Chłapowo AGA Kemping

nikos83
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:46
Lokalizacja: Łódź

Chłapowo AGA Kemping

Postautor: nikos83 » poniedziałek, 19 lip 2010, 21:28

Cześć,

Właśnie wróciliśmy z pierwszego urlopu z przyczepką, który notabene stał pod znakiem zapytania - synek się rozchorował - dlatego niestety nie udało nam się pojawić na zlocie w Borkach, czego bardzo żałujemy. Urlop spędziliśmy w Chłapowie http://www.agakemp.pl/. Opiszę ten kemping, nie jestem specem, pewnie jestem subiektywny, ale a nóż widelec się komuś przyda :).
Lokalizacja i dojazd:
Kemping mieści na ulicy Żaglowej 2 (u mnie w nawigacji Żeglarska 2), około 250m od ul. Żeromskiego, która łączy Władysławowo z Krawią i ok. 300m od plaży w linii prostej. Z kempingu do plaży można dojść albo schodami (350m), bądź wąwozem (ok 10min spacerkiem). Wózek spokojnie można przeprowadzić wąwozem, schodami nie. Do Władysławowa jest ok 2,5km i bez problemu można się tam przespacerować. Dojazd albo ulicą Żeromskiego, albo Chłapowską omijając Władysławowo i korki. Jadąc od Trójmiasta należy za Orlenem, tuż przed Władkiem, skręcić drugą w lewo (jak ktoś jest zainteresowany na pewno znajdzie na mapie). Droga jest asfaltowa i bez problemu idzie przejechać z przyczepką.
Kemping:
Od razu rzuca się w oczy, że ktoś pomyślał. Teren fajnie zagospodarowany, alejka, parkingi, trawniki, kwietniki itd. Właściciele, o których później, stawiają na zadowolenie wczasowiczów, jakość ,a nie tylko kasa i stłoczenie jak sardynki. Po jednej stronie ulicy mają 3 albo 4 domki drewniane na ogrodzonej, bardzo zadbanej działce (we Władku widziałem na podobnej powierzchniowo działce 8 domków). Po drugiej stronie jest kemping, składający się z 3 części przedzielonych kamienistą alejką z krawężnikami (nic się nie kurzy). Pierwsza część to pole namiotowe z dostępem do prądu, można też tam postawić przyczepkę, częściowo zacienione, druga część to miejsce na przyczepy, ok 8 pod wynajem i 4 dla wczasowiczów z własnymi przyczepami. Trzecia część to domki Holenderskie chyba 5. Znów chciwy właściciel na tym terenie zmieściłby spokojnie jeszcze 7 domków. Generalnie porządek. Przyczepy ustawione równiusieńko (przyjezdne też), namioty w równym szeregu, zero bałaganu i prowizorki - robi to wrażenie. Właściciel 13 lat mieszkał w Hiszpanii - być może stąd brał wzorce.
Infrastruktura:
Na kempingu znajduje się odnowiony, albo nowy murowany budynek, w którym znajduje się recepcja, kuchnia, sanitariaty oraz pralnia. Sanitariaty w miarę nowe, w kaflach , na oko ok 5lat, 5umywalek z ciepłą wodą i podajnikami z mydłem, 2 kabiny prysznicowe 2 WC, 2 pisuary. W damskim tak samo tylko 3 WC, bez pisuarów . Ciepła woda bez ograniczeń (no chyba, że w bojlerach się skończy). W męskim, przy dużym zatłoczeniu na kempingu, kolejek nie spotkałem, ale żona ponoć czasem czekała w damskim na prysznic. Kuchnia to dwa stanowiska do gotowania na prądzie, dwa stanowiska do mycia naczyń z ciepłą wodą oraz duża ilość garnków, patelni itp. dla gości. Korzystanie z pralni dodatkowo płatne 6zł godzina, ale to chyba nie jest astronomiczna suma. Na terenie jest dość duża, nowa, pergola ze stołami, krzesłami, TV, lodówką i mikrofalą. Dla najmłodszych jest zacieniony plac zabaw, ogrodzony niskim płotkiem. Wyposażenie standardowe, ale zadbane, nie budzące zastrzeżeń pod kątem bezpieczeństwa, dwie zjeżdżalnie, kilka huśtawek, nawet dla niemowlaków, piaskownica, jakieś drabinki.
Ceny i właściciele:
Wydaje mi się, że umiarkowane (odsyłam do strony www kempingu). My płaciliśmy 50zł za dobę. Właściciele nie odstają od standardu kempingu. Bardzo kulturalni, sympatyczni, otwarci, pomocni. Moim zdaniem czerpiący zadowolenie ze swojego biznesu, a nie tylko kasę.
Podsumowanie:
Na kempingu 85% wczasowiczów to stali klienci a 100% to ludzie z dziećmi w różnym wieku, zero par młodzieżowych. Na prawdę fajny kemping dla kogoś komu nie przeszkadza spacerek na plaże i raczej szuka spokoju a nie imprez, bądź dobrej bazy wypadowej. Moim zdaniem ten kemping jest za dobry na Chłapowo, brzydka plaża, kamienie w morzu, trudne dojście do plaży (ale to moje subiektywne zdanie). Osobiście wolę mieszkać tam i dojeżdżać do Karwieńskich Błot na plaże (tak zresztą robiliśmy) i najprawdopodobniej, mam nadzieję, jeszcze tam zagościmy.
Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i mu się przyda
Pozdrawiam,
Nikos.
Ps. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to wkleję parę fotek jak się ogarnę trochę:).

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chłapowo AGA Kemping

Postautor: kotek » poniedziałek, 19 lip 2010, 21:38

Byłem w pobliżu na polu klif , warunki podobne lecz taniej http://lezak.pl/klif2/index.php3
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

nikos83
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 09:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Chłapowo AGA Kemping

Postautor: nikos83 » poniedziałek, 19 lip 2010, 21:46

kotek pisze:Byłem w pobliżu na polu klif , warunki podobne lecz taniej http://lezak.pl/klif2/index.php3


Ceny atrakcyjne, ale nie mogę się zgodzić. że podobne warunki i to co dla mnie ważne w "hałaśliwszej" okolicy.

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Chłapowo AGA Kemping

Postautor: konrad » poniedziałek, 2 sie 2010, 07:53

Byliśmy tam kilka lat temu, jeszcze z namiotem,
z tego co opisujesz, wnioskuję że pole się rozbudowuje
- jak byliśmy to stały tyko 3-4domki drewniane, ten budynek murowany i kilka przyczep na wynajem

byliśmy bardzo zadowoleni, właśnie za super warunki, spokój i niską cenę
jedyny minus, to że auto stało na parkingu, a nie przy namiocie

co do samego Chłapowa ... trudno się nie zgodzić, może i dobra baza wypadowa na Hel itp
ale sama miejscowość odstrasza kiepską plażą, jeszcze gorszym zejściem
i wiecznie załadowaną główną ulicą
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Chłapowo AGA Kemping

Postautor: NIL2 » niedziela, 29 maja 2011, 22:27

Bywaliśmy w Chłapowie z przyczepką z 20 lat temu to było super ; od kilku lat tam nie jezdzimy ze wględu na tłok zarówno na plaży jak i w Władysławowie a o Jastrzębiej nie wspominając :D


Wróć do „Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości