Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Samoogon » niedziela, 15 lip 2018, 08:22

GrzegorzBruta pisze:
Samoogon pisze:Pomaga mi żona i to głównie Jej mogę zawdzięczać, że coś w ogóle zrobione.

Sytuacja bliźniacza do mojej, gdyby nie Kamila to chyba jeszcze bym się z tym wszystkim bawił.

PS.
Również mam nadzieję kiedyś zobaczyć Twoją pracę na żywo, a jeśli będzie jakiś spot nad jeziorem jestem jak najbardziej chętny, jeśli czas pozwoli.

Awatar użytkownika
CONFEX

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 10:04

GrzegorzBruta patrząc i czytajac to co robisz to ci powiem zaplecze narzędziowe masz wodze większe od mojego, i wisz jak czego używać sporo morzna się od ciebie nauczyć, miło że przekazujesz wiedzę dalej. Pracujesz perfekcyjnie, i masz coś czego ci zazdroszcze-cierpliwość i głwnie przez to porównujac przykładowo twoją Niewiadòwke z moją Ty byś wygrał konkurs na prezesa firmy Niewiadòw, mało tego chciałbym żeby taka osoba pracowała nademną, bo wiem że otrzymałbym najceniejszą rzecz na świecie- konkrętna wiedze. Dzięki temu nowe i stare przyczepy nie były ba taki niedorobione i ujowo spasowane, w sumie łącznie z moja hehe

Awatar użytkownika
CONFEX

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 10:08

Przepraszam za błędy wszelkiej maści tym bardziej źe pisownia z tych smatfonòw to nie dla mnie

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: Romlas » niedziela, 15 lip 2018, 11:00

Hehe. Coś czuję że jak by Grzegorz prezesował w N. To by musiał pół ekipy wymienić. Ale to były takie czasy że połowa albo więcej naszej produkcji to były wyroby 2 albo 3 kategorii
Paweł i Kinga.

Awatar użytkownika
CONFEX

Postautor: CONFEX » niedziela, 15 lip 2018, 12:44

Właśnie a nie lepiej by był gdyby te przyczepy produkowali ludzie, którzy maja zamiłowanie do tego, produkt końcowy był by fenomenalny a przecież o to chodzi, a nie robie bo musze....

GrzegorzBruta
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 15:16

CONFEX pisze:Właśnie a nie lepiej by był gdyby te przyczepy produkowali ludzie, którzy maja zamiłowanie do tego, produkt końcowy był by fenomenalny a przecież o to chodzi, a nie robie bo musze....

Dzisiaj "najważniejszą" osobą w firmach, jest dyrektor do spraw ekonomicznych inaczej mówiąc ...trzeba generować zyski.
Stosuje się tanie materiały i obcina pracownikom pensje na wszelkie, możliwe sposoby. Nie mówię już o modnych w tych czasach redukcjach załogi ( czytaj zwolnienia pracowników ) następnie obowiązki zwalnianych pracowników przejmują Ci, co zostali.
Efekt jest taki, że kolega stracił pracę ale drugi kolega teraz musi pracować za dwóch i za te same pieniądze ma dwa etaty ;)
Teraz może prezes podwyższyć pensje dyrektorom ;)
To jest takie coś, co działa,,,,dodać roboty, ująć pieniędzy i gra muzyka ;) Znowu są zyski ale na chwilę ;)
Jak zmniejszą pensję, to prawdziwy fachowiec odejdzie, zna swoją wartość i wie, że w swoim zawodzie znajdzie zawsze pracę i za większe wynagrodzenie, zostanie na firmie ten, kto nie ma wyjścia i musi, bo pracy nie ma a musi gdzieś pracować.

GrzegorzBruta
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 15:36

CONFEX pisze:GrzegorzBruta patrząc i czytajac to co robisz to ci powiem zaplecze narzędziowe masz wodze większe od mojego, i wisz jak czego używać sporo morzna się od ciebie nauczyć, miło że przekazujesz wiedzę dalej. Pracujesz perfekcyjnie, i masz coś czego ci zazdroszcze-cierpliwość i głwnie przez to porównujac przykładowo twoją Niewiadòwke z moją Ty byś wygrał konkurs na prezesa firmy Niewiadòw, mało tego chciałbym żeby taka osoba pracowała nademną, bo wiem że otrzymałbym najceniejszą rzecz na świecie- konkrętna wiedze. Dzięki temu nowe i stare przyczepy nie były ba taki niedorobione i ujowo spasowane, w sumie łącznie z moja hehe

Jeżeli chodzi o pracę, to powiem, że nie ma się czym podniecać.
Nie jestem tapicerem, stolarzem z zawodu itp
Zajmowałem się stolarstwem od dziecka a mój dziadek miał jeszcze warsztat stolarski przed wojną :)
Miałem po kim odziedziczyć zamiłowanie do pracy z drewnem.
Dzisiaj stolarstwo to już nie drewno.
Stolarstwo dzisiaj, to raczej obsługa maszyn a nie jakieś ręczne robótki.
Do obróbki płyt, fornirów, laminatów itp potrzeba konkretnych, drogich, stacjonarnych maszyn i co więcej ! odpowiedniej hali.
Do perfekcji to mi jeszcze dużo brakuje, zawsze się można do czegoś doczepić ale ważny jest efekt całości.
Nie ma u mnie w przyczepie jakiś miejsc rażących po oczach typu krzywo, zwisa, szpara, ledwo się trzyma itp
Szału też żadnego nie ma.
Jest jak jest i nic nie poradzę. Żadnych skomplikowanych łuków, zaokrągleń, żaluzji aluminiowych itp
Jednak przyznam się, że marzy mi się takie żaluzje aluminiowe w szafie zamontować zamiast drzwi.
Cena zwala z nóg i chyba odpuszczę ale kto wie, jak mnie poniesie to założę.
Nie wiem, czy 600 zł by wystarczyło na takie drzwi.
Plastikowe też są ok a tylko kilka groszy tańsze.
Porozgladam się dzisiaj za takim rozwiązaniem po necie i policzę ile takie coś kosztuje na dzień dzisiejszy.

Awatar użytkownika
dankm69
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dankm69 » niedziela, 15 lip 2018, 18:54

A zrobić z drewna?
Francuskie 120 koni w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115 koni w ropie
Polsko-chińskie 3,5konia w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"

GrzegorzBruta
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: GrzegorzBruta » niedziela, 15 lip 2018, 21:40

dankm69 pisze:A zrobić z drewna?

Sama żaluzja to nic ale mechanizm. Bez mechanizmu taka robiona żaluzja się blokuje.
Lżej z żaluzją nie będzie nic ( mechanizm też swoje waży )
Jednak by była wygoda, bo drzwi na środek przyczepy nie wchodzą przy otwieraniu.
Odpadają też zawiasy, zamki, klamki itp
Montaż tych zawias i zamków to porażka, delikatne przesunięcie i nie chce się otwierać a koszt też wcale niemały.
Dzisiaj tylko chodziłem koło przyczepy i tak jestem ciekawy czy będę miał światła i kierunkowskazy oraz stop sprawny :)
Polutowałem kable zamiast wtyczek i niby wszystko tak samo być powinno.
Przewody pod tapicerką :)
Oczywiście dostęp to jakieś 40 minut do lamp ale roboty masa ;)
Jutro się dowiem heheheh

Wróć do „Sprawdzone Porady”