Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 14 sie 2018, 01:41

Jeszcze dwa zdjęcia z montażu łóżka. Wszystko dopasowane jak trzeba.
Nogi łózka od strony przedniego okna zostały zmodernizowane w taki sposób, by uwzględnić krzywiznę przedniej ściany.
Wzmocniłem je i ściąłem ukośnicą pod odpowiednim kątem. Teraz można skakać po łóżku.
Innej drogi nie było.
Została dosyć duża wolna przestrzeń pomiędzy przednią ścianą a łóżkiem ale to nadrobi już sam, sztywny materac i nie ma mowy, by można było odczuć jakieś niedogodności :)
Szerokość stelaża to dokładnie 120 cm a szerokość materaca 130 cm (celowe rozwiązanie i brałem to pod uwagę robiąc zakupy).
Powiem tak, że łóżko nieprzykręcone do podłogi leży i nawet nie drgnie.
Dopasowałem je w taki sposób, by przód wspierał się dokładnie na drewnianych wzmocnieniach ścian bocznych, co uniemożliwi przesunięcie stelaża podczas ostrzejszych hamowań. Przód natomiast ma na tyle luzu, by nie doszło do obijania się o przednią ścianę.
IMG_20180814_012153.jpg

Szczelina pomiędzy ścianą boczną a łóżkiem (nie można tego dawać na styk, lub na ciasno, gdyż buda pracuje podczas jazdy)
IMG_20180814_012217.jpg

Powiem jeszcze na koniec, że taki stelaż ma kilka zalet. Najważniejsza zaleta to amortyzacja i to, że mamy do dyspozycji całą, wolną przestrzeń pod łóżkiem, bez przegród, słupków, wzmocnień.
Jak nie było zamontowanego łóżka, to powiem, że przyczepa sprawiała wrażenie dużej. Teraz po montażu już jest dosłownie mikroskopijna.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3880
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: tomcat » wtorek, 14 sie 2018, 10:13

Oj, oj…
Grzegorzu, w żadnym słowie mojego komentarza nie ma ani krzty podważania kompetencji i umiejętności Twoich oraz polskich stolarzy. :idea:
Wręcz przeciwnie; jestem pełen podziwu co do jakości i precyzji Twojej pracy. ;)
Jednak sam wiesz doskonale, że większość z nas nie dysponuje takim spektrum narzędzi a jak sam napisałeś rozpoczynając wątek:
GrzegorzBruta pisze:"...Kompletujemy wszystkie potrzebne materiały i narzędzia ( bez tego nic nie zrobimy)…"

GrzegorzBruta pisze:"...Jeżeli jednak macie zapał do pracy, czas i pieniądze i wszystkie te młotki, śrubokręty, miary, pędzle itp
To teraz zakasać rękawy i zabierać się za pracę, bo nikt za nas niczego nie zrobi
Czeka na nas praca lakiernika, tapicera, stolarza, spawacza, elektryka, montera urządzeń gazowych i hydraulika i kilka innych zawodów razem wziętych.
Jak to mówią, nawet maszyna jeśli jest do wszystkiego to tak szczerze mówiąc do niczego się nie nadaje My jednak mamy chęci a czy umiejętności, to już wyjdzie w praniu.
Mamy zamiar zostać fachowcami to zostańmy. .."

"Ugryzłeś" temat z własnej perspektywy posiadacza tych wszystkich sprzętów oraz umiejętności i tak też go opisujesz.
Nazwałeś Swój wątek "Poradnikiem", ale czytając go można w niektórych MOMENTACH odnieść wrażenie, że bez tych narzędzi i umiejętności nic nie da się zrobić a przecież większość z nas zrobiła remont nie dysponując takim sprzętem :?:
Ok; może nie z taką precyzją ale można ;)
GrzegorzBruta pisze:"...Nie piszę, jak gościu pokazuje kampera za kilkaset tysięcy, że ma sobie zamiennik kupić …"

Nikomu nie każę kupować zamiennika - napisałem tylko, że MOŻNA takowe nabyć...
GrzegorzBruta pisze:"...Zasada jest prosta z gó....na bicza nie ukręcisz. Jaki ołówek, taka linia. Życia nie oszukasz. .."

Mając ograniczony budżet niekiedy trzeba i czasem się udaje :D
GrzegorzBruta pisze:"...Nie miałem do lakiernika pretensji, że ma kabinę lakierniczą i mega sprzęt do malowania a ja nie mam. …"

Broń Boże;nie mam do Ciebie pretensji o sprzęt :!: Mogę tylko pozazdrościć... ;)
GrzegorzBruta pisze:"...Jeden pije, pali itp a ja sobie kupuje narzędzia i wędki …"

Szacun; ja odkładam na emeryturę :D
GrzegorzBruta pisze:"...Zagłębiarka zwraca się w ciągu miesiąca!
Popatrz na usługi np podcinanie drzwi, docinanie i montaż blatów kuchennych, zabudowa wnęk, szafy przesuwne itp..."
"...Przechodząc na emeryturę trzeba sobie znaleźć zajęcie a w moim przypadku to stolarstwo i wędkarstwo, żeby nudy nie było..."

Przecież to napisałem tylko trochę krócej:
tomcat pisze:"...No chyba, że gość z branży, który wykorzysta ją później zawodowo..." ;)

GrzegorzBruta pisze:"...Powiem Ci szczerze, że lepiej nic nie mówić o narzędziach, bo zaraz wywołasz wilka z lasu i posypie się las hejtu …"

Gdzie tu "las hejtu" :?
Wyraziłem tylko swoją opinię w temacie :roll:
GrzegorzBruta pisze:"...Tu też pokazujesz, że można coś prosto uciąć, wyfrezować i potem pokażesz efekt końcowy, to narzędzia za drogie
Ludziom nie wygodzisz...

Chyba nigdzie w moim komentarzu nie podważyłem jakości Twojej pracy oraz nie napisałem, że "...narzędzia za drogie..." :?:
GrzegorzBruta pisze:"...Trzeba pewne rzeczy docenić, że ktoś pokaże jak się co robi itp i potem jak to wygląda..."

Uwierz, że doceniam to co robisz i w jaki sposób - naprawdę szacun :!:
Nie jestem człowiekiem konfliktowym i nie miałem zamiaru Cię urazić ;)
Po to jest chyba forum żeby każdy mógł wyrazić swoje poglądy i opinie w danym temacie :?

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy i tak jak ktoś napisał też chciałbym zobaczyć to w realu.

Powodzenia ;)

Poprawiłem czytelność - cytaty. R.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 14 sie 2018, 18:20

[quote="tomcat"]Oj, oj…
uote]
Uwierz, że doceniam to co robisz i w jaki sposób - naprawdę szacun :!:
Nie jestem człowiekiem konfliktowym i nie miałem zamiaru Cię urazić ;)
Po to jest chyba forum żeby każdy mógł wyrazić swoje poglądy i opinie w danym temacie :?

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy i tak jak ktoś napisał też chciałbym zobaczyć to w realu.

Powodzenia ;)

Powiem Ci szczerze, że nigdy się nie obrażam itp
jak pisałeś, jest forum i ma być rozmowa i wymiana zdań.
Każdy ma prawo wyrazić swoje własne zdanie i tyle.
Ja też piszę co myślę i robię co umiem.
Jak wcześniej ktoś pisał, że jedni kupują przyczepy do remontu za kilka stówek i chcą też zrobić remont.
Po co mi taka informacja ? Co mam się rozpłakać, że kogoś nie stać na przyczepę czy kampera ?
Nie mam przyczepy to jadę bez i po sprawie.
Byłem nad morzem i widziałem ceny za postój przyczepy, bo tak to można nazwać. Kamperowanie to nie jest nic taniego!
Lata całe jeździłem z namiotem pociągiem stojąc w korytarzu przez kilkanascie godzin, jadłem prlowskie konserwy popijając wodą. Nikomu mnie nie było żal a niektórzy mi jeszcze tego nawet zazdrościli, że gdzieś jadę ;)
Remontowanie przyczepy to poważny wydatek i trzeba się z tym liczyć i tyle.

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3880
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: tomcat » wtorek, 14 sie 2018, 19:02

"...Remontowanie przyczepy to poważny wydatek i trzeba się z tym liczyć i tyle..."
Zgadzam się całkowicie ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 14 sie 2018, 21:07

Coś tam wiem o remontach i cenach ;)
Jak tak napisałeś, że się zgadzasz to aż musiałem się przejechać hehehe
IMG_20180814_203932.jpg

IMG_20180814_203944.jpg

IMG_20180814_203958.jpg

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 14 sie 2018, 21:24

Dzisiaj trzeba było zrobić przegrodę, pomiędzy łóżkiem a meblami ;)
Wycinanie luku bagażowego itp
Najpierw szablon przykleiłem taśmą dwustronną do płyty.
IMG_20180814_144119.jpg

Trzy minuty później :)
IMG_20180814_145136.jpg

Dwadzieścia minut później
IMG_20180814_160010.jpg

IMG_20180814_160021.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Miron EZD » wtorek, 14 sie 2018, 21:27

Piękny motocykl.
Jeśli dobrze poznaje to jest Jeż :mrgreen:

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 14 sie 2018, 21:31

Miron EZD pisze:Piękny motocykl.
Jeśli dobrze poznaje to jest Jeż :mrgreen:

350

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 15 sie 2018, 00:31

Jeszcze jedno zdjęcie z przymiarki ( materac jest w starej poszwie, by nie uległ zabrudzeniu przy montażu )
IMG_20180814_152708.jpg

Górna krawędź oraz krawędź luku, została oklejona materiałem tapicerskim, dla braku ocierania się o ostre krawędzie w czasie wskakiwania na łóżko oraz upychania pod łóżkiem ewentualnych potrzebnych rzeczy. To taka wersja "bezzadziorowa"
Zdjęć z oklejonych materiałem elementów, nie wstawiam celowo ( jak się to mówi tajemnica producenta hehe )
Szerokość otworu to jakieś 60 cm, natomiast wysokość dobrałem do wysokości akumulatora. Nic wyższego nie zamierzam pod łóżkiem umieszczać.
Panel łóżka jest wyższy o jakieś 4 cm od stelaża dlatego, żeby materac trzymał się na swoim miejscu a panel nie wcinał się w nogi jak się siedzi na łóżku.
Przyczepa i tak będzie zawsze pusta ( czytaj bez bagażu, wody, akumulatora itp )
Mam busa i w nim wszystko zawsze przewożę.
Szafka kuchenna dzisiaj też została zrobiona i czekam na blat i zamówiony zlewozmywak.
Fronty zrobię w dwóch kolorach.
Cała szafa również czeka na montaż. Na końcu zostanie blat stolika do przeróbki.
Zrobię go trochę węższy i trochę krótszy ale z tym to już na końcu bo i tak mam jeden blat zrobiony w zapasie.
Zresztą to pół godziny, by to poskracać i okleić.
Jak każdy zresztą widział, blat był wycinany frezarką a nie zagłębiarką.
Wszystkie cięcia na meblach były cięte i frezowane ! Dlatego samo cięcie nie ma żadnego znaczenia. Trzeba dać naddatek do wymiaru i potem przefrezować na cacy. Jeżeli komuś nie zależy na jakości cięcia z drugiej strony sklejki, czy płyty to tylko tnie i będzie widoczna krawędź idealna. Jak komuś zależy na elemencie, który będzie widoczny z obu stron, to tnie byle czym i frezuje krawędzie na cacy. Proste!
Dlatego wystarczy mieć dobrą frezarkę a jak ktoś nie ma to niech kupi dobrą używkę, porobi co trzeba i odsprzeda. Proste !
Brukowałem chodniki to jak policzyłem ile bym musiał dać za wypożyczenie zagęszczarki to wolałem kupić używaną i po skończonej pracy odsprzedałem. Koszty zero zł i każdy zadowolony, jak z samochodem ...cieszy się ten co sprzedał i ten co kupił!
Najważniejsze jednak jest to, że prace idą jak po maśle i jak się to mówi, szafa gra i meble tańczą hehehe
Leżenie na łóżku bezcenne :) To jest pierwsza liga jeśli chodzi o wygodę i komfort na wysokim poziomie :)
Stelaż i materac robią robotę !

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: DIZZY » środa, 15 sie 2018, 11:16

No zazdroszczę wszystkiego, ale łóżko takie wygodne to moje marzenie. Mnie ciągle doskwierają te niewiadowkowe cztery gąbki.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: kubuś » środa, 15 sie 2018, 12:12

Grzegorz pisze - Teraz jednak wiem, że te wiatraczki lepiej samemu wł i wył niż "zlecając" to temu urządzeniu.
Jak dla mnie rzecz zbyteczna.
Ja jednak te urządzenia zakupiłem i mam zamiar zabudować
Coś mi się tu "gryzie" :lol:
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 15 sie 2018, 12:52

kubuś pisze:
Grzegorz pisze - Teraz jednak wiem, że te wiatraczki lepiej samemu wł i wył niż "zlecając" to temu urządzeniu.
Jak dla mnie rzecz zbyteczna.
Ja jednak te urządzenia zakupiłem i mam zamiar zabudować
Coś mi się tu "gryzie" :lol:

Co się ma gryźć :)
Ja montuję, bo mam kupiony i jak ma leżeć w szufladzie, to niech popracuje w przyczepie :)
Ma ktoś ochotę, to kupi a jak nie ma ktoś ochoty na takie urządzenie to zwykły włącznik i po sprawie :)
Montując taki czujnik temperatury, umieszcić go możemy i to raczej najlepsze miejsce ...na radiatorze z tyłu lodówki.
Trzeba wykonać kilka prób i wdg tego ustawić urządzenie.
Jak ktoś chodził do szkoły i coś z niej wyniósł to wie, jaka jest "umowna" temperatura otoczenie w której robione są próby ;)
Ostatnio zmieniony środa, 15 sie 2018, 13:07 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

kubuś
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 9 kwie 2017, 21:10

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: kubuś » środa, 15 sie 2018, 13:01

Twierdzisz, że zbędny, ale kupiłeś i założysz. No tak... logiczne...
N126a - sprzedana
Jest teraz N126N 8-) + Ford Transit 85T260
Rok 2019 km. nie liczę, a nocki to; 1+3+1+1+1+5+3+1+3+4+3+2+5+2+4+4+2+2+2+3+3+3+2+2+1+1-28.12.2019 i to koniec / 8-)
Rok 2020 14.02. 1+2+5+5+2+3+4+2+1+3+2+3+2+2+3

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 15 sie 2018, 13:13

kubuś pisze:Twierdzisz, że zbędny, ale kupiłeś i założysz. No tak... logiczne...

Najpierw kupiłem! Potem założyłem! Twierdzę, że zbędny !
Teraz dobrze ?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 15 sie 2018, 13:30

DIZZY pisze:No zazdroszczę wszystkiego, ale łóżko takie wygodne to moje marzenie. Mnie ciągle doskwierają te niewiadowkowe cztery gąbki.

Łózko jak dla mnie to podstawa. Wiem co to jest spanie na dmuchanych materacach, gąbkach, kocach itp
Jednak tym razem nie mam zamiaru oszczędzać na zdrowiu. Łóżko mam solidnie zamocowane, szkielet super amortyzuje a materac pierwsza liga ;)
Nad łóżkiem montuje wentylatory i listwę led ze ściemniaczem.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości