Królewska Sosna

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Królewska Sosna

Postautor: petek » wtorek, 14 lip 2009, 21:34

W weekend odwiedziliśmy ośrodek Królewska Sosna we wsi Borowy Las koło Mrągowa.
Ośrodek warty polecenia.

Plusy:
+ bardzo ładne położenie - w lesie, z dala od cywilizacji
+ bardzo zadbany teren
+ miła obsługa
+ czyste, regularnie sprzątane sanitariaty
+ bar i sklep na terenie ośrodka
+ domki do wynajęcia dla przyjaciół karawaningowców 8)
+ tarasowe położenie - do jeziora kilka "pięter", na których można biwakować
+ idealnie krystaliczna woda w jeziorze
+ fajne kąpielisko
+ niezły plac zabaw dla dzieci
+ wypożyczalnia sprzętu wodnego
+ baza nurkowa

Minusy:
- zbyt hałaśliwe towarzystwo obok :evil: , ale to już nie wina ośrodka

Ceny są na ich stronie w internecie: http://www.krolewskasosna.pl/
Pobyt warty swojej ceny!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Królewska Sosna

Postautor: bartosz » wtorek, 14 lip 2009, 21:36

a można prosić opis do działu "na urlop"? dołączyłbym również te zdjęcia

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Królewska Sosna

Postautor: petek » wtorek, 14 lip 2009, 21:44

Mówisz i masz :D
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Królewska Sosna

Postautor: bartosz » wtorek, 14 lip 2009, 21:51

petek pisze:Mówisz i masz :D

oki dzięki wkrótce się pojawi na stronie :)

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Królewska Sosna

Postautor: marek » środa, 15 lip 2009, 13:00

Bardzo ładny ośrodek a re krasnale mnie powaliły :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Królewska Sosna

Postautor: kotek » środa, 15 lip 2009, 16:01

Oferta do rozpatrzenia ( moja córka jest wybredna :lol: )
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

bart#155
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 18 cze 2009, 09:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Królewska Sosna

Postautor: bart#155 » środa, 15 lip 2009, 21:56

jak można wywnioskować ze zdjęć miejscówka bardzo fajna :D
Rover 820 Si + N126 e

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Królewska Sosna

Postautor: bartosz » sobota, 18 lip 2009, 22:35

fotki przerzucone, pełny opis w dziale na urlop

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Królewska Sosna

Postautor: szary11 » piątek, 7 sie 2009, 02:47

Dopiszę jeszcze kilka swoich wrażeń o miejscu

Jak już było napisane wyżej dni wolne spędziliśmy z przesympatyczną rodziną Paulosów Tak miłego towarzystwa nie przewidzieliśmy przed urlopem, bo samo spotkanie nie było planowane - wyszło z biegu Wspólnie moczyliśmy się w jeziorze, pływaliśmy pontonem, jeździliśmy rowerami, wieczorami siedzieliśmy przy grillu i gitarze Magdy (Córką Taty)
Razem pojechaliśmy też do Mrągowa, gdzie w tłumie "piknikowców" zjedliśmy parę zapiekanek, kiełbasek itp, z Pawłem wypiliśmy parę a nasze lepsze połowy przejęły stery aut

Odwiedziliśmy też miasteczko westernowe Mrągovill (chyba tak to się pisało), które polecam wszystkim do odwiedzenia. W nim stacjonowały kamperki z CamperTeamu

Wracając do Królewskiej Sosny to ogólnie ośrodek nie ma słabych stron. Osobiście nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń co do miejsca - czysto, urokliwie, sympatycznie ... Plusy i minusy Petek opisał, z którymi wpełni się zgadzam. No... z małą różnicą Petka "minus" mi nie przeszkadzał Podczas weekendu było nieco głośniej, ale w granicach rozsądku.

Jak pierwszy raz zajechaliśmy to mieliśmy obawę co do zjazdu/wjazdu z przyczepą. O ile zjazd przebiegł bezproblemowo to w drugą stronę zwróciliśmy się do właściciela i jego terenówki o pomoc. Podjazd jest okazały, a sam przedni napęd a autach mógł okazać się niewystarczający. Ani ja ani Paweł nie zdecydowaliśmy się na samodzielny wjazd z przyczepą pod górę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I jeszcze widok na ośrodek z wody :)
Obrazek

maciej68
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 26 cze 2010, 14:41
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Królewska Sosna

Postautor: maciej68 » sobota, 21 sie 2010, 22:10

Pozwólcie, że podłączę się do tego bardzo starego wątku.
Na początek pozanudzam Was historią, która nam się trafiła, a która nie byłaby do zrealizowania w warunkach innych niż wakacje w przyczepie. Otóż, moja córa we wrześniu kończy 18 lat. Z tej okazji postanowiłem ją zabrać na wycieczkę do Niemiec, do Bergisches Landu, okolice Solingen (przepiękna kraina, górki, strumyki, stare chatki, jednym słowem super). Ale już w dniu wyjazdu wiedzieliśmy, że tam nie pojedziemy, gdyż prognoza pogody dla tamtego regionu przewidywała deszcz przez najbliższe 6 dni. Tak więc zrobiliśmy zwrot w prawo i udaliśmy się w stronę morza, do Rowów (kemping Przymorze, jeśli nie był nigdzie opisywany, jeszcze nie sprawdziłem,byłem tam, to dajcie znać - opiszę - godny odwiedzenia). Tak więc jedziemy ze dwie godzinki w stronę morza, córa ponownie sprawdza prognozę pogody - bardzo się zmieniła przez dwie godziny - najbliższy tydzień cały w deszczu poza jednym dniem. No to wykonałem polecenie dla córy - sprawdź progrnozę w Mrągowie (wcześniej przeczytałem rekomendację Petka o Królewskiej Sośnie). A tu w prognozie pogoda jak drut. No to znowu zwrot w prawo, i już nie jechaliśmy nad morze, tylko na Mazury. Szybki telefon do Królewskiej Sosny że jedziemy, że mamy jeszcze jakieś 500km do nich, że dojedziemy nocą - w odpowiedzi: nie ma sprawy, przyjedźcie, rozstawcie się gdziekolwiek, przy bramie, żeby tylko przenocować, następnego dnia się ustawicie w dogodne miejsce). Tak więc pierwsze podsumowanie: Tylko w przypadku wariantu wakacji z przyczepą w ciągu dnia wyjazdu (ba, nawet w ciągu wykonywanej już trasy na wakacje) można dwukrotnie diametralnie zmienić miejsce docelowe. Wcześnie rano jechaliśmy do Niemiec, późniejszym rankiem już nad nasze morze, a koło południa jechaliśmy już na Mazury.No i dotarliśmy do Królewskiej Sosny dzięki rekomendacji Petka. Spędziliśmy tam tydzień. Wszystkimi kończynami podpisujemy się pod tym co Petek napisał o tym ośrodku! Ośrodek rewelacja, zagospodarowanie super, położenie? Ostatnie 10km jedzie się coraz węższą dróżką przez las. W końcu droga na Automapie się kończy, las na Automapie dookoła. A na samym końcu drogi jest Królewska Sosna. Tak więc jedna wielka dzicz ze skrawkiem cywilizacji na samym końcu. Położenie ośrodka, tak jak pisał Petek, tarasowe. W związku z naturalnym ukształtowanie terenu, spory spad w stronę jeziora. Utworzono na ośrodku tarasy dla przyczep, coby jakaś poziomość została zachowana. Jezioro Piłakno przepiękne (dwie bezludne wyspy, odwiedziliśmy obie kajaczkiem). Woda przezroczysta, widoczność na 8 (słownie: osiem) metrów wgłąb. Atmosfera w ośrodku rodzinna. Spotkałem tam rodziny TRZYPOKOLENIOWE przyjeżdżające tam od wielu lat. Wszyscy życzliwi, uśmiechają się do siebie, witają się, pozdrawiają, słuchajcie, jakiś taki inny, bajkowy świat. Sanitariaty PACHNĄCE. No, może poza weekendem. To jest szczególny czas (weekend) i natłok weekendowców. Bywało w weekend, że zabrakło rolady toaletowej, albo że chwilkę trzeba było poczekać przed prysznicem. Ale takie sytuacje nie występowały w tygodniu. Fajny plac zabaw dla dzieci. Również fajną opcją jest telewizor wystawiony w jadłodajni, dawał spokój popołudniowej drzemki rodzicom. Wspaniałe miejsce do pływania wpław, nurkowania, pływania na sprzętach. Do pieszych i rowerowych wędrówek. Grzyby właśnie się zaczynały, jak musieliśmy wracać. Przepiękne widoki, krajobrazy (dla miłośników fotografii), owszem, kilka fajnych fotografii popełniłem, jak chcecie, to je gdzieś wrzucę. Poza tym cisza i spokój. Po godzinie 22 nie było już nic słychać. Również towarzystwo mieszkające tamże w dwudziestu domkach do wynajęcia zachowywało się podobnie, również cisza. Tak więc, słuchajcie, byłem tam tydzień, odpocząłem, pospałem, no i pojadłem! W jadłodajni oferują tamże złowione świeże rybki (tzn. smażone: szczupak, lin, płoć, leszcz), bardzo polecam, były pyszne. Mógłbym pewnie jeszcze sporo pisać, ale zaraz wszyscy zasną. POLECAM. Jeśli cenisz sobie spokój, ciszę, dobre warunki kempingowe, całkiem umiarkowane ceny, to.... odwiedź Królewską Sosnę. Nawiasem mówiąc. Obszedłem cały ośrodek w poszukiwaniu tej królewskiej sosny. Nie znalazłem żadnej jakiejś specjalnie królewskiej. Spytałem Panią Kierownik (przesympatyczna i uczynna osoba) o co chodzi z tą królewską sosną? Która to jest ta królewska sosna? Uzyskałem odpowiedź, której się nota bene spodziewałem. WSZYSTKIE sosny na tym ośrodku są królewskie. Pozdrowienia! I jeszcze raz polecam. Maciek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Królewska Sosna

Postautor: szary11 » piątek, 27 sie 2010, 17:55

Dodam jeszcze słóko o Pani Kierownik. Przytrafiła nam się dziwna sprawa bo w aucie pękła szyba boczna... nie wiadomo jak, sama z siebie.

Nie znając okolicy Pani Kierownik podzwoniła gdzie trzeba i dała namiary gdzie wymienić szybę. Tanio, fachowo i sprawnie.

Naprawde prowadzenie ośrodka to pełen profesjonalizm. Może jeszcze nie za dużo widziałem, ale dla mnie Królewska Sosna to nr1 !!!

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Mazury "Królewska Sosna"

Postautor: KONZIO » piątek, 26 sie 2011, 14:13

Pozytywy:
Polecam, z zastrzeżeniem tylko - kemping dla rodzin raczej z dziećmi samodzielnie wędrującymi i osób nie mających trudności w poruszaniu się oraz nie bojących się złapać trochę zadyszki przy wchodzeniu pod górę.
Właściciele przemili i bardzo sympatyczni, stali bywalcy kempingu bo i tacy tam są (ich przyczepy są obudowane lub wrosły w ziemię) również.
Ogólnie miejsce ciekawe, z urokiem i klimatem spokoju, z dala od cywilizacji (około 15km od Mrągowa).
Możliwość płacenia za dzień, tydzień, miesiąc, rok.... jeśli nadpłacone, to zwrócone przy wyjeździe.
Nie ma strachu, że przepadnie i nie trzeba prognozować czasu swojego pobytu na 2 tygodnie wcześniej.

Na terenie:
- z przystępnymi cenami: restauracja i sklep;
- 2 (jeden większy drugi malutki) place zabaw dla dzieci + trampolina do skakania obok restauracji;
- dla aktywnych kursy nurkowe (dla gości kempingu rabat)
- możliwość wypożyczenia łódki;
- darmowe Wi-fi na terenie restauracji;
- pomost z brodzikiem dla dzieci:

To po co się jedzie nad wodę:
- j.w oraz możliwość przejścia wzdłuż jeziora, około 100-150m do drugiej plaży (w zasadzie tak jak by i należącej do KS, bo "obcych" gości tam nie było). Trawiasta z łagodnym zejściem do wody, za kolejne 150-200m bardzo ładna "Dębowa Przystań", naprawdę piękne miejsce (monitorowane kamerami) pomost, malutka plaża i pusto, pusto, pusto (brak ludzi)...

Prysznice niepłatne, dość czysto.
Takie luksusy jak papijer toiletni w większości byli obecni.

Mankamenty:
- górki, górki, górki, nawet przyczepa jedną stroną leżała na ziemi,a drugą "dyndała" w powietrzu;
- w damskim (wiem od Żony, ja nie chodziłem :oops: ) parę dni było brak ciepłej wody (awaria bojlera), babeczki zasuwały do męskiego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- trochę bym poprawił zrzut "szarej wody" obecna klapa ciężka, pordzewiała i ogólnie ciut inaczej bym to hydraulicznie rozwiązał, bo widoki pod klapą, tyż niekiepskie...

Z obserwacji:
- na sam dół (ostatnie zdjęcie w wiadomościach poniżej) przyczepy zjeżdżają i wyjeżdżają za samochodami terenowymi właścicieli (chyba, że ktoś lubi dość mocne ekstrema, ale to też musi ustalić to z właścicielami);
- na samym dole mieszkają raczej troszkę głośniejsi goście (baza nurkowa), którzy lubią ogniska i sobie pośpiewać, dla tego z dziećmi, albo szukając ciszy, raczej nad wodę z zamieszkaniem bym się nie pchał;
- na terenie górnej części kempingu od lipca do końca sierpnia (wiem to od właścicieli i rzeczywiście było to egzekwowane) cisza nocna obowiązuje od godziny 22.

Dojazd:
z Olsztyna - (kier. Mrągowo) - w Sorkwitach skręt w prawo na Rozogi, w Maradkach k/ krzyża w lewo.
z Warszawy - kier. Szczytno przez Rybno. W Rybnie skręt w prawo (koło kościoła). Około 4 km za Rybnem skręt w lewo przy drogowskazie Maradki.Stoi tam również nasza reklama. Na skrzyżowaniu w lesie w lewo wg. reklamy.

Współrzędne GPS:
N 53047' 18"/ E 21010' 18"

Kontakt
Królewska Sosna
Borowski Las, 11-731 Sorkwity
tel. 089 742 73 67
kom. 692 799 223
email:krolewskasosna@o2.pl
http://www.krolewskasosna.pl

Większe atrakcje (zauważone przeze mnie) w okolicy:
- Mrągowo (choć np. Mrągovill JA NIE POLECAM, moim zdaniem te ponad 30 zł mogłem wydać inaczej i nie mam tu akurat na myśli piwa- bo ja prawie wogole nie tronkowy jezdem) choć to na pewno rzecz gustu;
- Około 35km Ruciane Nida;
- Mikołajki;
- itd.... polecam przewodniki po Polsce

A teraz zdjęcia, podzielę na kilka wiadomości, żeby weszły

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 26 sie 2011, 15:04 przez KONZIO, łącznie zmieniany 3 razy.
ad

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Mazury "Królewska Sosna"

Postautor: KONZIO » piątek, 26 sie 2011, 14:18

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ad

Awatar użytkownika
KONZIO
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 406
Rejestracja: wtorek, 19 sty 2010, 08:39
Lokalizacja: jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, Świat w którym baśń ta dzieje się...

Re: Mazury "Królewska Sosna"

Postautor: KONZIO » piątek, 26 sie 2011, 14:20

A teraz coś dla wędkujących i nurkujących

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ad

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mazury "Królewska Sosna"

Postautor: kotek » piątek, 26 sie 2011, 19:08

Potwierdzenie tego co polecał Petek http://www.fanklub-niewiadowek.com/rusz ... zioro.html
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Warmińsko-Mazurskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości