Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Samoogon

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 lip 2018, 08:22

GrzegorzBruta pisze:
Samoogon pisze:Pomaga mi żona i to głównie Jej mogę zawdzięczać, że coś w ogóle zrobione.

Sytuacja bliźniacza do mojej, gdyby nie Kamila to chyba jeszcze bym się z tym wszystkim bawił.

PS.
Również mam nadzieję kiedyś zobaczyć Twoją pracę na żywo, a jeśli będzie jakiś spot nad jeziorem jestem jak najbardziej chętny, jeśli czas pozwoli.

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 10:04

GrzegorzBruta patrząc i czytajac to co robisz to ci powiem zaplecze narzędziowe masz wodze większe od mojego, i wisz jak czego używać sporo morzna się od ciebie nauczyć, miło że przekazujesz wiedzę dalej. Pracujesz perfekcyjnie, i masz coś czego ci zazdroszcze-cierpliwość i głwnie przez to porównujac przykładowo twoją Niewiadòwke z moją Ty byś wygrał konkurs na prezesa firmy Niewiadòw, mało tego chciałbym żeby taka osoba pracowała nademną, bo wiem że otrzymałbym najceniejszą rzecz na świecie- konkrętna wiedze. Dzięki temu nowe i stare przyczepy nie były ba taki niedorobione i ujowo spasowane, w sumie łącznie z moja hehe

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 10:08

Przepraszam za błędy wszelkiej maści tym bardziej źe pisownia z tych smatfonòw to nie dla mnie

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » niedziela, 15 lip 2018, 11:00

Hehe. Coś czuję że jak by Grzegorz prezesował w N. To by musiał pół ekipy wymienić. Ale to były takie czasy że połowa albo więcej naszej produkcji to były wyroby 2 albo 3 kategorii
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 12:44

Właśnie a nie lepiej by był gdyby te przyczepy produkowali ludzie, którzy maja zamiłowanie do tego, produkt końcowy był by fenomenalny a przecież o to chodzi, a nie robie bo musze....

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 15:16

CONFEX pisze:Właśnie a nie lepiej by był gdyby te przyczepy produkowali ludzie, którzy maja zamiłowanie do tego, produkt końcowy był by fenomenalny a przecież o to chodzi, a nie robie bo musze....

Dzisiaj "najważniejszą" osobą w firmach, jest dyrektor do spraw ekonomicznych inaczej mówiąc ...trzeba generować zyski.
Stosuje się tanie materiały i obcina pracownikom pensje na wszelkie, możliwe sposoby. Nie mówię już o modnych w tych czasach redukcjach załogi ( czytaj zwolnienia pracowników ) następnie obowiązki zwalnianych pracowników przejmują Ci, co zostali.
Efekt jest taki, że kolega stracił pracę ale drugi kolega teraz musi pracować za dwóch i za te same pieniądze ma dwa etaty ;)
Teraz może prezes podwyższyć pensje dyrektorom ;)
To jest takie coś, co działa,,,,dodać roboty, ująć pieniędzy i gra muzyka ;) Znowu są zyski ale na chwilę ;)
Jak zmniejszą pensję, to prawdziwy fachowiec odejdzie, zna swoją wartość i wie, że w swoim zawodzie znajdzie zawsze pracę i za większe wynagrodzenie, zostanie na firmie ten, kto nie ma wyjścia i musi, bo pracy nie ma a musi gdzieś pracować.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 15:36

CONFEX pisze:GrzegorzBruta patrząc i czytajac to co robisz to ci powiem zaplecze narzędziowe masz wodze większe od mojego, i wisz jak czego używać sporo morzna się od ciebie nauczyć, miło że przekazujesz wiedzę dalej. Pracujesz perfekcyjnie, i masz coś czego ci zazdroszcze-cierpliwość i głwnie przez to porównujac przykładowo twoją Niewiadòwke z moją Ty byś wygrał konkurs na prezesa firmy Niewiadòw, mało tego chciałbym żeby taka osoba pracowała nademną, bo wiem że otrzymałbym najceniejszą rzecz na świecie- konkrętna wiedze. Dzięki temu nowe i stare przyczepy nie były ba taki niedorobione i ujowo spasowane, w sumie łącznie z moja hehe

Jeżeli chodzi o pracę, to powiem, że nie ma się czym podniecać.
Nie jestem tapicerem, stolarzem z zawodu itp
Zajmowałem się stolarstwem od dziecka a mój dziadek miał jeszcze warsztat stolarski przed wojną :)
Miałem po kim odziedziczyć zamiłowanie do pracy z drewnem.
Dzisiaj stolarstwo to już nie drewno.
Stolarstwo dzisiaj, to raczej obsługa maszyn a nie jakieś ręczne robótki.
Do obróbki płyt, fornirów, laminatów itp potrzeba konkretnych, drogich, stacjonarnych maszyn i co więcej ! odpowiedniej hali.
Do perfekcji to mi jeszcze dużo brakuje, zawsze się można do czegoś doczepić ale ważny jest efekt całości.
Nie ma u mnie w przyczepie jakiś miejsc rażących po oczach typu krzywo, zwisa, szpara, ledwo się trzyma itp
Szału też żadnego nie ma.
Jest jak jest i nic nie poradzę. Żadnych skomplikowanych łuków, zaokrągleń, żaluzji aluminiowych itp
Jednak przyznam się, że marzy mi się takie żaluzje aluminiowe w szafie zamontować zamiast drzwi.
Cena zwala z nóg i chyba odpuszczę ale kto wie, jak mnie poniesie to założę.
Nie wiem, czy 600 zł by wystarczyło na takie drzwi.
Plastikowe też są ok a tylko kilka groszy tańsze.
Porozgladam się dzisiaj za takim rozwiązaniem po necie i policzę ile takie coś kosztuje na dzień dzisiejszy.

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dankm » niedziela, 15 lip 2018, 18:54

A zrobić z drewna?
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 21:40

dankm69 pisze:A zrobić z drewna?

Sama żaluzja to nic ale mechanizm. Bez mechanizmu taka robiona żaluzja się blokuje.
Lżej z żaluzją nie będzie nic ( mechanizm też swoje waży )
Jednak by była wygoda, bo drzwi na środek przyczepy nie wchodzą przy otwieraniu.
Odpadają też zawiasy, zamki, klamki itp
Montaż tych zawias i zamków to porażka, delikatne przesunięcie i nie chce się otwierać a koszt też wcale niemały.
Dzisiaj tylko chodziłem koło przyczepy i tak jestem ciekawy czy będę miał światła i kierunkowskazy oraz stop sprawny :)
Polutowałem kable zamiast wtyczek i niby wszystko tak samo być powinno.
Przewody pod tapicerką :)
Oczywiście dostęp to jakieś 40 minut do lamp ale roboty masa ;)
Jutro się dowiem heheheh

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 30 lip 2018, 02:06

Moje prace przy przyczepie trochę się odwlekają z dwóch powodów. Ważniejszy jest odpoczynek niż jakiś tam remont grata.
Mój plan w tym roku to 160 dni na rybach :) Innych planów nie mam hehehe
Druga sprawa to frez jaki zakupiłem, nie nadaje się już do dalszej pracy.
Wycinanie frezem otworów w wiszących szafkach musi poczekać.
Chciałem omówić tu frezy i ich żywotność.
Frez prosty
https://allegro.pl/makita-frez-frezy-fr ... 59417.html
Jest to dosyć dobry frez. Ma jednak swoje wady i zalety.
Zaletą jego jest cena i dosyć ładna praca. Wadą jego jest żywotność. Taki frez kończy swój żywot po 10 metrach cięcia w płycie ( potem się tępi i czuć pięknie spalenizną ) Zawsze przy frezowaniu nalezy używać odpylacza lub nawet odkurzacza, gdyż zbierze nam to pył z frezowanego elementu oraz co bardzo istotne ....odprowadzi ciepło !
Dla kogoś, kto potrzebuje wykonać jakąś jedną czynność to mozna spokojnie nim popracować. Natomiast przyszłości z nim raczej nie widzę ;)
Dlatego warto do takich prac zaopatrzeć się we frez spiralny
https://allegro.pl/cmt-frez-spiralny-d- ... 78810.html
Jaka jest różnica pomiedzy takimi frezami ?
Można to porównać do cięcia nożem np kiełbasy
Frez prosty to jak nóż naciskający na kiełbasę a frez spiralny to tak jak nóż naciskający na kiełbasę i przesuwający się po niej.
Czyli mamy różnicę wyjaśnioną.
Frezy spiralne również dzielimy na kilka typów ale to już nie jest tak istotne przy takich pracach.
Frezy spiralne mają też swoje wady. Trudno się je ostrzy a w warunkach domowych jest to po prostu niemożliwe.
Są też droższe od frezów prostych.
Ja jednak wybrałem frez prosty dlatego, że jego średnica jest trochę większa i ładnie rogi zaokrągli w narożnikach wnęk.
Lepiej się potem to okleja, gdyż jednym kawałkiem okleiny to okleimy.
Pracując frezarką z większym frezem mamy stabilniejszą pracę. Trzeba też pamiętać o posuwie bo frezowanie to wbrew pozorom trudna sztuka. Posuw, obroty, rodzaj frezu i materiał i to wszystko musi być dobrane indywidualnie do każdego obrabianego przedmiotu. Najlepsza metoda to metoda prób i błędów ale jak wiadomo ja błędów nie robię to jedynie jako informacja dla innych ;)
Natomiast frezem spiralnym już nie. Na dodatek po wyfrezowaniu, nie wejdzie tam później frez do zaokrąglenia okleiny ( zostawi nam niedoróbki )
Teraz czekam na dwa dodatkowe frezy proste i jak tylko dowiezie je kurier, to zaczynam dalsze prace.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 lip 2018, 02:36 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 2 razy.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 30 lip 2018, 02:23

Jakis czas temu zakupiłem również taką lodówkę i u tego samego sprzedawcy. Odebrałem ją osobiście ( Sosnowiec) i zbiłem cenę o równe 100 zł :)
Na samej lodówce zbiłem cenę 50 zł ale za darmo dostałem reduktor z wężem i końcówkami o wartości 50 zł :) na wyposażeniu reduktora i węża brak i trzeba dokupić osobno.
Tristar Fun Camp holenderskiej firmy
https://allegro.pl/lodowka-samochodowa- ... 87627.html
Bez lodówki wybieranie się na jakiś dłuższy czas w takie upalne dni nie ma dla mnie sensu i po ostatnim wyjeździe i "niszczeniu" żywności musiałem coś z tym zrobić i kupić jakąś lodówkę.
Lodówka jak dotąd spisuje się idealnie i nie ma się do czego doczepić. Stoi podłączona pod 230 V już kilka dni w garażu i wszystko ok.
Jestem zresztą pod wrażeniem, bo w garażu mam chwilami grubo ponad 30 stopni w te upalne dni a chłodzi super.
Na gazie chodzi również dobrze i myślę, że jak na dzień dzisiejszy, to jestem zadowolony z zakupu.
24 mce gwarancji a ja praktycznie ją przez te dwa lata dojadę na maxa ;)
Za kilka dni znów ruszam na ryby (środa ) , chociaż kilka dni temu z ryb wróciłem ;) i przetestuję ją na gazie a potem zdam relacje z pracy lodówki w terenie i testach tempertur wewnatrz i na zewnątrz ;)
Może ktoś się skusi i sobie kupi nową za połowę ceny Dometica czy Elektroluxa
Teraz mam dwie lodówki, jedna w przyczepie a druga mobilna w busie.
Od lodówek głowa nie boli a nie ma nic gorszego jak picie ciepłej coli ( alkoholi nie ruszam, bo się brzydzę pijakami ) hehehe

Awatar użytkownika
neeken
Posty: 221
Rejestracja: niedziela, 26 lut 2017, 10:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: neeken » poniedziałek, 30 lip 2018, 07:33

Fajna ta lodówka, którą podlinkowałeś, jednak w jej opisie znalazłem jedną nieprawdę lub zatajenie prawdy jak kto woli :D
(np. temperatura otoczenia wynosi 32 stopnie a średnia temperatura w lodówce to jest między 3 a 8 stopni). Temperatura lodówki przy elemencie chłodzącym może spaść nawet do 0 stopni. Żadna inna lodówka samochodowa nie schłodzi do tak niskiej temperatury.

Sprzedawca nie wie, że są samochodowe lodówki, które mogą nawet mrozić ?
Niewiadów 126e 1986
Toyota Previa
Toyota Yaris
Cinquecento 0.9
Kawasaki ZX-12R
Wigry 3

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » poniedziałek, 30 lip 2018, 09:17

No agregatu to ona też raczej nie ma,
Ale skoro działa i nie widać różnicy to....
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 30 lip 2018, 21:46

neeken pisze:Fajna ta lodówka, którą podlinkowałeś, jednak w jej opisie znalazłem jedną nieprawdę lub zatajenie prawdy jak kto woli :D
(np. temperatura otoczenia wynosi 32 stopnie a średnia temperatura w lodówce to jest między 3 a 8 stopni). Temperatura lodówki przy elemencie chłodzącym może spaść nawet do 0 stopni. Żadna inna lodówka samochodowa nie schłodzi do tak niskiej temperatury.

Sprzedawca nie wie, że są samochodowe lodówki, które mogą nawet mrozić ?

Wiesz jak to jest, żeby dużo sprzedać to trzeba dużo napisać. Mogli spokojnie napisać, że jeszcze sama piwo nalewa ;)
Jedno jest pewne, jest chyba najtańsza na rynku i działa ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 30 lip 2018, 21:54

Romlas pisze:No agregatu to ona też raczej nie ma,
Ale skoro działa i nie widać różnicy to....

Opis jest od lodówki, którą mają jeszcze na hurtowni.
Ta sama cena lecz z agregatem 230 Vi 12 V ale niestety nie na gaz a ja generalnie bazuję na gazie ;)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości