NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: tantalos » sobota, 12 maja 2018, 21:47

Miałem te same przednie pozycyjne co Ty. Padlina jakich mało, po pierwszych deszczach od razu nabrały wody. Uszczelniałem silikonem ale nic to nie dało, klosze kruche, trochę mocniej dokręcisz i pęka.Wymień je na lepsze póki możesz. Wkręty od zatrzasku drzwi to czarne do płyt GK? Szybko zardzewieją, wymień na nierdzewne. Ogólnie to fajnie idziesz z tematem :)

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » sobota, 12 maja 2018, 22:01

tantalos pisze:Miałem te same przednie pozycyjne co Ty. Padlina jakich mało,po pierwszych deszczach od razu nabrały wody.Uszczelniałem silikonem ale nic to nie dało,klosze kruche ,trochę mocniej dokręcisz i pęka.Wymień je na lepsze póki możesz.Wkręty od zatrzasku drzwi to czarne do płyt GK? Szybko zardzewieją,wymień na nierdzewne.Ogólnie to fajnie idziesz z tematem :)



Lampy zostawię na razie, pouszczelniałem wsio butylem więc myślę, że powinno być ok, jak nie, to będę zmieniał. A co do śrub to rozważam wymianę na nierdzewne właśnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » wtorek, 15 maja 2018, 14:03

Panowie i Panie, zwracam się do Was z prośba, zmierzył by mj ktoś na jakiej wysokości należy przykręcić listwę aluminiowa z oknem z przodu i z tylu w n126E? Najlepiej jak by było zmierzone od ramy okna w laminacie do dolnej części listwy, ewentualnie od uszczelki do dolnej części listwy. Będę wdzięczny, pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Murano » wtorek, 15 maja 2018, 14:19

gabrys158 pisze:Panowie i Panie, zwracam się do Was z prośba, zmierzył by mj ktoś na jakiej wysokości należy przykręcić listwę aluminiowa z oknem z przodu i z tylu w n126E? Najlepiej jak by było zmierzone od ramy okna w laminacie do dolnej części listwy, ewentualnie od uszczelki do dolnej części listwy. Będę wdzięczny, pozdrawiam.


To nic nie da bo dokładność speców w Niewiadowie jest słaba.
Zrób tak:
Zamontuj uszczelki, kliny i okucia na szybach.
Poproś kogoś do pomocy żeby z zewnątrz przytrzymał ci szybę z listwą i ustawcie ją dokładnie w świetle uszczelki.
Przykręć wszystkie bolce do zamykania szyb na ramie i zamknij okno bez przykręcania listwy.
Potem delikatnie trzeba szybę naciągnąć do góry bo po przykręceniu listwy "siądzie" i możesz zaczynać wkręcanie wkrętów.
Najpierw dwa po bokach a potem cała reszta.
Wszelkie pomoce typu taśma samoprzylepna do podtrzymania, podkładki i kliny do ustawienia oraz inne gadżety mile widziane według własnej inwencji
Powodzenia!

Samoogon

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Samoogon » wtorek, 15 maja 2018, 17:49

Popieram to jedynie słuszna droga. Najpierw zamknąć okno, potem je przykręcić.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » czwartek, 17 maja 2018, 00:04

Ok, dzięki Pany, tak właśnie zrobię [emoji4]
Dziś miałem troszkę więcej czasu wiec, przerobiłem sobie całą instalację elektryczną 230v na nowo, tylko dlatego, że zrobiłem w zeszłym roku także nową, lecz bez uziemienia, teraz wykorzystując to, że meble są wyjęte a i gniazdko przyłączeniowe zmieniam na nowe typu CEE wiec stwierdziłem zrobię od razu to uziemienie, niech jest jak należy.

Obrazek

Założyłem też nowe uszczelki okien stałych wraz z uszczelnieniem Sikaflexem oraz oczywiście założeniem szyby i klina. Uszczelka w oknie od strony drzwi troszkę się zniekształciła, nie wiem dlaczego, ale stwierdziłem, że jeśli będzie szczelna to zostawię, jeśli by się gdzieś dostawała woda, wyjmę ją i założę na nowo.

Obrazek Obrazek

Zdążyłem tez założyć uszczelki okien stałych wraz z klinem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Na dziś byłoby to na tyle.

Ciąg dalszy w kolejny dni w wolnych chwilach. Może uda mi się skończyć i wyjechać z garażu w sobotę [emoji41] ale to tylko może.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Murano » czwartek, 17 maja 2018, 06:46

Ciężko dojrzeć na tych zdjęciach ale sprawdź czy jest prawidłowo założona uszczelka.
Pokaż jak w środku się kołnierz ułożył.
Być może zamieniłeś stronami a raczej na pewno jest źle łączenie na obwodzie.
Uszczelki boczne powinny się łączyć na dolnej krawędzi a klin na górnej.
Wydaje mi się, że masz przesuniętą uszczelkę o 180°

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » czwartek, 17 maja 2018, 08:36

Murano pisze:Ciężko dojrzeć na tych zdjęciach ale sprawdź czy jest prawidłowo założona uszczelka.
Pokaż jak w środku się kołnierz ułożył.
Być może zamieniłeś stronami a raczej na pewno jest źle łączenie na obwodzie.
Uszczelki boczne powinny się łączyć na dolnej krawędzi a klin na górnej.
Wydaje mi się, że masz przesuniętą uszczelkę o 180°


Nie no łączenie uszczelki mam na dole a łączenie klina na gorze. Wszystko niby tak jak ma być. Zanim założyłem klin wsio było ok a po klinie ja rak powykrzywialo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: Murano » czwartek, 17 maja 2018, 08:52

Zerknij jeszcze tutaj. Rafalski fajnie pokazuje poprawny montaż jeżeli chodzi o strony.

viewtopic.php?f=36&t=7086&p=130134&hilit=Uszczelka+pofalowała#p130134

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 17 maja 2018, 10:28

gabrys158 pisze:Nie no łączenie uszczelki mam na dole a łączenie klina na gorze. Wszystko niby tak jak ma być.

Jeśli chodzi o falowanie to nie ma znaczenia czy założyłbyś uszczelki łączeniem u góry czy u dołu. Zerknij w ten link który Murano wstawił, tam pokazany jest "plasterek" wycięty z uszczelki i zaraz załapiesz o co chodzi. Mogłeś przez pomyłkę założyć odwrotnie, nie tym rowkiem i dłuższą "wargą" w stronę szyby a to właśnie dałoby efekt pofalowania od wewnątrz.
Inna sprawa, że mi w 132 też lekko pofalowało i to mimo poprawnego założenia. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Próbowałem jakoś ułożyć uszczelkę ale nic to nie dało. Co ciekawe w eNce montowałem w identyczny sposób i jest OK...

A tak w ogóle to elegancko Ci idzie remont :)

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » czwartek, 17 maja 2018, 12:04

Uszczelka założona tak jak mówicie czyli poprawnie. Od wewnątrz jak widzicie na poniższym zdjęciu, siadła elegancko.

Obrazek

Dziś jeszcze dokończyłem całą elektrykę już na gotowo, włącznie z instalacją wodną.

Obrazek Obrazek Obrazek

Także jak widać, coraz bliżej końca [emoji4]
Obrazek

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 17 maja 2018, 12:19

gabrys158 pisze:włącznie z instalacją wodną.

Brakuje Ci zaworka zwrotnego na pompce wody. Zakłada się go na pompkę a dopiero na niego nakłada wężyk. Bez niego woda będzie cofała się do baniaka.
Chyba, że masz tego typu zaworek ale np. na wężu, bliżej kranu, to co innego.

Awatar użytkownika
gabrys158
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 23 sty 2018, 19:30
Lokalizacja: Wadowice

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: gabrys158 » czwartek, 17 maja 2018, 14:20

RAFALSKI pisze:
gabrys158 pisze:włącznie z instalacją wodną.

Brakuje Ci zaworka zwrotnego na pompce wody. Zakłada się go na pompkę a dopiero na niego nakłada wężyk. Bez niego woda będzie cofała się do baniaka.
Chyba, że masz tego typu zaworek ale np. na wężu, bliżej kranu, to co innego.


A jak będzie zaworek? To gdzie woda będzie szła jak nie do zbiornika? Pytam bo nie znam tematu i myślałem, że tak może być [emoji14]
Obrazek

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: reflexes » czwartek, 17 maja 2018, 14:27

Woda zostanie w przewodach więc każde następne uruchomienie kranu spowoduje, że woda poleci od razu, a nie po chwili, bo najpierw będzie musiała się napełnić i odpowietrzyć cała instalacja. Tyle teoria, bo w praktyce wcale tak nie musi być. Ja w poprzedniej przyczepie przerabiałem instalację i też wstawiłem zaworek zwrotny. Z tym, że u mnie on powodował jakieś zakłócenia i pompka nie zawsze chciała zaciągnąć wodę gdy świeżo napełniałem instalację. Wywaliłem i było znacznie lepiej, a woda wcale się nie cofała. Jednak to może być też zasługą zakręcanych kranów (podciśnienie), a Niewiadówce kran to przecież zwykły kawałek rurki.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: NIEWIADÓW N126E by gabrys158 - kupno, remont, modyfikacje

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 17 maja 2018, 14:50

gabrys158 pisze:To gdzie woda będzie szła jak nie do zbiornika?

Nie będzie cofki. Po puszczeniu pedału włączającego pompkę, woda z wężyka nie wróci do baniaka, co za tym idzie nie będzie zwłoki po ponownym naciśnięciu pedału, tak jak Reflexes to opisał.
Zaworek do tej pompki wygląda tak:
Obrazek
reflexes pisze:pompka nie zawsze chciała zaciągnąć wodę gdy świeżo napełniałem instalację.

Najczęściej chodzi o bąbel powietrza uwięziony w pompce który czasem zostaje w niej po wyjęciu z baniaka i ponownym zanurzeniu. To samo jest u Krzycha w eNce i w takiej sytuacji trzeba pomajtać pompką albo zassać ustami z kranu na włączonej pompce :)
reflexes pisze:Jednak to może być też zasługą zakręcanych kranów

Pewnie tak, przy zakręcanym kranie woda się nie cofnie.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości