i sklejona na wczepy a ten kawałek wyciął bym z 3 kawałków 2 dłuższych i środkowego krótszego i skleiłbym razem chyba najłatwiej było by tak wykonać i mocniejsze będzie. Przednia okienna (ponieważ zmniejszałem okno) została wykonana z 2 kawałków sklejki jakie jeszcze dało się wyciąć ze starej podłogi, to jeśli chodzi o materiał nie ekonomiczne, ale materiał był.
Załączniki
ten kawałek.jpg


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości