Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: desperos » poniedziałek, 16 gru 2019, 21:28

Kompletując podzespoły do mojej słonecznej "elektrowni" wybrałem się dzisiaj po akumulator. Nie będę tutaj wymianiał ani nazwy sklepu (sklep patronacki) ani producenta akumulatora.
Sklep blisko domciu, duży wybór akumulatorów więc pojechałem i dojechałem :lol: , jednak miejsce parkingowe dobre 100 metrów od sklepu, akumulator na wymianę w bagażniku jakieś 20 kg. Myślę sobie... albo dobra nie zacytuję co sobie pomyślałem ;)
Ale do brzegu Damian, do brzegu.
Akumulator w rączki i lecę zgarbiony jakby mnie ktoś szpadlem zdzielił, drzwi otwarte i wpadam, akumulator ma ladę i po grzecznym "dzień dobry" zaczynam.
Ja : "Poproszę akumulator o parametrach takich jak ten który przeniosłem (100 Ah 900A rozruchu)"
Sprzedawca : "do jakiego samochodu?"
J: "Ten jeździł w Volvo"
S: "Jaki model, rocznik, silnik?"
J: "To nie ważne ponieważ akumulator będzie jeździł w przyczepie wpięty w instalację fotowoltaiczną"
S: "A to taki zwykły kwasiak nie może być, to mamy takie specjalne głębokiego rozładowania"
J: "Wiem, że macie ale ja chcę zwykłego kwasiaka"
S: " Nie nadaje się, bo się rozładuje i ulegnie zniszczeniu"
J : "Są zabezpieczenia które wykluczają taką możliwość a dobrej klasy regulator MPPT dobierze odpowiednie parametry i aku będzie miał lepiej niż w zajechanym dieslu"
S: "Ok, mogę sprzedać akumulator zwykły ale na miejscu traci Pan gwarancję"
J: "Jak to tracę? Na nowy akumulator tracę?"
S : "Tak ponieważ nie będzie zastosowany zgodnie z przeznaczeniem"
J: "To umówmy się, że będzie"
S: "Niestety ale nie mogę wystawić gwarancji"
J : "OK, Pan nie może, a ja nie muszę tu kupować"

Aku w rękę i mocno zniesmaczony w tył na lewo i 100m do samochodu. Następny sklep i tutaj już poszło z górki :lol:
J :"Dzień dobry poproszę akumulator do Volvo V70 II 2.5 tdi z 2000 roku"
S :"Mamy takie: x, xx, xxx i xxxx"
J: "Poproszę xx. I na jaki okres jest gwarancja?"
S : "Jeżeli w użytku prywatnym to 2 lata"
J :"Super, biorę"
Aku kupiony, gwarancja jest ale w razie W będę się martwił.
Czy rzeczywiście gwarancja nie jest uwzględniana w takim zastosowaniu jaki przedstawiłem w pierwszym sklepie?
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: oko » poniedziałek, 16 gru 2019, 21:34

Pierwszą część to napisałeś jak byś był ze mną po akumulator :lol: Miałem identyczny dialog. Gość nie mógł pojąć, że akumulator może służyć do innych celów niż do auta.
A co do gwarancji, to trzeba by było przeczytać w warunki producenta, bo możliwe, że gość sobie to wymyślił.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: tantalos » poniedziałek, 16 gru 2019, 21:36

Haha co za jegomość :lol:
Zarobił by chłop, papiery wystawił a co potem to niech się producent martwi, bo przecież sklep nie rozpatruje gwarancji.
A tak naprawdę to zna ktoś przypadek w którym by wymieniono aku na gwarancji? Bo ja nie...

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: oko » poniedziałek, 16 gru 2019, 21:40

tantalos pisze:A tak naprawdę to zna ktoś przypadek w którym by wymieniono aku na gwarancji? Bo ja nie...

Znam. Kolega wymieniał po dwóch miesiącach. Aku znanej polskiej firmy, kompletnie nie trzymał parametrów. Ani pojemności ani prądu. Podjechał do sklepu, pan wyszedł z jakimś tajemniczym urządzeniem i stwierdził, że aku to złom. Wymiana od ręki.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: reflexes » poniedziałek, 16 gru 2019, 21:47

Ja zamówiłem 100Ah głębokiego rozładowania z internetów. Kurier przywiózł, nie pytał, stary zabrał. Gwarancji nie czytałem ale dobrze wiedzieć, chociaż mój przewidziany jest to jachtów, łodzi i pojazdów kempingowych więc nie mogę ściemniać że jeździł w aucie :lol:

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: desperos » poniedziałek, 16 gru 2019, 22:03

reflexes pisze:Ja zamówiłem 100Ah głębokiego rozładowania z internetów. Kurier przywiózł, nie pytał, stary zabrał. Gwarancji nie czytałem ale dobrze wiedzieć, chociaż mój przewidziany jest to jachtów, łodzi i pojazdów kempingowych więc nie mogę ściemniać że jeździł w aucie :lol:

Ale ja nie będę ściemniał :D
Akumulator już jest w volvo a z volva w żonki fordzie(74ah) bo w focusie już nie domagał.Na wiosnę pchnie się forda ze starym aku.Na ewentualny wyjazd zimowy na mazury w przyczepoe pojedzie 100 ah.Inaczej bym w zimie nie kupował.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: tomcat » poniedziałek, 16 gru 2019, 22:09

Tylko czy ktoś jest w stanie udowodnić w czym faktycznie użytkujemy akumulatory?
No chyba, że sami kogoś uświadomimy tak jak zrobiłeś to Ty.
Sklep nie jest gwarantem. Sprzedawca może Ci tylko zakomunikować, że niewłaściwe użytkowanie grozi utratą gwarancji (pod warunkiem, że taka zapiska istnieje w warunkach gwarancji) ale nie ma prawa odmówić wystawienia karty gwarancyjnej na zakupiony nowy sprzęt.
Zakładam, że sprzedawca był nadgorliwy i w ten sposób stracił klienta.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: stachu_gda » wtorek, 17 gru 2019, 00:23

tantalos pisze:A tak naprawdę to zna ktoś przypadek w którym by wymieniono aku na gwarancji? Bo ja nie...


Mnie wymieniono, bez najmniejszego problemu. Ale był kupiony i wymieniony u mnie na wioseczce na lokalnej stacji benzynowej, gdzie sprzedający kojarzą wszystkich kupujących i generalnie są nastawieni frontem do klienta, tak normalnie a nie z musu :)

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: bania » wtorek, 17 gru 2019, 13:35

Z racji tego że pracuję w Inter Cars i zajmuję się sprzedażą, to jeśli klient przychodzi do mnie ze starym akumulatorem, moje pytanie brzmi "czy chce o takich samych parametrach, coś tańszego czy droższego?"
Jeśli klient przychodzi bez starego - bo np. ma jeszcze w aucie - to pytam o markę, model, rok, pojemność i ew. czy ma system start-stop.
Całkowicie mnie nie interesuje co zrobi z tym akumulatorem. Natomiast jeśli przyjdzie z reklamacją to jestem w stanie sprawdzić, czy w akumulatorze przez niedoładowanie doszło do tzw. "spływu masy czynnej" - co oznacza że aku nie był doładowywany, czy zrobiło się zwarcie celi. W pierwszym i drugim przypadku akumulator nadaje się na złom, ale tylko w drugim przypadku jestem w stanie uznać reklamację.
Dziwnie gość w sklepie się zachował, ale skoro to jego sklep, to mógł zrobić co jemu się podobało.

tomcat pisze:Sklep nie jest gwarantem.

jest jeśli jest to np. jakaś "sieciówka" i sprzedaje akumulatory pod swoim logo np. w Inter Cars jest to 4MAX

oko pisze:
tantalos pisze:A tak naprawdę to zna ktoś przypadek w którym by wymieniono aku na gwarancji? Bo ja nie...


Ja znam, nie raz i nie dwa uznaję reklamację akumulatorów: Bosch, Varta, Exide(Centra) i naszego brandu 4MAX

Reklamacje akumulatorów rozpatruję na miejscu w siedzibie IC, chyba że reklamację odrzucam, a klient się nie zgadza, wtedy odsyłam celem weryfikacji.
N-260

Awatar użytkownika
desperos
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 622
Rejestracja: niedziela, 15 lut 2009, 15:44
Lokalizacja: Lublin

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: desperos » wtorek, 17 gru 2019, 17:43

Screenshot_20191217-173214_Opera beta.jpg

Tak oto po mojej opini o tym sklepie odpisał "właściciel".
Ten sklep jest sklepem sieciowym producenta tych jak to opisał "najtańszych" akumulatorów.
Doskonale wiedział,że będzie ładowany regulatorem mppt o parametrach bardzo odpowiednich aby utrzymać akumulator w dobrej kondycji.Wolal jednak nazwać przyczepę "urządzeniem".
Wolę co 2 lata zmieniać akumulator na nowy niż trzymać jeden "głębokiego rozładowania " przez 5 lat.
2021 rok 640 km i 7 nocek :)
2022 rok 4890 km i 35 nocek :)
2023 rok 3450 km i 38 nocek :)
2024 rok 1150 km i 7 nocek :)

Awatar użytkownika
bania
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 21:53
Lokalizacja: Puławy City

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: bania » wtorek, 17 gru 2019, 19:24

Facet podpisując w ten sposób łamie prawo konsumenckie. Sprzedając akumulator MUSI wystawić dokument sprzedaży w postaci paragonu, lub FV które są dowodem zakupu i gwarancją. Sam sobie nie może prawa stanowić. Jedyne co, to mógłby Ci nie uznać reklamacji, od której mógłbyś się odwołać.
N-260

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Gwarancja na akumulator a fotowoltaika.

Postautor: Tarapukuara » sobota, 21 gru 2019, 05:52

Gościu chciał więcej zarobić- myślał, że jak Cię postraszy to sprzeda droższy, mniej chodliwy i więcej przytnie. Nie udało się. Ja kupuję zawsze do Wartburga z dużą radiostacją na pokładzie;) Nigdy nie potrafią dobrać i dają w końcu taki jaki ja chcę;)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości