Ogrzewanie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Ogrzewanie

Postautor: petek » środa, 27 sie 2008, 09:30

Co sądzicie o zamontowaniu takiego grzejnika w ence:

http://www.allegro.pl/item426318593_grz ... a_vat.html

Czy jak go powieszę na dużą szafę przy wejściu tuż nad kratką w drzwiach będzie dobrze?

Teraz używamy termowentylatora z termostatem. Jest dobry, bo szybko grzeje i można ustawić dowolną temperaturę, którą utrzymuje. Wadą jest jego głośność. Aga narzeka, że włączając się w nocy ją budzi.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogrzewanie

Postautor: kotek » środa, 27 sie 2008, 16:43

Grzejnik konwekcyjny mimo niskiej mocy ma dużą wydajność. Umieszczenie przy drzwiach, to dobry pomysł, ponieważ tamtędy nawiewa chłodne powietrze. Ja jednak ogrzewam panelami LOGEN ze sterowaniem termostatem umieszczonym w teoretycznie najchłodniejszym miejscu w przyczepie ( kufer przy drzwiach wejściowych ).

Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » środa, 27 sie 2008, 17:01

Kotek, ja szukałem takich paneli jak Twoje. Znalazłem jedynie na allegro jakieś używane. Chętnie bym coś takiego zainstalował, choć grzejnik konwekcyjny też mógłby być.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogrzewanie

Postautor: b.b tulipan » środa, 27 sie 2008, 18:40

petek witaj.
u Ciebie w Warszawie jest sklep firmowy OWEL tel. 0228430814
mieli tam listwy grzewcze w cenie 50zl. za 0,5m oraz ok.70zl. za 1m.
do tego sznur zasilający + regulator + sznur łączeniowy, cen nie znam.
reszte zapytaj na miejscu, wcześniej dzwoniąc tam.

nie wiem czy to aktualne tel.ale spróbuj zadzwonić do sklepu internetowego o listwy firmy LOGEN
tj.nr. 0585512568, 0585500129, 0585501303
lub Przed.Prod.Handlowe Zabierzów k/Krakowa ul. Krakowska 320 tel. 122852463
jeśli byś był zainteresowany tym montarzem /pomysł Kotka/ to ja potem wezmę wzór od Ciebie, pozdrawiam.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

szymon79
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 213
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogrzewanie

Postautor: szymon79 » środa, 27 sie 2008, 18:57

petek pisze:Kotek, ja szukałem takich paneli jak Twoje. Znalazłem jedynie na allegro jakieś używane. Chętnie bym coś takiego zainstalował, choć grzejnik konwekcyjny też mógłby być.



nie wiem jak teraz ale kiedys takie panele widziałem w castoramie
szymon79
N 132t + N250 + VW T4 multivan 2.5 LPG
Obrazek

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » środa, 27 sie 2008, 18:58

No to jestem w kropce. Wychodzi, że panele Logen będą dużo droższe niż grzejnik, który sobie wypatrzyłem. Co Waszym zdaniem będzie lepiej grzało?
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » środa, 27 sie 2008, 18:58

szymon79 pisze:nie wiem jak teraz ale kiedys takie panele widziałem w castoramie


Pytałem u nich - nie mają.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Ogrzewanie

Postautor: gogi123 » środa, 27 sie 2008, 19:30

Jak popatrzysz w komentarze tego goscia to zobaczysz ze taki sam kupilem :) W Tesco miesiac temu widzialem takie jak na aukcji tylko inna regulacja i kosztowal 30zl.

Mam to zawieszone w 126N na tych malych drzwiczkach od szafy.
Powiem tak DAJE RADE :D Smialo montuj.

Grzejnik nie ma wiatrakow wiec dlugo trwa zanim nagrzeje przyczepe ok 4godz dlatego trzeba by go wlaczyc i niech sobie dziala jak sie schlodzi i problemu nie bedzie. termostat dziala ladnie.

Mialem wlaczony caly czas to zawsze cieplutko. Wysiadlo mi gniazdo w przyczepie i musialem uzywac przedluzaczy wowczas nagrzalem termowentylatorem , potem wlaczylem grzejnik i cala noc cieplutko.

podsumowujac:
grzejnik wystarcza, ba nawet za cieplo sie robi jak ustawisz za wysoka temperature. Warunek jest taki ze musi byc wlaczony wczesniej np po poludniu zanim przyjdzie chlodna noc lub caly czas


Osobiscie mam wielka ochote zalozyc sobie 2 listwy pod spaniem i miec ogrzewane wyrko.
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » środa, 27 sie 2008, 19:51

gogi123, czy mógłbyś wysłać fotkę tego grzejnika na szafie? Co myślisz o zmontowaniu go na ścianie szafy przy drzwiach wejściowych? Nie będzie przeszkadzał?
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogrzewanie

Postautor: kotek » środa, 27 sie 2008, 20:35

Tak jak Bogus wspominał, listwy są dostępne w Warszawie w firmie OWEL http://www.owel.pl/ . To są takie same listwy jak moje LOGEN. Znając upodobania naszych pań do ciszy i spokoju, trzeba dołożyć parę złotych do ogrzewania. Moja żona tak długo szukała rozwiązań ogrzewania, aż znalazła listwy , aja byłem tylko montażystą. W tym systemie ogrzewana jest cała powierzchnia przyczepy a nie punktowo. Dlatego optuję za tym rozwiązaniem.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » czwartek, 28 sie 2008, 08:07

kotek pisze:W tym systemie ogrzewana jest cała powierzchnia przyczepy a nie punktowo. Dlatego optuję za tym rozwiązaniem.


No tak, ale punktowe ogrzewanie nie musi być wadą. Grzejniki Trumy też grzeją punktowo, a podobno jest ciepło. Chyba zrezygnuję z paneli - ze względów finansowych. Koszt 3 paneli i termostatu do nich równa się kosztowi zakupu 4 grzejników konwekcyjnych. Odkładam sprawę do przemyślenia. Realizacja wiosną.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Ogrzewanie

Postautor: gogi123 » czwartek, 28 sie 2008, 09:20

Fotke zrobie i podesle. Grzejnik byl w fazie testow i wisial na druciku :D na wiosne bedzie przykrecony na stale. Tylko odaja na nim min odleglosc od podlogi 50cm ale dlaczego tak duzo to nie wiem moze inny ruch powietrza czy jak :idea:
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: petek » czwartek, 28 sie 2008, 09:51

Pewnie chodzi o cyrkulację, którą w przyczepie i tak zapewnia kratka wentylacyjna w drzwiach. A co myślisz o zamontowaniu grzejnika przy drzwiach na szafie?
Pozdrawiam,
Petek

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Ogrzewanie

Postautor: NIL » poniedziałek, 1 wrz 2008, 07:52

Taki właśnie mam zainstalowany w "ence" od lipca wisi na drzwiach uchylnych
w sierpniowe chłody i deszcze kiedy padało sprawdził się idealnie termostat na 1/3 1/2 zakresu po 1 godzinie pracyw przyczepie było cieplutko przyczepa na suficie ma 5 mm piankę i płytę meblową-pilśniową 3 mm na ścianach wykładzina na podkładzie filcu razem ok 8 mm
przeglądając poradniki budowlane zaleca się przy ocieplonym domu ok 80W do 100W na m2 przyczepa ma 6 m2 nie ma zimy i mrozów a grzejniczek ma 500 W , listwy z tego co pamiętam ok 90 W
dla lepszego komfortu "temperaturowego" myślę o sterowaniu tego grzejnika termostatem zewnętrznym tj. zainstalowanym np. na ścianie szafy

Awatar użytkownika
jarek /////+Nka
Posty: 56
Rejestracja: środa, 30 sty 2008, 16:30
Lokalizacja: kiedyś Wałbrzych...

Re: Ogrzewanie

Postautor: jarek /////+Nka » piątek, 7 lis 2008, 09:49

Ja ogrzewałem (we wrześniu i październiku) małym 600W, 5 żeberekowym grzejnikiem olejowym. Do +6stC było dobrze tzn temp pow 20stC. Cena od 50zł do 100zł. Na przyszły rok mam już wymieniony na 700W i siedmio żeberkowy. Wadą jest brak ( no chyba :?: , chociaż w domu wiszą na scianie całkiem podobne ) możliwości zamontowania go na stałę. Za to grzeje bardzo komfortowo tzn. ma dość niską temperaturę w porównaniu z dmuchawami i konwekcyjnymi (ze spiralami czy halogenowymi)- max.do 70-80stC- co sprawia, że jest ciepło i nie czuje się gorącego i suchego powietrza. Jest bezszelestny, dość bezpieczny-pracował całą dobę- i tani. Jednak, jak w każdym przypadku, byłby wskazany jeszcze termostat zewn., który mierzy temp w przyczepie, a nie przy grzejniku.
Jarek+Eliza+Piotruś+Julcia
ObrazekObrazekZDJĘCIA NASZEGO DOMKU.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości