Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: reflexes » poniedziałek, 10 sie 2015, 13:50

Kolejny kemping, który gościł nas w tym roku to Kompleks wypoczynkowy nad jeziorem Dymno w Koczale w woj. pomorskim.

http://www.koczala.pl/turystow/baza-wyp ... rem-dymno/
miejsce bardzo często polecane na karawaningu i nie ukrywam, że był to jeden z powodów dla których tam zawitaliśmy.
Kemping został kilka lat temu zrobiony za unijne środki przez gminę i przez nią jest zarządzany. Kemping to ogrodzony, zamykany plac oraz budynek w którym znajduje się kuchnia, wc, prysznice, recepcja itp. itd. Opłata za pobyt dla naszej załogi 2+2 to 24.40 zł/doba w tym jest prąd. Żeby podłączyć się do prądu trzeba mieć przejściówkę na standard europejski, bo tylko takie gniazda są na słupkach. W recepcji jest kilka tych przejściówek do wypożyczenia ale przy większym obłożeniu zaczyna się kombinacja, bo rzadko kto ma. Obok jest plac zabaw dla dzieciaków, boisko do plażówki, wiata ogniskowa (jedna na polu druga obok, za płotem) no i oczywiście plaża. Całe wyposażenie i standard oczywiście na plus. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest jezioro. Przyznam, że dawno o ile w ogóle widziałem tak czystą wodą. Jezioro jest w pierwszej klasie czystości więc na głębokości 2,5 metra spokojnie było widać dno.
Żeby być w zgodzie ze swoim sumieniem to napiszę również to co nam się nie podobało do końca. Kemping jest gminny czyli w odczuciu wielu użytkowników niczyj. Od rana do wieczora jest pani recepcjonistka, która ogólnie ogarnia temat jednak na polu panuje samowola. Ludzie rozbijają się jak chcą i gdzie chcą przez co panuje lekki chaos, a w momencie kiedy robiło się już na prawdę tłoczno to namioty (bo ich była zdecydowana przewaga) stawały tak blisko siebie, że można było mieć wrażenie, że do ucha nam chrapie żona sąsiada. Wieczorami też bywało trochę gwarno, bo przecież jak kemping jest niczyj, a panie recepcjonistki urzędują do 20 to można się bawić do późna i mieć w nosie sąsiada. Niestety nie którzy nie byli w stanie się powstrzymać od puszczania muzyki czy głośnych rozmów. Na szczęście było to dość daleko od nas więc po zamknięciu w przyczepie można było spokojnie spać. Jednej nocy jednak ktoś nie wytrzymał i zadzwonił po policję, która musiał uciszyć biesiadujące towarzystwo. Rozmawiałem z ludźmi, który bywają tam często i podobno dopiero w tym roku zrobił się tam taki tłok. W latach poprzednich było spokojniej. Podsumowując cała infrastruktura mimo że dość skromna to zadbana i czysta. Reszta tak jak opisałem, jak ktoś szuka ciszy i spokoju to na pewno nie tu. Jeżeli ktoś ma dobry sen to polecam, bo warto chociażby ze względu na piękne jezioro.

Fle-r
Posty: 80
Rejestracja: sobota, 22 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: Fle-r » wtorek, 11 sie 2015, 10:17

reflexes pisze:Kemping został kilka lat temu zrobiony za unijne środki przez gminę i przez nią jest zarządzany.

Dodam tylko, że niestety zarządzanie sprowadza się do sprzątania i zbierania opłat, natomiast nikt nie pilnuje, kto gdzie ma rozbić namiot. Recepcja jedynie rozkłada ręce i efekt jest taki, ze po powrocie z plaży można zastać namioty zaledwie 5 cm od przyczepy albo rozstawione w miejscu, w którym przejeżdżają samochody.
Poza tym, przy tak wielu wypoczywających, ilość zlewów do zmywania naczyń (jest jeden) i zaledwie trzy prysznice (pozostałe miały awarie) jest niewystarczająca.
N126N :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: reflexes » wtorek, 11 sie 2015, 11:20

Dodam tylko, że niestety zarządzanie sprowadza się do sprzątania i zbierania opłat, natomiast nikt nie pilnuje, kto gdzie ma rozbić namiot. Recepcja jedynie rozkłada ręce i efekt jest taki, ze po powrocie z plaży można zastać namioty zaledwie 5 cm od przyczepy albo rozstawione w miejscu, w którym przejeżdżają samochody.

Przecież napisałem o tym. Niestety tak jest ale ja stałem w rogu przy płocie więc tylko z jednej strony mi się dostawiali :D .
Zlew do mycia jeden ale w ciągu tygodnia chyba raz czekaliśmy w kolejce. Większość zmywaliśmy na miejscu. Tylko tłuste gary myliśmy w kuchni. Prysznic męski faktycznie był raz czynny, a raz zdefektowany ale może miałem szczęście, a może po prostu korzystam z nigo w innych godzinach niż większość, bo też raz czy dwa się z pod niego zawróciłem, bo była kolejka, a ludzi na polu bylo tyle, że zanim złożyłem przy wyjeździe przedsionek to już miałem 3 chętnych na to miejsce, bo nigdzie innej nie było szans. Nie wydaje mi się żeby była potrzeba większej ilości prysznicy, bo pole samo w sobie nie jest jakieś wielkie. Oczywiście mówię o sytuacji gdy działają wszystkie (3 damskie i 3 męskie). Jedyne co bym tam zmienił to zlikwidował możliwość parkowania na terenie kempingu, a na auta przeznaczył teren za płotem. Rozwiązało by to problem miejsca oraz cymbałów co lubią odtworzyć wszystkie drzwi w aucie i raczyć całe otoczenie swoją ulubioną muzyką, niestety bardzo często marnej jakości.

jaro12331
Posty: 210
Rejestracja: sobota, 24 lis 2012, 21:08

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: jaro12331 » wtorek, 17 maja 2016, 22:37

ja tam też biwakuję ale kawałek dalej na tak zwanej dzikiej plaży bo i tam jest spokój i miejsca sporo

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: reflexes » niedziela, 7 cze 2020, 18:11

Byliśmy tam parę razy ale już nie będziemy. Panu wójtowi chyba coś się poluzowało.
Screenshot_2020-06-07-17-54-36-172_com.facebook.katana.jpg

Pewnie skończyła się umowa o dofinansowanie na podstawie której gmina otrzymała dofinansowanie na budowę i teraz mogą ustalać ceny według swoich jak widać dziwnych pomysłów. Mimo, że kemping jest nad pięknym czyściutki jeziorem to poza nim dziura zabita dechami, która ceni się drożej niż Sopot. Kiedyś za dobę wychodziło tam jakieś 30 zł o ile dobrze pamiętam a teraz wychodzi mi 120 bez prądu. Żart. Od dzisiaj już nie polecam.
Ciekawi mnie czy nie jest to efekt ostatnich kampanii propagujących karawaning jako najbezpieczniejszy sposób spędzania urlopu. Chyba pan wójt pomyślał, że może przy okazji załatać budżet gminy. Ciekawe tylko czy niestrzelił sobie w kolano, bo mimo, że fajne to to miejsce nie jest warte takiej kasy. Sorrki, może nie w temacie ale lekko mi się zagotowało jak to zobaczyłem.

dzin1975

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: dzin1975 » niedziela, 7 cze 2020, 18:25

Sie ciesz że z vatem. A poważnie to przegięcie.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: oko » niedziela, 7 cze 2020, 18:36

reflexes pisze: lekko mi się zagotowało jak to zobaczyłem.

Nie dziwię się. Mnie wyszło 88zł, ale za dwie osoby to ciut za drogo jak dla mnie. "Pod Brzozami" w Ustroniu Morskim wyszło by mi dokładnie 60zł.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: reflexes » niedziela, 7 cze 2020, 19:20

dzin1975 pisze:Sie ciesz że z vatem. A poważnie to przegięcie.

Za to zapomniałem dodać, że jeszcze po 2,66 opłaty klimatycznej od głowy. Czyli w moim składzie 130 za dobę, bez prądu i auto za płotem :o :shock: :roll:

Samoogon

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: Samoogon » niedziela, 7 cze 2020, 19:33

Ewidentnie coś z głową nie tego.
comment_ubwUWlc6et78rPeRSD8J7vzNhvNnjaCO,w400.jpg
comment_ubwUWlc6et78rPeRSD8J7vzNhvNnjaCO,w400.jpg (21.43 KiB) Przejrzano 14152 razy

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: tantalos » niedziela, 7 cze 2020, 19:52

Obserwuję tegoroczne cenniki i w większości przypadków za mój skład to koło stówy. Ceny poszły sporo w górę i też myślę że karawaning wchodzi u nas na "wyższy poziom".

dzin1975

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: dzin1975 » niedziela, 7 cze 2020, 20:03

tantalos pisze:"wyższy poziom".

Myślisz? Chyba wyższe koszty, i wiecej ludzi którzy nie do końca mają o tym pojęcie.
Nida,plaża w Sobkowie. 3 kampery z wypożyczalni, zeszły weekend. Znajomy mieszka jakieś 300 metrów dalej.Zenka znienawidził, cała noc nie mógł spać. Na drugi dzień resztki dwójki leżały parę metrów od miejsca gdzie stali...
Tak wiem, pewnie nie wiedzieli jak kibelek obsłużyć.

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: oko » niedziela, 7 cze 2020, 20:50

tantalos pisze:Obserwuję tegoroczne cenniki i w większości przypadków za mój skład to koło stówy. Ceny poszły sporo w górę i też myślę że karawaning wchodzi u nas na "wyższy poziom".

Ten "wyższy poziom" to rozumiem, że ironicznie. Ceny podnieśli ci, którym się wydaje, że będą mogli dyktować warunki. Całe szczęście są jeszcze właściciele pól i kempingów, którzy trzymają ceny na normalnym poziomie, a takie jak wyżej trzeba omijać szerokim łukiem.
dzin1975 pisze:Myślisz? Chyba wyższe koszty, i wiecej ludzi którzy nie do końca mają o tym pojęcie.
Nida,plaża w Sobkowie. 3 kampery z wypożyczalni, zeszły weekend. Znajomy mieszka jakieś 300 metrów dalej.Zenka znienawidził, cała noc nie mógł spać. Na drugi dzień resztki dwójki leżały parę metrów od miejsca gdzie stali...
Tak wiem, pewnie nie wiedzieli jak kibelek obsłużyć.

Niestety, w tym roku będzie wysyp "januszy karawaningu".
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: tantalos » niedziela, 7 cze 2020, 22:06

dzin1975 pisze:
tantalos pisze:"wyższy poziom".

Myślisz?...

oko pisze:Ten "wyższy poziom" to rozumiem, że ironicznie...

Właśnie to miałem na myśli ;)

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: oko » wtorek, 16 cze 2020, 20:57

https://miastko.naszemiasto.pl/nad-jezi ... BWLl9MaBOQ

Aż tak bardzo nam nie zależy, żeby nasze pole było tak oblegane, żeby zaraz był bałagan i brud. Musimy to regulować
– stwierdził wójt,
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Kompleks wypoczynkowy Koczała - woj. pomorskie

Postautor: Samoogon » wtorek, 16 cze 2020, 20:59

oko pisze:https://miastko.naszemiasto.pl/nad-jeziorem-dymno-w-koczale-pustki-cennik-na-polu/ar/c7-7758435?fbclid=IwAR3FLgHcBNW-iUeyIiB5slmi6dmpKV0ZSsNFPIRXdNnEtBxTqBWLl9MaBOQ

Aż tak bardzo nam nie zależy, żeby nasze pole było tak oblegane, żeby zaraz był bałagan i brud. Musimy to regulować
– stwierdził wójt,

Stwierdził wójt debil....


Wróć do „Pomorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości