Cytowanie selektywne

Pochwały i kalumnie, a także Nasze propozycje zmian strony i forum
Awatar użytkownika
tomus261
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2011, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Cytowanie selektywne

Postautor: tomus261 » czwartek, 10 lis 2011, 19:30

Nie wiem czy to będzie dobra prośba, ale nie ma na forum możliwości cytowania selektywnego.
Według mnie byłoby to dobre rozwiązanie, można wtedy szybciej zacytować wybrany kawałek wypowiedzi forumowicza bez zbędnych kombinacji przy cytowaniu całego tekstu.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cytownie selektywne

Postautor: kotek » czwartek, 10 lis 2011, 22:52

Może Bartosz coś poradzi.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: Cytownie selektywne

Postautor: Bartekzg » sobota, 12 lis 2011, 15:29

słuszna uwaga tez mi tej opcji brakuje
Obrazek

Bartosz93
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 wrz 2011, 14:46
Lokalizacja: Grzmiąca Zachodniopomorskie

Re: Cytownie selektywne

Postautor: Bartosz93 » sobota, 12 lis 2011, 15:51

Nie wiem czy u was tez tak jest ale mamy np godz 15.50 a według forum 16.50 czyli czas letni :D

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cytownie selektywne

Postautor: kotek » sobota, 12 lis 2011, 22:08

Zmień ustawienia w panelu użytkownika i będzie prawidłowo pokazywał czas.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
bartosz
Posty: 1038
Rejestracja: sobota, 23 wrz 2006, 22:07

Re: Cytownie selektywne

Postautor: bartosz » piątek, 6 sty 2012, 17:25

tomus261 pisze:Nie wiem czy to będzie dobra prośba, ale nie ma na forum możliwości cytowania selektywnego.
Według mnie byłoby to dobre rozwiązanie, można wtedy szybciej zacytować wybrany kawałek wypowiedzi forumowicza bez zbędnych kombinacji przy cytowaniu całego tekstu.

wkrótce się pojawi

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cytownie selektywne

Postautor: tantalos » piątek, 3 lut 2017, 15:47

Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania. Po co się cytuje wiadomo, jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane. Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą. Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo i robi się z tego tasiemiec. Czytanie takiego tematu jest irytujące i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego... Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz. Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!

naal

Re: Cytownie selektywne

Postautor: naal » piątek, 3 lut 2017, 16:56

tantalos pisze:Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania. Po co się cytuje wiadomo, jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane. Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą. Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo i robi się z tego tasiemiec. Czytanie takiego tematu jest irytujące i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego... Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz. Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!


:D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Cytownie selektywne

Postautor: stachu_gda » piątek, 3 lut 2017, 18:10

tantalos pisze:Ja mam właściwie prośbę do użytkowników forum odnośnie cytowania.


Tak, słuchamn...

tantalos pisze:Po co się cytuje wiadomo,

No tak, dzięki temu wiadomo do czego się odnosimy.

tantalos pisze:jednak uważam że jest ono coraz częściej nadużywane.

Zgadza się, ludzie często nadużywają w życiu różnych rzeczy.

tantalos pisze:Ktoś chce się odnieść do części postu, czasem nawet kilku słów a cytuje całego posta nawet ze zdjęciami które akurat nic do uwagi nie wnoszą.

To fakt, nie wiadomo wtedy do jakiego fragmentu ktoś się odnosi.

tantalos pisze:Często też następni komentujący cytują po kilka razy to samo

Fakt, bez sensu x razy to samo czytać.

tantalos pisze: i robi się z tego tasiemiec.

Dokładnie, brazylijski serial!

tantalos pisze:Czytanie takiego tematu jest irytujące

Zgadza się, szlag może trafić.

tantalos pisze:i polega na szybkim przewijaniu do następnego posta i następnego...

Jest to szczególnie uciążliwe na urządzeniach mobilnych.

tantalos pisze:Da się przecież zacytować nawet jeden wyraz.

W rzeczy samej.

tantalos pisze:Cytujmy ale litości, róbmy to z GŁOWĄ!

Popierm w całej rozciągłości!

A teraz na serio, mam nadzieję że się tantalos nie obraził że sobie trochę jaja robię w swoim poście cytując każde jego słowo ;) - sam często jestem za leniwy na cytowanie selektywne, ale w pełni podpisuję się pod prośbą. Jeśli bowiem mamy wiele cytatów w jednej wiadomości w wątku (z poprzednich wiadomości), to wtedy chcąc odnieść się do konkretnego fragmentu jest trudno.

Zupełnie niedawno szukałem jakiegoś pluginu do Firefoxa albo Chroma, który by wspierał wygodne cytowanie w tym skrypcie forum, niestety bez skutku. Poszukam jeszcze czegoś i może się uda coś znaleźć...

Od siebie dodam jeszcze, że jeśli używamy cytowania, to przed wysłaniem posta fajnie jest zerknąć na podgląd posta - dając w tekście znaczniki cytowania często je źle domykamy, i wtedy cały post się rozjeżdża.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Cytownie selektywne

Postautor: reflexes » piątek, 3 lut 2017, 18:27

Stachu dla wielu osób użycie wielkiej litery na początku i kropki na końcu zdania jest zbyt dużym trudem, a Ty chcesz żeby jeszcze podgląd robili.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Cytownie selektywne

Postautor: CornBlumenBlau » piątek, 3 lut 2017, 19:54

Dokładnie jak napisał Reflexes. Podobają mi się cytaty Stacha, w którym odpowiada tantalosowi na każde jego zdanie.
Cytaty na forach są wskazane i potrzebne, bo jasno informują do czego sie odnosimy. Natomiast żal patrzeć na cytowanie całego postu na który się odpowiada bezpośrednio pod nim. A już cytowanie wszystkiego jak leci 10 postów do tylu to brak szacunku dla czytających. Regulamin jednak tego nie zabrania, to bardziej sprawa odpowiedniego zachowania się. Nie każdy też musi być asem for internetowych ;) Moderujemy ortografię i delikatnie stylistykę, nie ingerując w sens wypowiedzi. Życie...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cytownie selektywne

Postautor: tantalos » piątek, 3 lut 2017, 20:34

stachu_gda pisze:... mam nadzieję że się tantalos nie obraził że sobie trochę jaja robię w swoim poście cytując każde jego słowo ;) ...

Nie, nie obraziłem się ;) ale wasze komentarze jasno pokazują że nasze zdanie w tym temacie jest takie samo i reszta użytkowników weźmie to sobie do serca.Dla naszego wspólnego dobra 8-)

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Cytownie selektywne

Postautor: misha22 » piątek, 3 lut 2017, 21:42

CornBlumenBlau pisze:Cytaty na forach są wskazane i potrzebne, bo jasno informują do czego sie odnosimy. Natomiast żal patrzeć na cytowanie całego postu na który się odpowiada bezpośrednio pod nim. A już cytowanie wszystkiego jak leci 10 postów do tylu to brak szacunku dla czytających.


Przypomnę kolegom, że czynność cytowania przydaje się jeszcze w innym przypadku. Jak ktos zrezygnuje z konta albo dostanie wiecznego "bana", to jego mądre lub nie, wypowiedzi zostają w cytatach innych użytkowników :) *
* - niewiem do końca czy tak jest na FkN.
Pozdr
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: RE: Re: Cytownie selektywne

Postautor: reflexes » piątek, 3 lut 2017, 22:33

CornBlumenBlau pisze: Nie każdy też musi być asem for internetowych ;) Moderujemy ortografię i delikatnie stylistykę, nie ingerując w sens wypowiedzi. Życie...

Heloł :-) jeżeli ktoś już ogarnął pisanie na forum to użycie wielkich liter i chociaż kropki na końcu zdania nie stanowi większego wyzwania. Też nie jestem orłem z ortografii ale to jak wspomniałeś kwestia szacunku dla współforumowiczów. Przynajmniej się staram. Za to poprawianie wielu wypowiedzi to spore wyzwanie, bo jak autor nie używa interpukcji to czasem ciężko załapać sens. Często tak mam, że edytuję jakiś wpis, a później odrzucam zmiany, bo nie wiem czy wstawione znaki interpunkcyjne nie zmienią sensu wypowiedzi i ostatecznie zostawiam post bez korekty.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Cytownie selektywne

Postautor: DIZZY » piątek, 3 lut 2017, 23:00

tantalos pisze: wasze komentarze jasno pokazują że nasze zdanie w tym temacie jest takie samo i reszta użytkowników weźmie to sobie do serca


... nie żebym się czepiała ;) ale to wasze, nasze i reszta zabrzmiało...nienajlepiej
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl


Wróć do „Wasze opinie na temat forum oraz strony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości