Oklejanie szyb

czyli ściany, okna, wykładziny ...
ema87
Posty: 1
Rejestracja: środa, 9 sty 2019, 17:26

Re: Oklejanie szyb

Postautor: ema87 » poniedziałek, 14 sty 2019, 14:22

Witam, mam takie male pytanko. Chciałem obkleić sobie szyby i nawet chciałem oddać je do fachowca i ten mi odpowiedział ciekawostkę, że każdą folię jaką by nie przykleił odparzy się na plexi. Co o takiej wiadomości sadzicie? Czy może okna w n126b nie są z plexi?

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Oklejanie szyb

Postautor: tomcat » poniedziałek, 14 sty 2019, 17:19

Myślę,że częściowo znajdziesz odpowiedź na swoje pytania czytając wcześniejsze posty z tego wątku ;)

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Lukasz_b20 » wtorek, 12 mar 2019, 17:12

Mam pytanie do Forumowiczów
1. Czy przyciemniane szyby w przyczepie regulują jakieś przepisy jak ma to miejsce w samochodzie czy można robić jak się uważa?
2. Czy folia tzw lustro weneckie nie będzie oślepiać innych użytkowników drogi gdy będzie się odbijało od niej słońce?
3. Jaka folia najlepiej sie sprawdzi tzn ile procent przyciemnienia będzie najlepszy aby z zewnątrz nie było zbytnio widać co dzieje się w środku. Natomiast w środku przyczepy żeby było w miarę przejrzyście.
4. Folia ciemna czy lustro co lepiej się sprawdzi?
Dzięki za pomoc

Samoogon

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Samoogon » wtorek, 12 mar 2019, 17:32

Ad 1 możesz spokojnie przyciemniać, nie ma żadnych przepisów w tym temacie.
Ad 2 wybierz lustro i sprawdź ale moim zdaniem nie. Sookinsyn miał na szybie i chyba do więzienia za to nie trafił.
Ad
Wszystko przecież zależy od tego czego oczekujesz, jeśli nie chcesz żeby Ci ktoś zaglądał, załóż żaluzje.
Żeby się odgrodzić folią, musiałaby być bardzo ciemna i to znów spowoduje braki światła w przyczepie.
Ad 4 czytaj ad3, lustro może być rozwiązaniem tego problemu zamiast żaluzji.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Oklejanie szyb

Postautor: tantalos » wtorek, 12 mar 2019, 20:41

Mam takie lustro na wszystkich szybach. W słoneczne dni może oślepiać innych użytkowników drogi jeśli znajdą się w "niewłaściwym miejscu".
W dzień nie ma szans na zobaczenie czegokolwiek w przyczepie nawet z przyklejonym nosem do szyby. Sytuacja zmienia się wieczorem/nocą gdy to w przyczepie jest jaśniej (zapalone światło) niż na zewnątrz; wtedy już widać wnętrze. Folia tego typu w naprawdę niewielkim stopniu przyciemnia wnętrze przyczepy. Plusy: chłodniej w upalne dni gdy cepa stoi w słońcu no i w każdym oknie możesz się ogolić a żona zrobić fryzurę/makijaż :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Posty: 470
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 20:08

Re: Oklejanie szyb

Postautor: Lukasz_b20 » środa, 13 mar 2019, 20:39

W takim razie też zamówiłem folię lustrzaną :) Zobaczymy jak wyjdzie:)


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości