Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

czyli nasza walka z przyczepą...
kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » wtorek, 9 paź 2018, 15:36

No to przyszedł czas na własny wątek remontowy.
Jak już pisałem w przywitalni, od kilku dni jestem właścicielem n126es w stanie surowym otwartym jak ja to nazwałem. Przez poprzedniego właściciela budka została wypatroszona do zera. Meble wyjęte, podłoga wyjęta, listwy drewniane odklejone, tapicerka zdjęta, zdemontowany otwierany dach, wywalone wszystkie szyby, zdemontowane drzwi. Został samiusieńki goły laminat.
Z zewnątrz zdemontowane wszystko co było zamontowane czyli odblaski, światła, listwy. Budka została pomalowana, jednak nie wiem czy było coś połatane, jeżeli tak to nie wiem jak to było zrobione. Na dachu znalazłem małą dziurkę. No ale lakieru nie będę ruszał tylko otworek jakoś połatam. Ja odciąłem śruby mocujące budkę do ramy. Rama wydaje się być zdrowa. Z czasem wymienię oś na Alko ale to później ze względów finansowych.
Jeszcze w tym roku chciałbym chociaż zamknąć i uszczelnić budkę a robię wszystko pod chmurką. Wiadomo czas goni, spada temperatura. Myślałem, że podłoga jest zdrowa od spodu, ale znalazłem kilka małych dziur więc chyba zrzucę ją z ramy i będę musiał połatać. W tym momencie zbieram wiadomości co zakupić w pierwszej kolejności.
Już wiem że potrzebuję 60 śrub nierdzewnych M4 łby stożkowe z nakrętkami i podkładkami. Pod to dam taśmę butylową 3x20 czy taka rolka 15m wystarczy? Od środka zalaminować? Matę też dać czy tylko żywicą?
- Jaką wybrać technologię remontu podłogi? Od środka żywica? Sama żywica wystarczy? Czy mata szklana?
- Czym pomalować od spodu podłogę? Baranek na 6m2 powiedzieli mi w sklepie 250zł.
- Jako, że listwę kedrową i tą drugą mam nową to jak ją wygiąć do przyczepy? W którym miejscu zaczyna się listwa? Czy listwę trzeba dociąć czy jest na wymiar przyczepy?
- Jak wklejać listwy drewniane? Na żywicę? Jakimś klejem?
- Jakie jeszcze śruby i wkręty: 60 szt M4 do listew, 8 M8 do ramy i podłogi. Zawiasy drzwi domyślam się, że 4 szt M10? Na jakie śruby i mocowany jest pantograf do dachu i do klapy? Jak to uszczelnić? Wkręty przez laminat do drewna? Jak mocowane są listwy nadszybowe? Jakie jeszcze śruby i wkręty nierdzewne kupić bo chciałbym to zrobić za jednym zamówieniem.
Mam dużo pytań gdyż jak pisałem budka była zupełnie pusta a ja nawet nie mam nic na wzór.
Na forum znalazłem wcześniej bardzo dużo użytecznych informacji ale sobie nie zapisałem i wszystko mi jakoś uleciało, hehe. Teraz szukam szukam... Ale wiadomo, tyle się przekopać. Liczę na wyrozumiałość i nie za dużą ilość postów "Było".

20181001_180038.jpg

20181001_180019.jpg

20181001_164119.jpg

20181005_140427.jpg

20181005_140432.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: Miron EZD » wtorek, 9 paź 2018, 15:54

Jeśli mogę podpowiedziec.
Znajdź jakiś wątek remontowy z N126e
Najlepiej taki, który ma dużo stron i odsłon.
Są na forum takie.
Wzoruj się na tym, krok po kroku, temat za tematem.
Ja tak robiłem, wyremontowałem już jedną przyczepę, teraz robię drugą.
Zawsze znajdziesz odpowiedź na Swoje pytania.
Ale rób to etapami, jeśli mogę Ci doradzić.
Pozdrawiam.
Miron.

Samoogon

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: Samoogon » wtorek, 9 paź 2018, 18:05

Za dużo pytań na raz...
Mirek dobrze mówi, podziel sobie remont na etapy i zajmuj się tylko tym co masz do zrobienia, planując następne kroki i robiąc zakupy.
Oparcie się na wątku kogoś kto robił remont i dobrze wszystko opisał jest najlepszym pomysłem. Czytaj wątki Stacha, Rafalskiego, Murano, sam też starałem się podawać potrzebne informacje
Wszystko po kolei bo zwariujesz :)

Zrzucisz budę to na początek rozszlifowac dziury, od wewnątrz mata i żywica, z zewnątrz szpachla i farba poliuretanowa. Jeśli trzeba doprowadzic kantówki w podlodze do porządku, nawiercić odpływy, zamocować uchwyty na fartuch.

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » czwartek, 11 paź 2018, 22:04

Dzień doby.
Może ktoś poratuje. Jakie śruby są do zawiasów drzwi? Coś mi się wydaje że M6? jakiej długości?
Jakie śruby do mocowania daszku otwieranego? Do pantografu, do zatrzasków? Czy wzmacniać w miejscach mocowania czy na żywca do laminatu?

Samoogon

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: Samoogon » czwartek, 11 paź 2018, 23:12

Kurczę nie pamiętam długości, do zawiasów szóstki z łbem sześciokątnym, zmierz sobie wg grubości wlaminowanych lusterek, do daszku krótkie 8x15 z łbem grzybowym, ale nie wiem czy kupisz ja chyba skracałem bo zbiór się ekran i praktycznie to tylko grubość laminatu i blachy.

Ale... Ja też robiłem to tak jak ty planujesz, czyli zamknąć budę na jesień i konsulem wiosną i powiem Ci, że nie robiłem dachu na gotowe bo to nie ma sensu. I tak będziesz musiał to wszystko później odkręcić więc po co się spinać. Porobiłem sobie uszczelki z gumy pozatykałem wszystkie otwory i przykręciłem daszek "na sztukę".
Wg mnie to lepsze wyjście niż szarpać te wszystkie zaślepki kilka razy, tym bardziej, że po oklejeniu ekranem i wykładziną długości śrub też się zmienią.

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » czwartek, 11 paź 2018, 23:54

Taaa masz rację. robię zamówienie na śruby nierdzewne ale, że to złotówkowe sprawy chcę to zrobić za jednym zamówieniem/przesyłką. A, że przyczepa mam troszkę od domu to piszę z pamięci :lol:
Na liście mam :
Rama-buda M8 x 70 8 szt.
rączki manewrowe i do daszku M6 x ? 12szt
zawiasy M6 x ?
listwy M4 x ? 60szt stożkowe
wkręty do drewna (listwy szyb) hmmm 3 , 4mm ? dł? 20szt
podpory M6 x ? 12szt.

Samoogon

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: Samoogon » piątek, 12 paź 2018, 00:15

Podpory M8x25 chyba :)
Wkręty 4x25 weź więcej przydadzą się.
Rączki manewrowe wychodzi różnej długości, ja chyba 6x60 i ucinałem po dokręceniu, to samo zawiasy i inne, typu odblaski, światła, obrysówki, wszystko M4 x20 i 25 też się przydadzą.
Wszystko z pamięci bo to by trzeba było mieć sklep że śrubami do tej przyczepy :)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: stachu_gda » piątek, 12 paź 2018, 07:49

kapiki pisze:Taaa masz rację. robię zamówienie na śruby nierdzewne

Do mocowania do ramy pamiętaj o odpowiedniej klasie śrub, one mają być mocne a nie nierdzewne.

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » piątek, 12 paź 2018, 10:06

Aaaa, widzisz Stachu święta racja. A ja się skupiłem na nierdzewce. 8.8 wystarczy?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: stachu_gda » piątek, 12 paź 2018, 10:10

Tak, 8.8 oryginalnie dawali i wystarczy.

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » środa, 31 paź 2018, 22:38

Hejka. Czy doginał ktoś nową listwę kedrową do kształtu przyczepy? Czy listwa nie zapadnie się w miejscach najmniejszych kątów?

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » piątek, 2 lis 2018, 10:53

Ok. To może ktoś wie jakich wymiarów jest i gdzie można dostać takie okno? Chodzi o przód.
Załączniki
DSC_0376.jpg

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: tomcat » piątek, 2 lis 2018, 13:26

Pytaj u Dariusa:
https://www.darius-przyczepy.pl/

albo Niewiadów ;)

Awatar użytkownika
CONFEX
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 902
Rejestracja: piątek, 23 lut 2018, 19:37
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: CONFEX » środa, 21 lis 2018, 20:14

Listwy nigdy nówki nie giołem, ale gdybym musiał to podług starej wyginał bym nowa wycioł bym z jakiś klocków drewnianych takie same krzywizny jak ma niewiadówka i na nich bym profilował, bo na przyczepie to chyba niewykonywalne jest..

kapiki
Posty: 15
Rejestracja: środa, 19 wrz 2018, 11:23
Lokalizacja: 3city

Re: Przyczep stan surowy otwarty. Wszystkie rady mile widziane

Postautor: kapiki » czwartek, 22 lis 2018, 21:25

heh. Gdyby były stare to myślę, że byłoby wieeele prościej, jednak nie było, a ja nawet takiej listwy nie widziałem na oczy :) no widziałem, ale z daleka i mało mnie to interesowało. Ani nie wiedziałem, gdzie się zaczynają, kończą i w ogóle. Ta od strony bez drzwi to bajecznie się ułożyła, z tą drugą to było skakania. sztywna. Ale siedzi. Nie jest jakoś idealnie, ale trudno. W ogóle to jakiś dramat z tymi listwami i pod względem transportu. Długie to jak cholera:)
CONFEX - zainspirowała mnie Twoja :) zgapiam układ i cos tam jeszcze pewnie. Tyle, że pogoda, a ja nie zdążyłem jej zamknąć :( No ale wiadomo : jest zima to musi być zimno :D:D


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości