Zdjecia jako załacznik

Jak dodać zdjęcie, jak dodać marker na mapie
Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: bartosz » środa, 10 gru 2008, 13:56

w takim razie proszę o podesłanie mailem kilku zdjęć jeśli jest taka możliwość

steciek
Posty: 204
Rejestracja: czwartek, 15 mar 2012, 13:21
Lokalizacja: sokołów podlaski

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: steciek » czwartek, 22 mar 2012, 08:50

no to i ja probuje wrzucic fote:)
Obrazek

steciek
Posty: 204
Rejestracja: czwartek, 15 mar 2012, 13:21
Lokalizacja: sokołów podlaski

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: steciek » czwartek, 22 mar 2012, 08:51

niach działaaaaaaaaa :)

YoYoYo

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: YoYoYo » sobota, 15 gru 2012, 18:27

:) pisze:
bartosz pisze:hmm dokładnie - zdjęcia można dołączać prosto z dysku - klikając "odpowiedz" - wtedy otwiera się bardziej szczegółowe okienko odpowiedź z ikonkami do edycji tekstu i do dodawania załączników - prosto z dysku

Tak zrobiłem , rewelacja :D


Żeby nie podpadać Adminom i nie zapychać serwera można zmniejszać rozmiar zdjęcia ?
Obrazek

YoYoYo

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: YoYoYo » sobota, 15 gru 2012, 18:36

Jakby był jakiś limit rozmiaru i każdy się stosował grzecznościowo :wave: to by było git tym bardziej że ja za bardzo na razie inaczej nie umiem :crazy:
Obrazek

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: Drednot » piątek, 23 lis 2018, 00:19

Czy ktoś wie dlaczego foty pionowe czasami wgrywają się tak jak powinny czyli pionowo, ale czasami obraca je o 90 stopni i wgrywają się poziomo?
Np. w tym poście ze zdjęciem osi skrętnej fota wgrała mi się pionowo (na dole strony): viewtopic.php?f=36&t=5157&start=105
Ale w moim ostatnim poście, ostatnia fota dyszla zamiast być wyświetlona poziomo (tak jak powinna) to została obrócona o 90 stopni (na dole strony): viewtopic.php?f=36&t=5157&start=120
Ktoś wie jak temu zaradzić?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: oko » piątek, 23 lis 2018, 08:48

Miałem podobnie. Domyślam się tylko, bo nie sprawdzałem, że chodzi o to, w jakiej pozycji mamy telefon kiedy robimy zdjęcie. Jeśli robimy zdjęcie w pionie a potem je obrócimy do poziomu to zdjęcie na forum pokaże się w pionie. I na odwrót. W sumie można zrobić eksperyment.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: Drednot » piątek, 23 lis 2018, 23:51

oko pisze:Miałem podobnie. Domyślam się tylko, bo nie sprawdzałem, że chodzi o to, w jakiej pozycji mamy telefon kiedy robimy zdjęcie. Jeśli robimy zdjęcie w pionie a potem je obrócimy do poziomu to zdjęcie na forum pokaże się w pionie. I na odwrót. W sumie można zrobić eksperyment.


Chyba nie do końca o to chodzi. Jest jeszcze jedna śmieszna rzecz. Zdjęcie które jest np. pionowe na stronie wyświetla się poziomo. Ale jak się je kliknie by powiększyć to otwiera się prawidłowo (czyli pionowo).
Albo jeszcze dziwniej - zdjęcie po wgraniu wyświetlane jest jako odwrócone o 180 stopni. Ale jak się je kliknie to wyświetla się wtedy normalnie. Patrz fota z imadłem: viewtopic.php?f=36&t=5157&p=148322#p148322
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: robert » sobota, 24 lis 2018, 08:01

Jakoś mi się kojarzy, że wszystkie fotki Karolusa zawsze były odwrócone o 90 stopni.
Wysyłane z telefonu Samsung?
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: kooba » sobota, 24 lis 2018, 13:53

To zależy od kilku rzeczy.
Jak sprzęt robiący zdjęcia je zapisuje. Może zapisywać w pozycji przekręconej lub zawsze jakiejś wybranej i dodatkowo informację o ile należy obrócić przy wyświetlaniu.
Jeżeli będzie to opcja z dodatkową informacją to pojawiają się dodatkowe problemy z interpretacją tego przez skrypt forum i przez przeglądarkę. Dlatego czasem bywa dziwnie.
W podanym przykładzie z imadłem najprawdopodobniej jest dodatkowa informacja o obrocie 270 stopni. Skrypt forum wykonał ale nie ukrył tej informacji więc przeglądarka wykonała jeszcze raz i mamy do góry nogami. Jak wyświetla zdjęcie sama przeglądarka to jest ok bo obrót tylko raz.

Awatar użytkownika
marek216
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 2 maja 2019, 06:00
Lokalizacja: Cyprzanów

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: marek216 » niedziela, 5 maja 2019, 17:22

Przecież phpBB ma dodatek umożliwiający dodawanie zdjęć bezpośrednio do posta. Nie wiem czy z opcją zmiany rozmiaru - bo jak czytam to widzę ma to tutaj znaczenie - ale na 100% jest opcja do zainstalowania. W SMF który wole nie stanowi to żadnego problemu a te silniki są dość zbliżone.
n126b za Chrysler Grand Voyager 3.3 V6
Minsk Roment '89
Minsk Białosuski '91 i '92
Jawa 50 "Kaczka" '78
Yamaha RS100 '79
WSK B3 1978

Awatar użytkownika
Espace
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 3 maja 2019, 11:41
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: Espace » środa, 8 maja 2019, 17:57

Jako nowy przeglądam Forum szukając inspiracji i? No właśnie nie mogę obejrzeć zdjęć. Czy muszę coś zainstalować? Forum przeglądam na tablecie.
Kogo obchodzą zamknięte hotele, gdy w swojej przyczepie możesz spędzić niedzielę . :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: reflexes » środa, 8 maja 2019, 18:52

Dobrze by było jakbyś pokazał w którym wątku ich nie widzisz.
Prawdopodobnie są to zdjęcia które nie były wrzucane jako załącznik do postów a linkowane z zewnętrznych hostingów typu fotosik. Po latach te fotki giną, bo autor je usuwa, albo zmieniają się adresy i przez to tak się dzieje.

Awatar użytkownika
Espace
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 3 maja 2019, 11:41
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: Espace » środa, 8 maja 2019, 19:33

OK. Rozumiem. :roll:
Kogo obchodzą zamknięte hotele, gdy w swojej przyczepie możesz spędzić niedzielę . :lol:

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zdjecia jako załacznik

Postautor: tantalos » niedziela, 18 sie 2019, 18:51

Wstawiam kilka zdjęć i chcę pod każdym coś napisać.Ale napisać w tekście a nie w tabelce obok załącznika. Jak to zrobić


Wróć do „Pomoc przy korzystaniu z naszego Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości