Ja i sto trzydzieści dwa :)

czyli nasza walka z przyczepą...
Samoogon
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Re: Ja i sto trzydzieści dwa :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 23 lip 2019, 18:02

Trop to sklep Action.
Rafał świetna robota! Bardzo fajnie wygląda ten daszek :)
Samoogonowy remont n126e
Pieszczenie królEnki
Dystans 2018
32 nocki, 2716km
2019
Dystans 3680km, 37 nocy

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator

Postautor: tomcat » wtorek, 23 lip 2019, 21:28

No,fajny.
Gratki ;)
N126e + PEUGEOT 406 HDI Break

Mój remont

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 23 lip 2019, 21:43

oko pisze:Rafał, jako "nogi" idealnie sprawdzają się kije malarskie po małym tuningu.

Widziałem u Was to rozwiązanie ale jakoś mnie nie przekonuje bo to już taka trochę kombinacja. Te rurki z zestawu są naprawdę fajne, choć na pewno nie dają takich możliwości regulacji w nierównym terenie.
Z resztą rurki i tak były w komplecie więc szkoda by leżały odłogiem.
oko pisze:Jakiś trop żeby je namierzyć?

Samoogon pisze:Trop to sklep Action.

Nie, Action u nas nie występuje. Kupiłem w Obi ale w większości marketów można takie dostać. Chyba 6 zeta sztuka. Moje mają metr długości i centymetr średnicy, choć nie wiem czy ich nie skrócę o połowę.
Samoogon pisze:Bardzo fajnie wygląda ten daszek

Co nie? Też mi się podoba. Wygląda dobrze i oby tak działał.
BMW E36 '97| DACIA SANDERO STEPWAY '18 | N-127 '77 | N-132L '85
Remont wieloryba | Remont eNki

Awatar użytkownika
oko
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: oko » wtorek, 23 lip 2019, 22:05

RAFALSKI pisze:
oko pisze:Rafał, jako "nogi" idealnie sprawdzają się kije malarskie po małym tuningu.

Widziałem u Was to rozwiązanie ale jakoś mnie nie przekonuje bo to już taka trochę kombinacja. Te rurki z zestawu są naprawdę fajne, choć na pewno nie dają takich możliwości regulacji w nierównym terenie.
Z resztą rurki i tak były w komplecie więc szkoda by leżały odłogiem.

Ja swoje wywaliłem po pierwszym złożeniu, bo chwiały się jak menel pod sklepem. Wtedy zrobiłem te malarskie. Od kiedy mam wszytą kedrę w tarpa, to się sprawdzają.
oko pisze:Jakiś trop żeby je namierzyć?

Samoogon pisze:Trop to sklep Action.
RAFALSKI pisze:
Nie, Action u nas nie występuje. Kupiłem w Obi ale w większości marketów można takie dostać. Chyba 6 zeta sztuka. Moje mają metr długości i centymetr średnicy, choć nie wiem czy ich nie skrócę o połowę.

Aaaa to są takie gumy do mocowania bagażu?
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki
2018 - 440/2
2019 - 2480/28

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 23 lip 2019, 22:17

oko pisze:Ja swoje wywaliłem po pierwszym złożeniu, bo chwiały się jak menel pod sklepem.

He he, faktycznie są nieco chwiejne ze względu na ilość elementów ale do menela jeszcze trochę brakuje ;) :lol: Zobaczymy po pierwszych wyjazdach, jak zachowają się na wietrze.
oko pisze:Aaaa to są takie gumy do mocowania bagażu?

Dokładnie tak. Zapomniałem wcześniej napisać ale są zakończone hakami a nie karabińczykami jak te z Action. Powinny się sprawdzić ale to też "wyjdzie w praniu".

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Quedin / Insula Sanctae Mariae / Marienwerder / Kwidzyn (pomorskie)

Postautor: reflexes » środa, 24 lip 2019, 07:16

RAFALSKI pisze:Dokładnie tak. Zapomniałem wcześniej napisać ale są zakończone hakami a nie karabińczykami jak te z Action. Powinny się sprawdzić ale to też "wyjdzie w praniu".

A ja zakupiłem 10 metrów samej gumy i czeka żeby zastąpić sznurki od daszka. Obecnie jednak testuję daszek który miałem w Knausie. Wcześniej raz próbowałem go rozłożyć ale nie wiedziałem jak, bo on jakiś inny ale ostatnio spisałem sobie nazwę, znalazłem w necie i rozłożyłem żonie i dzieciakom, którzy siedzą nad jeziorem.
Isabella Sun-Z
Obrazek
Fajny, bo trzyma się na pałąkach opartych o ścianę i naciągnięty tylko za te trójkątne ściany. Jeden jego mankament jest taki, że jest trochę mniejszy, przez co podobnie jak na tym obrazku przechodzi mi w połowie okna przedniego.
Knaus Sport 400 LK wcześniej Adria Unica 5204 , Chateau Cantara 908 i Niewiadów N126N
| 2019 - 52 nocy, 3760 km | 2018 - 65 nocy, 5384 km | 2017 - 53 noce, 6335 km | 2016 - 42 noce, 3840 km |

:arrow: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe
:arrow: IV Jesienny Spot FKN

Awatar użytkownika
dankm69
Fanklubowicz
Fanklubowicz

Postautor: dankm69 » środa, 24 lip 2019, 09:52

Ja jakoś nie mogę tej płachty po wszyciu kedry wcisnąć w pokrowiec.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: RAFALSKI » środa, 24 lip 2019, 10:32

reflexes pisze:A ja zakupiłem 10 metrów samej gumy i czeka żeby zastąpić sznurki od daszka.

A nie będzie wtedy tak, że będzie to wszystko za bardzo rozciągliwe? Jak naciągałem te swoje gumy to już miałem wrażenie, że są za długie i chyba będzie trzeba je skrócić.
reflexes pisze:Isabella Sun-Z

Bajerancki ale chyba niezbyt użyteczny ze względu na małą głębokość. Choć fajnie, że nie ma nóżek.
dankm69 pisze:Ja jakoś nie mogę tej płachty po wszyciu kedry wcisnąć w pokrowiec.

Złóż na pół wzdłuż boku z wszytą kedrą, potem jeszcze raz i chyba jeszcze raz a potem zroluj ciasno. Wchodzi dość luźno, nie ma opcji aby się nie mieściła. Tylko oczywiście bez rurek.

Awatar użytkownika
reflexes
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Quedin / Insula Sanctae Mariae / Marienwerder / Kwidzyn (pomorskie)

Postautor: reflexes » środa, 24 lip 2019, 10:55

RAFALSKI pisze:A nie będzie wtedy tak, że będzie to wszystko za bardzo rozciągliwe? Jak naciągałem te swoje gumy to już miałem wrażenie, że są za długie i chyba będzie trzeba je skrócić.

Nie wiem, jeszcze nie było okazji przetestować, bo właśnie teraz rozłożyłem tą Isabellę :) Guma na metry jakieś grosze kosztowała więc kupiłem z założeniem, że wymienię całe sznurki, ale zawsze można połączyć ze zwykłym sznurkiem.
RAFALSKI pisze:Bajerancki ale chyba niezbyt użyteczny ze względu na małą głębokość. Choć fajnie, że nie ma nóżek.

No tak, jest i płytszy i węższy więc się zobaczy. Trochę źle go teraz rozłożyłem i nie miałem czasu poprawiać ale jeszcze będę testował na urlopie. Na razie mam na wyposażeniu 2 daszki.
Knaus Sport 400 LK wcześniej Adria Unica 5204 , Chateau Cantara 908 i Niewiadów N126N
| 2019 - 52 nocy, 3760 km | 2018 - 65 nocy, 5384 km | 2017 - 53 noce, 6335 km | 2016 - 42 noce, 3840 km |

:arrow: Trzecie Męskie Spotkanie Plenerowe
:arrow: IV Jesienny Spot FKN

Wróć do „Remonty”