Remont SZOPY czyli N126E

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » poniedziałek, 14 lip 2014, 13:53

Szopy a właściwie to Siopy, bo tak przyczepkę nazwała moja najmłodsza córka w zdaniu: ,,tatoo otwoziś siope?''

Cztery lata temu kupiłem i pojechałem na pięć dni z rodziną. Była burza i zalało nas doszczętnie razem z pościelą. Przyjechałem, odpiąłem i tak stoi przez cztery lata.
Co roku zabierałem się za remont mojej Niewiadówki i nic z tego nie wychodziło. W końcu w tym roku padła decyzja, że trzeba ją w końcu sprzedać, bo niepotrzebnie płaci się ubezpieczenie, albo wyremontować i zacząć jeździć. Dzieciaki nas przegłosowały i w końcu zabrałem się za remont.
Rozmontowałem podwozie (mam na resorach), obniżyłem o 2cm, wyczyściłem i zakonserwowałem, wymieniłem łożyska i podwyższyłem mocowanie zaczepu, bo w holowniku mam dosyć wysoko i Niewiadówka jechała zadarta nienaturalnie do góry a teraz zaprzęg powinien się komponować w jednej linii.
Niestety wieczorami, po pracy zeszło mi na to trzy tygodnie a czeka mnie jeszcze remont całego środka i szpachlowanie, oraz malowanie na zewnątrz.
Zaczynam się obawiać, czy zdążę przed końcem wakacji, bo wtedy mam urlop i mogę gdzieś z rodziną wyjechać.
Teraz kombinuję jak zrobić łóżko piętrowe, bo musimy się zmieścić w piątkę w N126E.
Mam jeszcze pytanie, czy światło cofania nie jest przypadkiem obowiązkowe?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Karolus » poniedziałek, 14 lip 2014, 14:39

Światło cofania nie jest obowiązkowe, zaś przeciwmgielne owszem.

Witam i powodzenia w remoncie. W dziale remonty jest parę łóżek piętrowych zrobionych, przeglądnij a może znajdziesz coś dla siebie ;)

Pozdrawiam z Przemyśla...

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2060
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: piotr05 » poniedziałek, 14 lip 2014, 15:06

Witam na forum i powodzenia w remoncie
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

naal

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: naal » poniedziałek, 14 lip 2014, 23:28

Światło p.mgłowe i pozycyjne przednie są obowiązkowe w przyczepach wyprodukowanych po 84r. W mojej poprzedniej np nie miałem.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Odp: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: kooba » wtorek, 15 lip 2014, 08:13

naal pisze:Światło p.mgłowe i pozycyjne przednie są obowiązkowe w przyczepach wyprodukowanych po 84r. W mojej poprzedniej np nie miałem.

Masz rację, ale robiąc remont warto założyć przeciwmgielne. I tak masz rozebraną budę, więc pociągnięcie dodatkowego przewodu oraz montaż lampy nie stanowi problemu. Jak nie założysz to dopiero będziesz pluć sobie w brodę gdy ci się ktoś wdupczy w przyczepę podczas gęstej mgły.

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » wtorek, 15 lip 2014, 10:37

Dzięki za sugestje.
Obecnie pustoszę wnętrze. Wywaliłem szafę i kuchenko-zlewozmywak. Łudziłem się, że podłogi nie będę robił, tylko wstawię łatkę tam gdzie zaciekało, ale wygląda na to, że niestety najlepiej wywalić wszystko i budować od nowa.

naal

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: naal » wtorek, 15 lip 2014, 11:31

Wiesz... To nawet lepiej, bo możesz sobie spokojnie docieplić podłogę. Wielu tutaj tego nie zrobiło i teraz żałuje.

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » wtorek, 15 lip 2014, 13:43

Widziałem na fotkach jak wkładają coniektórzy izolację w te wręby i się zastanawiałem po co, bo to tylko miejscami jest podłoga ocieplona?
Pasek ocieplenia, pasek bez, pasek ocieplenia itd. Czy to w ogóle coś daje?
Zawsze mi się wydawało, że najalepszym izolatorem jest zamknięte powietrze.

naal

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: naal » wtorek, 15 lip 2014, 14:01

Jest jeszcze folia NRC...

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » środa, 16 lip 2014, 10:10

Zerwałem stare obicie i wykładzinę z podłogi. Trochę mi ręce opadły, że będę miał więcej roboty niż mogłem przypuszczać w najśmielszych snach.
Podłoga niestety cała do zerwania. Nawet śruby mocujące całą budę zgnite, że masakra. Okna też by wszystkie zdemontować i trochę mam stracha, czy mi te plastikowe szybki nie popekają. Mocowanie zawiasów drzwi (takie przyklejone kawałki sklejki) też pruchno.
Myślałem, że chociaż górne półki wyglądają nieźle to zostaną oryginalne, ale chyba też będę musiał się ich pozbyć. :x
Jednym słowem MASAKRA. Pytanie jakie jeszcze niespodzianki mnie czekają? :?

naal

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: naal » środa, 16 lip 2014, 10:38

Zobacz jeszcze w jakim stanie jest laminat na podłodze. Ważne są tez te kantowki pomiędzy żebrami podłogi. Zobacz w jakim stanie masz laminat dach (mogą być małe niespodzianki). B. ważny jest klin listew aluminiowych. Jak jest stary i sparciały, to będzie Ci zaciekala woda do wnętrza po srubach.

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » środa, 16 lip 2014, 10:50

naal pisze: B. ważny jest klin listew aluminiowych. Jak jest stary i sparciały, to będzie Ci zaciekala woda do wnętrza po srubach.

Z jednej strony nie mam wcale tego klina a z drugiej jest już w kiepskim stanie. Da się kupić taki klin, czy trzeba samemu coś kombinować?

naal

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: naal » środa, 16 lip 2014, 11:23

www.darius-przyczepy.pl drogi nie jest.

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » środa, 16 lip 2014, 11:45

Dzięki za namiary na sklep. Coś czuję, że czekają mnie grubsze zakupy, bo do wymiany będzie więcej elementów :)

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Remont SZOPY czyli N126E

Postautor: Luca » czwartek, 17 lip 2014, 10:22

Zdemontowałem częściowo półki i zerwałem podłogę. Część kantówek niestety zgnita. Ogólnie masakry część dalsza :?


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości